Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
15 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz
Do końca roku zostało
170 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3002
mod_vvisit_counterWczoraj2497
mod_vvisit_counterW tygodniu3002
mod_vvisit_counterW miesiącu56049
mod_vvisit_counterOgółem8443961

Twoje IP: 34.204.198.73
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Słowa wydają się niewystarczające,

aby wyrazić smutek, jaki czujemy

z powodu śmierci Pani Marty Banaszkiewicz.

Nasze najszczersze kondolencje...

Dyrekcja, Pracownicy

i cała Społeczność Uczniowska

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy poinformować o corocznym konkursie kolęd w ramach projektu "Weihnachtsmarkt" organizowanym przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

Dzieci i młodzież chcące wziąć udział w konkursie kolęd powinni zgłosić się poprzez formularz Google (link: https://forms.gle/rMizWyx57fmWDJ1J8) oraz wysłać nagraną przez siebie zaśpiewaną kolędę na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. za pomocą WeTransfera. Osoby które zakwalifikują się do kolejnego etapu konkursu zostaną wybrani przez jury i zaproszeni 10.12.2023 na scenę opolskiego rynku, by osobiście wykonać wcześniej nadesłany repertuar na żywo. Zgłoszenia oraz nagrania przyjmujemy do 29.11.2023 roku.

Jarmark odbędzie się 10 grudnia 2023 roku od godz. 15:00 na Opolskim Rynku.

Konkurs kolęd skierowany jest do dzieci i młodzieży i odbędzie się on w 4 kategoriach:

- soliści 5-7 lat

- soliści 8-10 lat

- soliści 11-13 lat

- soliści 14-17 lat

Oprócz ciekawych doświadczeń i zabawy czekają na uczestników również nagrody. Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenie:

Do niniejszego listu dołączamy szczegółowy regulamin przeglądu kolęd, w którym zamieszczone zostały informacje na temat formularza zgłoszeniowego. Załączamy również plakat dot. wydarzenia oraz zgodę rodziców na udział w konkursie kolęd. Zgłoszenia należy przesyłać do 29.11.2023 za pomocą strony WeTransfer na adres : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

link do zgłoszeń: https://forms.gle/rMizWyx57fmWDJ1J8

Filmiki powinny mieć jakość Full HD.

w razie pytań prosimy o kontakt!

Pozdrawiam serdecznie

Anna Walecko

koordynator projektu

Bund der Jugend der deutschen Minderheit in der Republik Polen

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP

ul. Konopnickiej 6

45-004 Opole

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 77 4416205

fax. 77 4416206

www.bjdm.eu

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Zgoda-rodziców konkurs kolęd (7).docx)zgoda rodziców12 Kb
Pobierz (Regulamin - konkurs kolęd niemieckojęzycznych 2023 (2).docx)Regulamin konkursu116 Kb

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zaprasza  do składania wniosków  o Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego Prymus  Opolszczyzny dla  uczniów:

  • klas  IV-VIII  szkół  podstawowych

Nagroda Prymus  Opolszczyzny, za  rok  szkolny  2022/23,  przyznawana jest  w  dwóch  kategoriach: WIEDZA  oraz  SZTUKA. Nagroda Prymus Opolszczyzny w kategorii WIEDZA przyznawana jest uczniom/ uczennicom:

a) średnia ocen w danym roku szkolnym, minimum 5,00;

b) ocena zachowania co najmniej bardzo dobra;

c) laureatom/ laureatkom konkursów przedmiotowych, tematycznych lub interdyscyplinarnych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych przez kuratorów oświaty

d) albo laureatom/ laureatkom oraz zwycięzcom (3 pierwsze miejsca) w zawodach wiedzy, będących konkursem lub turniejem o zasięgu ogólnopolskim

e) albo zwycięzcom (3 pierwsze miejsca) lub laureatom/ laureatkom lub finalistom/ finalistkom w zawodach wiedzy, będących konkursem/ olimpiadą o zasięgu międzynarodowym.

