Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
20 stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało
346 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2018
mod_vvisit_counterWczoraj3981
mod_vvisit_counterW tygodniu12443
mod_vvisit_counterW miesiącu57277
mod_vvisit_counterOgółem5204610

Twoje IP: 3.84.132.40
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

swieta_15Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej ekscytującym jest  jednak  okres przedświąteczny. Przygotowania do Świąt w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy oraz oddziale w Łężcach upłynęły wyjątkowo uroczyście. Przedszkolaki:

 

  • poznały  tradycje, zwyczaje, symbole bożonarodzeniowe oraz potrawy wigilijnego stołu,
  • zaangażowały się w wykonanie ozdób świątecznych, dekorację sali, ubieranie choinki, pieczenie i lukrowanie pierników,
  • przygotowały i zaprezentowały jasełka oraz inscenizacje świąteczne,
  • zasiadły do wigilijnego stołu, zaśpiewały ulubione kolędy, złożyły świąteczne życzenia.

 

Wszystkie działania dostarczyły najmłodszym niezapomnianych przeżyć, doznań, radości, a przede wszystkim dały możliwość wspólnego przygotowania się do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Guzik_3Guziki są przeróżne: małe, duże, o różnych dziwnych kształtach, jednobarwne, różnokolorowe. Taka ich różnorodność powoduje zaciekawienie dzieci i przyciąga ich uwagę. Dlatego w poniedziałek przedszkolaki z Pokrzywnicy obchodziły Dzień Guzika. Każde dziecko musiało do przedszkola przynieść kilka guzików, które później wykorzystały do zabawy i pracy plastycznej. Bardzo ciekawe dla najmłodszych okazały się zajęcia z zakresu matematyki. Dzieci przeliczały, segregowały i klasyfikowały guziki na podstawie jakieś cechy oraz układały różne figury geometryczne. Później wykonały prace plastyczną, odrysowywały guziki oraz wykonały choinkę, którą później ozdobiły guzikami. To była świetna zabawa!

Mikolaj_13

Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych dni przez dzieci w roku. Zazwyczaj przygotowujemy się do niego bardzo starannie. Pisane lub rysowane są niezwykłe listy, „instalowany” jest również sprzęt w postaci kamery Św. Mikołaja, która bacznie nagrywa każdy krok dzieci. Nie inaczej było i w tym roku. Krasnoludki oraz Pszczółki pracowały bardzo starannie. Niestety przedszkolaki z Łężec nie mogły poczynić tych przygotowań w przedszkolu. Ze względu na wyjątkową sytuację zmuszone były pozostać w domu. Na szczęście 6 grudnia mogły wrócić do przedszkola i już od rana wszystkie przedszkolaki mogły wyczekiwać wspaniałego spotkania. Wszyscy ubrani na czerwono z obowiązkową czapką mikołaja nasłuchiwali dźwięku dzwonka. W pokrzywnicy Mikołaj zaskoczył dzieci na boisku szkolnym, w Łężcach zawitał do każdej z sal. Długo wyczekiwany gość wywołał radość oraz ogromny uśmiech na twarzach dzieci. Dzieci zaśpiewały najpiękniej jak potrafią dla Świętego. Poopowiadały o przedszkolnym dniu. Obiecały też być jeszcze grzeczniejsze…

Mikołaj obdarował wszystkie dzieci drobnymi upominkami, po czym udał się w dalszą podróż.

andrzejki_3W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. 29 listopada 2021 w odbył się Andrzejkowy Bal. W grupie maluchów obowiązywał w tym dniu strój bajkowy. W sali przedszkolnej można było spotkać księżniczki, rybkę Nemo,  postacie z Bajki „Psi Patrol” itp. Natomiast w grupie straszaków z tej okazji odbył się bal czarownic i czarodziejów. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci ustawiały buty, aby sprawdzić, kto pierwszy z nich urośnie. Wspólnie z nauczycielkami przedszkolaki odgadywały, co je czeka i czego mogą spodziewać się w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Przedszkolaki z uśmiechem brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji związanej z tym świętem.

Więcej artykułów…