Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
22 września 2023
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz
Do końca roku zostało
101 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1784
mod_vvisit_counterWczoraj7893
mod_vvisit_counterW tygodniu22984
mod_vvisit_counterW miesiącu81041
mod_vvisit_counterOgółem7309365

Twoje IP: 44.192.254.173
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

kropka_18International Dot Day, Internationaler Punkttag, Dia Internazional del Punto, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Kolorowe kropki tańczą, śpiewają, powstają z przeróżnych materiałów plastycznych, są małe i duże, są przeliczane, segregowane, przytulane – otaczają nas mimo, że nie zawsze zwracamy na nie uwagę. Kropka zwykła, a jednak nie do końca, dlaczego? Wszystko zaczęło się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, w której główna bohaterka, dziewczynka o imieniu Vashti, odkrywa w sobie moc kreatywności. Jest przekonana, że nie potrafi rysować. Zachęty nauczycielki sprawiają, że zmienia swoje podejście, gdy z kropki zaczyna powstawać coś niezwykłego. Inaczej mówiąc Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji. W myśl tej idei świętowały także i nasze przedszkolaki w Pokrzywnicy i Łężcach wraz ze swoimi nauczycielkami. Dzień pełen kolorowych zabaw z kropkami, zaczynając od ubrań w kropki poprzez twórcze aktywności, kończąc na przepięknych pracach plastycznych. Rozwijały swoje skrzydła i to dosłownie! Zobaczcie sami w galerii zdjęć z tego radosnego dnia. Wszyscy jesteśmy super i KROPKA!

zakonczenie_6Dnia 21 czerwca 2023 roku w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy z oddziałem w Łężcach odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków. Miesiące wspólnych zabaw i zajęć szybko minęły, nadszedł czas pożegnań i wakacji.  Starszaki swoim montażem słowno – muzycznym  oficjalnie pożegnały przedszkole, natomiast średniaki i maluchy wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój. Po części artystycznej przedszkolaki przyjęły z rąk pani dyrektor dyplom oraz upominek. Podziękowania skierowano także do rodziców, którzy byli zaangażowani w działania przedszkola. Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Julii, Hani, Amelii, Tymkowi, Kacprowi, Krzysiowi, Dmytrowi i Ksaweremu życzymy powodzenia na nowej drodze obowiązków szkolnych, a wszystkim przedszkolakom udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

 

wakacje_1Przed nami lato, wakacje, rodzinne wyjazdy, aktywne spędzanie wolnego czasu. Nie można jednak zapominać o tym, że udane wakacje = bezpieczne wakacje. Nad wodą, w górach, na drodze – wszędzie tam musimy uważać i zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa czy stosować się do regulaminów odwiedzanych miejsc. Przedszkolaki z Łężec oraz uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w piątek, 16.06.2023r., w spotkaniu z Panami Policjantami i dobrze wiedzą jak należy bezpiecznie wypoczywać.Podczas prelekcji funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom i uczniom o numerze alarmowym 112, jak zachować się w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu podczas wypoczynku. Dla wypoczywających nad wodą przypomnieli zasady bezpiecznej kąpieli: ważne by korzystać z kąpielisk strzeżonych, wchodzić do wody pod opieką dorosłych. W górach przestrzegamy regulaminów Parków Narodowych, na spacerach uważamy na drodze, nie zbliżamy się do przypadkowo napotkanych zwierząt. Na placach zabaw nie rozmawiamy i nie oddalamy się z nieznajomymi, informujemy o sytuacji opiekujące się nami osoby. Dzieci i uczniowie mogli zadawać pytania policjantom oraz porozmawiać o swoich dotychczasowych doświadczeniach. Teraz pozostaje tylko spakować walizki, torby, plecaki i wyruszyć na zasłużony wypoczynek!

W czwartek 11.05.2023 roku Przedszkolaki z Pokrzywnicy przyłączyły się do akcji organizowanej przez wydawnictwo BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "SPRINTEM DO MARATONU"
Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz popularyzowanie biegów wśród dzieci. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale.

beranie_212.05.2023 roku odbył się XXIX Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie" w Izbicku, na którym nasi uczniowie i przedszkolaki wzieli udział. Przedszkole z Łężec reprezentował Ksawery Kosydor. Przedszkole w Pokrzywnicy reprezentowali Amelia Langer, Marysia Owczarek, Kacper Majnusz, Szymon Operskalski i zajęli 3 miejsce. Klasy 1-3 reprezentowała Hanna Friedla i otrzymała specjalne wyróżnienie od Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu A klasy 4-8 reprezentowali Milena Linek, Kinga Mutwin, Emilia Makaryk, Jakub Pogodała, Marek Hampf. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

straz_3Przedszkolaki z Pokrzywnicy serdecznie dziękują pracownikom OSP KSRG Większyce i OSP Pokrzywnica za miłe spotkanie, podczas którego dzieci mogły poznać zawód strażaka. Przedszkolakom zademonstrowano sprzęt, który jest na wyposażeniu straży, przypomniano numery alarmowe oraz przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa pożarowego. Dziękujemy za zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego, słodki poczęstunek oraz za spotkanie z Marshallem. Z okazji Dnia Strażaka życzymy Wam niewyczerpanej siły, mnóstwa wytrwałości a także szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych

straz_2W ramach zajęć dydaktycznych – obchodzonego Dnia Strażaka – przedszkolaki z Łężec w dniu 4 maja 2023 roku odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie – Koźlu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Strażacy zorganizowali przedszkolakom profesjonalne spotkanie, podczas którego zaprezentowali dostępny sprzęt. Dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna praca strażaka, mogły wejść do środka wozu strażackiego i z bliska zobaczyć jak wygląda, przymierzyć hełm i spróbować swoich sił w trzymaniu węża strażackiego, z którego mogli otworzyć strumień wody. Specjalnie dla nas przygotowano próbny alarm i omówiono jak wygląda wyjazd na akcję, jeden ze strażaków zjechał nawet na rurze, co wywołało wielką radość na twarzach dzieci. Przedszkolaki odwiedziły także MBP w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie zostały oprowadzone po labiryntach stworzonych przez półki z niekończącą się ilością książek dla dzieci i dorosłych. Dowiedziały się jak wypożycza się książki, co można robić w bibliotece i jak należy się w niej zachowywać. W dziale dla dzieci mogły pooglądać ciekawe bajki i nie tylko oraz wysłuchały książki czytanej przez Panią bibliotekarkę. Był to dzień pełen wrażeń, za który chcemy serdecznie podziękować Pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie – Koźlu za przyjęcie i umożliwienie poznania specyfiki pracy strażaka, zaprezentowanie sprzętu strażackiego, wspieranie inicjatyw edukacyjnych i wychowawczych, wzorową organizację i pełne zaangażowanie podczas spotkania z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy także Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie – Koźlu za zorganizowanie zajęć bibliotecznych, które przyczyniły się do poszerzenia wiedzy o książkach i umożliwiły rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dziękujemy Wam wszystkim za poświęcony czas, życzliwość i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

Więcej artykułów…