Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
19 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało
196 dni

Do wakacji

Miłej nauki :)

 

zajecia_25W drugim tygodniu listopada 2018r. postanowiliśmy „uchylić drzwi” naszych sal przedszkolnych i zaprosić na wspólne zajęcia rodziców. Pierwsze zajęcia otwarte odbyły się 7 listopada w oddziale przedszkolnym w Łężach, natomiast kolejne - 8 listopada w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy. Głównym celem zajęć było kształtowanie poczucia przynależności narodowej i postawy patriotycznej oraz poszerzenie wiedzy na temat historii Polski. Przedszkolaki poznały legendę o powstaniu państwa polskiego, utrwalały znajomość polskich symboli narodowych, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz brały udział w zabawach ruchowych nawiązujących do tematyki patriotycznej. Doskonały swoje umiejętności w zakresie zdolności kojarzenia, skupiania uwagi, współdziałania w grupie. W trakcie zajęć wykazały się znajomością zasad zachowania podczas wykonywania hymnu. Wszystkie dzieci chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach przysparzając tym samym wiele dumy i radości swoim rodzicom. Dziękujemy za radosną atmosferę i tak liczną obecność.

Szanowni Państwo Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek województwa opolskiego,

w 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę udostępniamy przygotowaną przez Pana Romana Kowalczyka - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Panią Barbarę Bartnik - dyrektor Chrześcijańskiej Szkoły „Arka” we Wrocławiu prezentację zawierającą pieśni i piosenki patriotyczne. Utwory ułożone są chronologicznie, aby stanowiły wędrówkę przez polską historię od czasów rozbiorowych po współczesność. Życzymy częstego i owocnego korzystania z prezentacji. Prosimy o przekazanie jej nauczycielom, w tym zwłaszcza muzyki, języka polskiego i historii.

Śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne oddajmy hołd wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, radujemy się wolnością, mamy własne, suwerenne państwo. Poznajemy naszą historię, przekazujemy młodemu pokoleniu miłość do Ojczyzny, integrujemy szkolne społeczności.

 

Z wyrazami szacunku w imieniu Pana Michała Sieka - Opolskiego Kuratora Oświaty


Poniżej znajduje się link do prezentacji:
http://strona.kuratorium.opole.pl/images/kpp_2018.pdf

niepodleglosc_7W związku z nadchodzącą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pokrzywnicy bierze aktywny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Projekt ten składa się z różnorodnych zadań. Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11. cała społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym zrealizowała jedno z nich. Przyjmując postawę patriotyczną uroczyście odśpiewała Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci przedszkolne wraz z uczniami klas I-III przygotowały także krotką inscenizację z okazji dnia 11 listopada prezentując tańce i piosenki o tematyce patriotycznej.

lekcja historii_2321 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się żywa lekcja historii. Na początku pan prowadzący zajęcia opisał sytuację historyczną na ziemiach śląskich w okresie plebiscytów i powstań śląskich. Następnie rozpoczęła się prezentacja bohaterów historycznych, którzy przyczynili się do budzenia się ducha wolności w Polakach. Uczniowie wcielali się w role  Napoleona, powstańca śląskiego czy niemieckiego żołnierza. Wszystko odbywało się z humorem, ale zawierało historyczne informacje. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć stroje i broń z danej epoki.

W atmosferze zabawy przeplatanej informacjami historycznymi uczniowie poznawali kolejne etapy walki o polskość Śląska.