 

Nagroda Prymus Opolszczyzny w kategorii SZTUKA przyznawana jest uczniom/ uczennicom publicznych i niepublicznych szkół artystycznych oraz uczniom z pozostałych typów szkół,

osiągającym sukcesy artystyczne, spełniającym łącznie poniższe kryteria:

1) Średnia ocen w publicznej lub niepublicznej szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w danym roku szkolnym, minimum 4,50,

2) Laureatom olimpiad, konkursów, turniejów i przeglądów artystycznych w rywalizacji indywidualnej zajmującym w danym roku szkolnym:

  • miejsca od 1 do 5 na szczeblu międzynarodowym,
  • miejsca od 1 do 3 na szczeblu ogólnopolskim,
  • miejsce od 1 do 3 na szczeblu wojewódzkim

 

Szczegółowe regulaminy ww.  nagród    wraz  z  wnioskami, dostępne są na  stronie   internetowej: https://www.opolskie.pl/region/nauka-i-edukacja/ Wszystkie ww.  wnioski należy dostarczyć w  terminie  od  23  czerwca  do  7 lipca  2023  r.

Dnia 22 czerwca 2022r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbędzie się impreza dla wszystkich dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII  z okazji Powitania Lata. Przygotowano wiele atrakcji dla uczestników:

  1. Od godz. 9.00 do 11.00 będzie można zobaczyć alpaki.
  2. Od godz.10.00 dzieci będą mogły zjeżdżać i bawić się na „dmuchawcach”.
  3. Gry i zabawy sportowe na szkolnym boisku.
  4. Na wszystkie dzieci czekają lody, popcorn, wata cukrowa i pizza.

Powyższy program będzie zrealizowany przy sprzyjającej NAM pogodzie. W związku z tym ostateczna decyzja dotycząca odbycia się imprezy zostanie potwierdzona we wtorek 21 czerwca 2022.

Ze względu na bezpieczeństwo oraz dużą ilość dzieci  w  autobusie szkolnym, zwracamy się z prośbą do uczniów klas IV-VIII  dojeżdżających z Łężec o przyjazd do Pokrzywnicy wcześniejszym autobusem
na godzinę 7.10. W szkole będą już nauczyciele sprawujący opiekę nad uczniami.  Na parterze budynku w Pokrzywnicy będą sale przygotowane dla dzieci przedszkolnych, w których będą mogły pod opieką wychowawczyń odpocząć, zjeść śniadanie, a nawet zasnąć, jeśli będzie taka potrzeba. Jeżeli niemożliwy jest przyjazd na tę godzinę, prosimy o indywidualny dowóz dzieci na godzinę 8.00, gdyż autobusem szkolnym o godzinie 8.00 przyjadą dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III z Łężec.

Obowiązują stałe godziny powrotu do Łężec. Jeśli Rodzice są dyspozycyjni, można oczywiście zabrać dzieci wcześniej.

Wszystkich zapraszamy na wspólne powitanie lata!!!

TRZYMAJMY KCIUKI ZA PIĘKNĄ POGODĘ :)

W piątek 17.06.2022 w związku z brakiem możliwości zapewnienia transportu uczniów do szkoły bardzo prosimy o dowiezienie uczniów we własnym zakresie. Informujemy równocześnie, iż w razie braku takiej możliwości nieobecności uczniów zostaną usprawiedliwione przez wychowawców. Zajęcia lekcyjne w tym dniu zostaną skrócone i będą odbywać się w obu placówkach (Łężce, Pokrzywnica) zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej.

Lekcja 1 8:05-8:35

Lekcja 2 8:40-9:10

Lekcja 3  9:15-9:45

Lekcja 4 9:50-10:20

Lekcja 5 10:35-11:05

Lekcja 6 11:10-11:40

Lekcja 7 11:45-12:15

Lekcja

6 czerwca 2022 (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu odbędzie się rowerowa pielgrzymka do kościoła św. Bryksjusza w Gościęcinie-Bryksach.

Zbiórka uczestników (uczniów wraz z rodzicami) przed budynkiem OSP Pokrzywnica między godziną 6.45-7.00. Msza święta odbędzie się o 8.00.

Opiekę nad uczestnikami podczas przejazdu sprawują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!

Więcej artykułów…