Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
14 maja 2021
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobiesław, Jeremiasz, Jeremi, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
232 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj335
mod_vvisit_counterWczoraj3023
mod_vvisit_counterW tygodniu10508
mod_vvisit_counterW miesiącu34341
mod_vvisit_counterOgółem4620524

Twoje IP: 3.80.6.131
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

„Ktoś chodzi po dachu!!!

Kto zagląda do komina?

Czy to pomocnik Św. Mikołaja?

Nie – to kominiarz.”

kominiarz_16W naszym przedszkolu na początku maja obchodziliśmy Dzień Kominiarza. Podczas zajęć dzieci poznały trudy i niebezpieczeństwo pracy kominiarza. Dowiedziały się również, jakimi narzędziami posługuje się na co dzień, w trakcie wykonywania swoich obowiązków oraz po co czyszczone są kominy, do czego służą kratki wentylacyjne i co najważniejsze, dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach. Tego dnia przedszkolaki również zamieniły się w małych kominiarzy, zbudowały z klocków swój własny komin, który z zapałem wyczyściły. To był bardzo ciekawy i fascynujący dzień.

"Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha. Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą."

strazak_304.05.2021r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Aktywności w tym dniu związane był z tematyką strażacką, ku uciesze wszystkich dzieci. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, w które włożyły mnóstwo zaangażowania oraz obejrzały film edukacyjny o pracy strażaków. Podczas opowieści o zawodzie strażaka, wszystkie dzieci udowodniły, że nają numer 998. Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków.

Wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, oraz zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.

Nasze utalentowane przedszkolaki odnoszą swoje małe-wielkie sukcesy-zarówno w naszym przedszkolu, jak również poza jego murami;) Mamy kolejny powód do dumy i radości! Tym razem przyczynili się do tego Amelia Weis, Kacper Eszyk i Jakub Glagla poprzez udział w konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Reńskiej Wsi oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długomiłowicach. Amelia zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Ziemia jest tylko jedna” oraz III miejsce w konkursie technicznym „Coś z niczego”. Natomiast prace Jakuba oraz Kacpra zostały w obu tych konkursach wyróżnione. Sukcesu gratulujemy również Hannie Friedla, która wraz z kolegą Szymonem Kurpiela zajęła I miejsce w ekologicznym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

dzien Ziemi_2522 i 23 kwietnia 2021 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału zamiejscowego w Łężcach wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Głównym celem tego szczególnego dnia było  promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za planetę Ziemię. Dlatego też na naszych przedszkolaków czekało wiele, ciekawych aktywności. Najpierw obejrzały film edukacyjny o tematyce ekologicznej, który przypomniał jak należy dbać o planetę na której żyjemy. Dzieci poznały także piosenkę „Ekokultura”, następnie miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w ekologicznym quizie. W dalszej części wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Ziemia w naszych rękach”, porównały czystą planetę z zanieczyszczoną, zaprojektowały ekologiczne torebki na zakupy oraz dokonały obserwacji przyrodniczych w ogrodzie przedszkolnym wykorzystując do tego lupy. W tych dniach wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze zielonym. Barwa ta miała nawiązywać do piękna natury oraz czystości naszej planety.

angielski_823 kwietnia, zgodnie z uchwałą ONZ, przypada Światowy Dzień Języka Angielskiego, to świetna okazja, aby przygotować ciekawe zajęcia dla dzieci. W naszym przedszkolu w Pokrzywnicy oraz w oddziale w Łężcach nie zabrakło w tym dniu atrakcji. Czas spędzony w przedszkolu wypełniony był anglojęzycznymi piosenkami. Dzieci przypomniały sobie jak wygląda flaga Wielkiej Brytanii oraz dowiedziały się, że Londyn to stolica Anglii. Z wielkim entuzjazmem spotkały się opowieści o Królowej Elżbiecie II oraz tradycyjnym five o'clock.  Dziewczynki rozmarzyły się oglądając fotografie Buckingham Palace, a chłopcy żywo opowiadali o londyńskich taksówkach i piętrowych autobusach. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła również historia Big Bena oraz ilustracje London Eye. Podczas wszystkich aktywności towarzyszyły nam Baby Beetles oraz Tom and Keri z Programu Powszechnej Dwujęzyczności – Dwujęzyczne Dzieci, w którym bierze udział nasze przedszkole. English is great!!!

