Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
14 sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz
Do końca roku zostało
140 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj417
mod_vvisit_counterWczoraj3648
mod_vvisit_counterW tygodniu23763
mod_vvisit_counterW miesiącu52143
mod_vvisit_counterOgółem5933810

Twoje IP: 3.229.117.123
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

mydelek_4Pszczoły to oczywiście nie tylko miód. Przekonały się o tym również przedszkolaki. Dzięki prowadzonej w naszej szkole innowacji pedagogicznej pt. „Nie tylko miód – o roli owadów błonkoskrzydłych w życiu człowieka” dzieci mogły spróbować swoich sił w ręcznym tworzeniu zapachowych mydełek. Korzystając z produktów pszczelich takich jak wosk, miód, ale również suszone kwiaty, najmłodsi poznali, w jaki sposób można kreatywnie wykorzystać produkty pracy naszych skrzydlatych przyjaciół. Powstały mydełka z woskiem i miodem, z suszoną lawendą, nagietkiem oraz własnoręcznie suszonymi przez maluchów kwiatami maków. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się wiele na temat wykorzystania produktów pszczelich w nieco innych sposób niż, na co dzień.

pszczoly_1020 maja 2022 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach wzięły udział w Światowym Dniu Pszczół. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem włączyły się w proponowane działania: poszerzyły wiedzę na temat życia i pracy pszczół, poznały etapy powstawania miodu. Zabawy słowne, ruchowe, muzyczne, matematyczne oraz plastyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Na łasuchów czekała również słodka degustacja miodu. Głównym celem tego przedszkolnego wydarzenia było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

teatr_3W czwartek 19.05.2022 r. przedszkolaki z Pokrzywnicy wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Na początku pojechaliśmy do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl „Calineczka”. Dzieci w końcu mogły odwiedzić prawdziwy teatr. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Następnie pojechaliśmy do Zoo w Opolu. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. wilka, rysia, mrówkojada,  goryla, żyrafy, hipopotamy i wiele innych. Podczas pobytu w Zoo był również czas na odpoczynek i zjedzenie drugiego śniadania, a na koniec lodów. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Pełne nowych wrażeń, przedszkolaki wróciły całe i zdrowe do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice. To była naprawdę udana wycieczka!

straz_2Na początku maja 2022 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka. Głównym celem tego wydarzenia było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami a także wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Połączono teorię z praktyką i dlatego też zorganizowano spotkanie ze strażakami, które było okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne, ale niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody. Podczas wycieczki edukacyjnej przedszkolaki zwiedziły remizę strażacką, usłyszały syrenę alarmową wzywającą do akcji, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, zapoznały się z wyposażeniem pojazdów, utrwaliły ważne numery alarmowe, oglądały stroje strażaków, a chętne dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Największą atrakcją dla najmłodszych był jednak udział w zorganizowanych przez miejscowych strażaków zawodach. Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy oraz w Łężcach za wspaniałe spotkanie.

Wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.

zoo_29 maja przedszkolaki z Łężec wraz z pierwszoklasistami wybrały się do Ośrodka Rekreacji Konnej i Hipoterapii CORRAL w Gamowie. Zwiedzając obejście ośrodka przedszkolaki mogły podziwiać wiele gatunków zwierząt hodowlanych. Bardzo ciekawa była przejażdżka wozem po malowniczej okolicy. Dla wielu dzieci nowym przeżyciem było oprowadzanie na koniu. Dzieci zostały również oprowadzone po stajni, zaznajomiły się z higieną koni. Hitem okazało się karmienie zwierząt – zwierzaki dosłownie jadły z ręki, a koza Agatka wskakiwała na kolana i tuliła się do wszystkich. Atrakcją była również zabawa na ogromnym placu zabaw wyposażonym w różnorakie zabawki. Pierwszaki upiekły dla wszystkich kiełbaski na ognisku i szczęśliwi, choć zmęczeni wszyscy wróciliśmy do placówki. Wycieczka była doskonałą lekcją przyrody dla naszych dzieci.

ziemia_7Przypomnijmy, że Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Wtedy to obchodzone są przeróżne uroczystości ekologiczne skłaniające ludzi do dbania o nasze wspólne dobro jakim jest Ziemia. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy „urodziny Ziemi” Przedszkolaki odśpiewały „Sto lat” oraz złożyły uroczystą przysięgę.

Ziemio!!!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była zawsze zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

że zniszczyć Ciebie nie damy!!!

Wykonaliśmy prace plastyczne przeróżnymi technikami, odbyły się ekologiczne quizy oraz obcowaliśmy z naturą. Dzień Ziemi to idealny moment, żeby przypomnieć dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz promowanie postaw proekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ksiazka_723 kwietnia w naszych grupach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek. Dodatkowo przedszkolaki wybrały się do szkolnej biblioteki, gdzie mogły zobaczyć księgozbiór przeznaczony dla dzieci młodszych oraz starszych. Zapoznały się również ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Na koniec dzieci mogły pooglądać ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, a później odłożyć je na swoje miejsce. W tym dniu również przedszkolaki wykonały swoje zakładki do książki, które mogły zabrać ze sobą do domu.

Więcej artykułów…