Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
19 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało
196 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1159
mod_vvisit_counterWczoraj4413
mod_vvisit_counterW tygodniu9465
mod_vvisit_counterW miesiącu83953
mod_vvisit_counterOgółem8341737

Twoje IP: 34.239.151.124
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

dzien ziemi_3322 kwietnia, w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy wraz z oddziałem zamiejscowym w Łężcach, obchodzony był w sposób szczególny Dzień Ziemi. Jest to niezwykle ważne święto w kalendarzu naszych przedszkolaków. Bardzo dużo mówi się o ekologii, prawidłowej segregacji odpadów, dbaniu o naszą planetę. Tylko konkretne działania i kształtowanie takich postaw już od najmłodszych lat wpływa na budowanie tej świadomości. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w proponowanych w tym dniu aktywnościach.Oglądnęły film edukacyjny o „Dniu Ziemi”. Dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa cywilizacyjne zagrażają naszej planecie, co możemy robić, żeby temu zapobiegać – m.in. prawidłowo segregować śmieci, w miarę możliwości zamiast jazdy autem wybierać rower lub spacer, używać toreb wielokrotnego użytku, oszczędzać wodę oraz prąd. Po dużej dawce wiedzy, wprowadzały teorię w czyny segregując prawdziwe śmieci, wykonując zadania na tablicy interaktywnej.Podczas dzisiejszej nauki ułożyły także duże domino dywanowe, wykonały przepiękne prace plastyczne, a na koniec otrzymały dyplomy i odznaki przyjaciela ziemi. W celach edukacyjnych zostały wykorzystane materiały z programu Funduszu Oświatowego „Moje miasto bez elektrośmieci” – bajka dla przedszkolaków o Eko Drużynie „Niezwykłe odkrycie”. Tym samym w prezencie dla naszej Ziemi w dniu jej imienin, rozpoczęliśmy II zbiórkę elektrośmieci, która potrwa do 22 maja 2024r. Podczas I akcji zebraliśmy bardzo dużo zużytego, niepotrzebnego sprzętu, dzięki czemu nasze konto w tym programie zostało zasilone aż o 2975 punktów! To naprawdę niesamowity wynik.

skarpetki_621 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tej wyjątkowej kampanii, zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki jako znak akceptacji, tolerancji, wsparcia i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

marzec_27W miesiącu marcu bardzo dużo się działo w naszym przedszkolu. Dzieci powitały radośnie wiosnę, ale także przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Kiedy zrobiło się ciepło dzieci zabrały się do prac w swoich ogródkach, by przygotować je na kolejny sezon uprawiania warzyw. Pod okiem swoich Pań nauczycielek wykonały przepiękne świąteczne prace plastyczne, zasiały owies, który mogły zabrać ze sobą, by udekorować swoje domy na święta. Przyglądały się też nasionkom rzeżuchy, która – równie pięknie jak owies – wyrosła w samą porę na śniadanie wielkanocne 27 marca. Oprócz owsa i rzeżuchy założyły także hodowlę fasoli i każdego dnia mogły obserwować jak rośnie. Wydarzeniem, na które czekały z niecierpliwością, było poszukiwanie upominków, które schował sprytnie zajączek. Towarzyszyły temu radosne okrzyki i mnóstwo dobrej zabawy. Nasze przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem jak zawsze wspaniale. Przy tej okazji życzymy radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Nie bez powodu matematyka nazywana jest Królową Nauk. Otacza nas wszędzie. Mamy z nią do czynienia niemal we wszystkich aspektach życia codziennego. Zapewne też z tego względu doczekała się nawet swojego święta, które obchodzone jest na całym świecie 12 marca. Z tej okazji w naszych oddziałach przedszkolnych przygotowano różnorodne zabawy. Wszystkie miały za zadanie doskonalić kompetencje matematyczne, rozwijać zainteresowanie matematyką, ćwiczyć logiczne myślenie, ale przede wszystkim pokazać dzieciom, że matematyka wcale nie jest nudna.

 

Nazwa użytkownika: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Hasło tymczasowe:
2024Szkola1234!

Europejski logopeda_76 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy z oddziałem zamiejscowym w Łężcach obchody tego święta poprowadziła nasza Pani logopeda – mgr Judyta Wójcik. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w grupowych zajęciach,podczas których doskonaliły żucie, gryzienie i prawidłowe połykanie jedząc pyszne i zdrowe jabłuszka i to razem ze skórką! Przy pomocy patyczka laryngologicznego, miękkiego drucika, plakatów logopedycznych z ćwiczeniami usprawniały narządy artykulacyjne, a słodki papier jadalny posłużył do ćwiczeń prawidłowej pozycji spoczynkowej języka. Było przy tym dużo śmiechu i fajnej zabawy. Podobnie w klasach 1 – 3 Szkoły Podstawowej, gdzie uczniowie wysłuchali najpierw ważnych informacji na temat wpływu prawidłowego oddychania, połykania, gryzienia i żucia twardszych pokarmów na prawidłowy rozwój mowy. Zmierzyli się później z łamańcami językowymi, które okazały się nie tak łatwe jakby się mogło wydawać. Starsi koledzy i koleżanki z klas 4 – 8 także próbowali swoich sił w zabawie z łamańcami językowymi. Wszyscy przy tym dobrze się bawili i o to chodziło, aby nabywać nowe umiejętności w radości!

dzien kobiet_37Dzień kobiet to ważne święto dla wszystkich kobiet. 8 marca ten wyjątkowy dzień był obchodzony również w naszym przedszkolu gdzie wyjątkowa atmosfera panowała już od samego rana. W tym radosnym dniu wszystkie kobietki otrzymały moc życzeń i upominki.

dinozaur_34Cóż to był za niesamowity tydzień. Nasze przedszkolaki przeniosły się w czasy prehistoryczne, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, co przyciąga i interesuje najmłodszych. Dzieci poznały życie tych fascynujących gadów, poszerzyły swoją wiedzę, rozwinęły zainteresowania poprzez zabawy, doświadczenia, eksperymenty.

Więcej artykułów…