Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
18 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Apoloniusz, Bogusław, Bogusława, Flawiusz, Gościsław
Do końca roku zostało
258 dni

Skarbonka_2Tym razem Grosik zawiózł uczniów klasy II  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy na planetę SKARBONKA. W czasie wizyty uczniowie  poznali drogę pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego oraz jak zmieniały się formy i cechy pieniądza. Ponadto zaznajomili się ze sposobami przechowywania pieniędzy dawniej i dziś. Dowiedzieli się, dlaczego należy oszczędzać oraz gdzie najlepiej i najbezpieczniej oszczędzać. W zrozumieniu sensu oszczędzania pomógł dzieciom komiks „Czy Grosik jest oszczędny?”, gdzie po odczytaniu scenek, ustaleniu kolejności wydarzeń i przeanalizowaniu zachowania Grosika uzupełniły chmurki komiksu. Uczniowie poznali również powiedzenia i przysłowia dotyczące oszczędzania. Każdy z nich zaprojektował swoją wymarzoną skarbonkę. Realizując cel podróży, nauczyciel wyjaśnił, co to jest bank. By przybliżyć dzieciom rolę i funkcję banku wspólnie stworzono mapę mentalną. Uczniowie klasy II poszerzali również swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania oraz roli aktywności fizycznej jako podstawy zdrowego stylu życia. Na planecie SKARBONKA nie zabrakło również różnorodnych zabaw. Pobyt nasz dobiegł końca… Przed nami kolejna wyprawa…