Z powodu sytuacji epidemicznej w całym kraju, od dnia 29 marca do 16 kwietnia 2021 roku przedszkole pozostawało zamknięte. Jednak nie oznaczało to, że nasze przedszkolaki siedziały w domach bezczynnie. Każdego dnia bowiem otrzymywały zadania, które sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały. W pierwszym tygodniu kształcenia na odległość dzieci zapoznawały się ze zwyczajami wielkanocnymi, wykonywały również ozdoby świąteczne, a także wspólnie z rodzicami przygotowywały pyszne i zdrowe wiosenne śniadanie. Kolejny tydzień nasi podopieczni spędzili zwiedzając Kosmos. Poznali planety Układu Słonecznego, dowiedzieli się, jak powstaje dzień i noc oraz pory roku. Maluchy wykonały w słoiku galaktykę, natomiast Starszaki wykorzystując różnorodne materiały plastyczne zbudowały przepiękne, kolorowe rakiety. W trzecim tygodniu wszystkie przedszkolaki zamieniły się w Małych Strażników Przyrody. Najpierw dzięki filmom edukacyjnym poznały sposoby dbania o naszą planetę, dowiedziały się również, czym jest segregacja odpadów oraz recykling. Wreszcie same z dostępnych odpadów wykonały wspaniałe prace. Podczas zajęć zdalnych Starszaki chętnie wykonywały również ćwiczenia związane z poznawaniem liter, czytaniem, a także liczeniem. Dzieci uczestniczyły w zabawach rozwijających umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz niemieckim oraz zajęciach religii. Z przekonaniem można stwierdzić, iż nie był to stracony czas. Podziękowania składamy naszym wytrwałym Przedszkolakom, ale również Rodzicom, którzy pogodzili obowiązki zawodowe, domowe i każdego dnia pomagali swoim pociechom zdobywać wiedzę podczas zdalnej edukacji. Dziękujemy za wsparcie i poświęcony czas.

Zobacz jak sobie radziły: https://1drv.ms/v/s!AicKNkUuphwPeJW4YvJH8uuk2vY?e=g4hlI1

Sukcesy naszych przedszkolaków dają wiele zadowolenia i radości. Systematyczna praca nad rozwijaniem talentów i uzdolnień dzieci rodzi nowe pomysły, wpływa na uatrakcyjnienie pracy przedszkola. Z wielką satysfakcją przyjmujemy wiadomości o osiągnięciach naszych wychowanków w różnych konkursach, do których wcześniej ich przygotowujemy.

W marcu 2021 roku reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Wyniki etapu  gminnego są następujące:

1 MIEJSCE – Hanna Friedla i Lena Magura „Kopanie kartofli”

2 MIEJSCE Marcel Klimczyk „Po bosoku”

3 MIEJSCE Tim Drescher, Nikola Gawlica, Julia Marks „Kopalniokowe gruby”.

Grupy przedszkolne z wielkim zaangażowaniem przystąpiły także do Plastycznego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Wyniki etapu  gminnego są następujące:

1 MIEJSCE – Julia Marks, Nikola Gawlica, Wiktoria Rzeplińska, Kaja Siwy, Karol Łaskarzewski, Mikołaj Siodlaczek, Natalia Wiecha.

2 MIEJSCE – Bartłomiej Herman, Kacper Eszyk, Tim Drescher, Wojciech Gieroń, Lena Magura, Natalia Białas, Hanna Friedla, Jakub Glagla.

3 MIEJSCE – Szymon Lacheta, Tymoteusz Herman, Wiktoria Kucofaj, Zuzanna Kwaśna, Benedikt Jagła, Grzegorz Walczyk, Jakub Porada, Ksawery Kosydor, Lena Porada, Lilianna Barteczko, Martyna Hampf.

WYRÓŻNIENIE – Szymon Pogodała, Amelia Weis, Oliwia Kozubek, Mikołaj Siwek, Dominik Siwek, Hanna Szymusiak, Kamil Niedworok, Kacper Sawicki, Kaja Siwy, Emilia Morawiec, Anastazja Stolz, Kuba Morawiec, Lukas Kozik, Maksymilian Stolz, Michał Malcher, Milena Owsianowska, Sebastian Banaś.

 

GRATULUJEMY SUKCESU WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM

Więcej artykułów…