Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
5 marca 2024
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Fryderyk, Jan, Pakosław, Pakosz, Wacław, Wacława
Do końca roku zostało
302 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1254
mod_vvisit_counterWczoraj2982
mod_vvisit_counterW tygodniu4236
mod_vvisit_counterW miesiącu12870
mod_vvisit_counterOgółem7922259

Twoje IP: 44.200.77.92
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

ptaki_14Przedszkolaki w okresie zimowym systematycznie przygotowują ptasie smakołyki, które zawieszają na krzewach i drzewach. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

tlusty czwartek_2Czwartek, 8 lutego 2024r., obchodziliśmy Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu.Dziękujemy Radzie Rodziców za dostarczenie przedszkolakom pączków, które znikły w oka mgnieniu. Ten dzień to nie tylko wspomniane pyszne łakocie, ale także mnóstwo zabaw związanych z tematyką pączka w tle. Dzieci kolorowały, dekorowały pączki w formie pracy plastycznej, przeliczały donaty w zabawie klamerkowej, przygotowały pracę na konkurs „Słodki poczęstunek dla Kubusia Puchatka” z okazji jego urodzin. W piątek, 9 lutego, ponownie odbyła się degustacja smakołyku – tym razem była to pyszna pizza z okazji Dnia Pizzy. Dzieci poznały historię pizzy, skąd pochodzi, układały hasła z kawałków pizzy, wcielały się w role małych kucharzy, dostarczały pizzę pokonując slalomem wyznaczoną drogę, powstawały również piękne prace plastyczne – jednym słowem znakomicie uczyły się poprzez zabawę.

oddychanie_4Za nami półrocze pełne wspaniałych przygód z Nosalkiem, wielu działań profilaktycznych z zakresu logopedii. Mimo, że grudzień i styczeń minął bardzo szybko ze względu na Święta Bożego Narodzenia i ferie zimowe, to udało się zrealizować nowe działania. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny” dzieci wykonały zadania:

I – i do koszyczka (przenoszenie lekkich kuleczek za pomocą łyżeczki przytrzymywanej ustami),

O – opowiadanie logopedyczne (ćwiczenia narządów artykulacyjnych wplecionych w krótką opowiastkę),

S – jak smok (ćwiczenia oddechowe z wykonanym smokiem z bibuły i rolki po papierze toaletowym),

P – pokaż jak… (losowanie kartek z czynnością i prezentowanie jej),

R – różnicowanie (wskazywanie/kolorowanie jednego obrazka z pary, którego nazwę wymienił prowadzący).

Program Profilaktyczny Logopedyczny „Oddycham nosem cały rok” był podzielony na dwa etapy, na każde półrocze. Udało się zrealizować tematykę z zakresu pierwszej części. W ostatnich tematach dzieci miały okazję sprawdzić swój zmysł węchu odgadując za pomocą zapachu różne artykuły, gimnastykowały swoje ciała w zabawie „kocia joga”, relaksowały się kontrolując swój oddech (oddychanie nosem), wykonywały różne ćwiczenia oddechowe, a na podsumowanie obejrzały film o oddychaniu z serii „Było sobie życie”.

lego_1LEGO- małe klocki, które otwierają przed dziećmi (i dorosłymi) drzwi do kreatywności, wyobraźni i świetnej zabawy mają swoje święto 28 stycznia. Kto z Was wiedział, że nazwa LEGO pochodzi od duńskiego " LEg GOdt", co oznacza " baw się dobrze" Przedszkolaki w tym dniu bawiły się bardzo dobrze układając, segregując oraz przeliczając malutkich solenizantów.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 31 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach oraz zabawach. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

przygotowania_48Przez cały grudzień nasze przedszkolaki z Łężec i Pokrzywnicy intensywnie przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci razem wykonały ozdoby świąteczne i ubrały choinkę, napisały listy do Świętego Mikołaja, poznały tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe oraz potrawy wigilijnego stołu, otwierały kalendarze adwentowe, piekły i dekorowały pierniczki świąteczne, przygotowały i zaprezentowały jasełka, poznały i śpiewały kolędy, zasiadły do wigilijnego stołu oraz złożyły świąteczne życzenia.
Dzięki temu przedszkolaki poczuły "magię świąt"

jaselka_13„Wznieś serce nad zło”, „pomagajmy, bo może kiedyś i my będziemy potrzebować pomocy” – te wymowne słowa padły podczas spotkań świątecznych w Przedszkolu w Pokrzywnicy i Łężcach przygotowanych przez naszych przedszkolaków i ich Panie. W tym roku Panie postanowiły przygotować trochę inne przedstawienie niż znane nam wszystkim popularne Jasełka. Mimo to, przesłania z tych występów, były równie ważne i wymowne, poruszyły serca wszystkich obecnych, a w oczach niejednokrotnie pojawiały się łzy wzruszenia. Wspaniałe dekoracje sal przygotowane przez Panie dodatkowo potęgowały wrażenia z odbioru. Można się było poczuć bajecznie i chociaż na chwilę przenieść w inny świat, pełen wielozmysłowych doznań, dobroci, prawdy i miłości. Trzeba tu koniecznie wspomnieć, że mali aktorzy również spisali się bardziej niż na medal. W Przedszkolu w Pokrzywnicy dzieci wcieliły się w postacie aniołków i diabełków, a tematem przewodnim przedstawienia było hasło „Wznieś serce nad zło”. W Łężcach nasze dzieci zaprezentowały krótki montaż słowno – muzyczny pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Spotkania te były bardzo wartościowe i przeniosły wszystkich w prawdziwy klimat świąteczny. Życzymy wszystkim, by te wrażenia zostały z każdym jak najdłużej, radości, szczęścia, moc zdrowia, wiary, nadziei i miłości… Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Więcej artykułów…