Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
2 kwietnia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek, Sądomir, Urban, Władysław, Władysława
Do końca roku zostało
274 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj3615
mod_vvisit_counterW tygodniu231
mod_vvisit_counterW miesiącu3667
mod_vvisit_counterOgółem6750927

Twoje IP: 34.238.189.240
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

dzien kobiet_2Być kobietą, być kobietą… czy to małe dziewczynki, czy dorosłe kobiety – każda w tym dniu świętuje z radością. Nasze przedszkolaki także celebrowały to święto. Chłopcy mieli mnóstwo pomysłów i dobrych słów nie tylko dla swoich koleżanek ale także dla Pań pracujących w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy. Takie dni jak Dzień Kobiet są bardzo ważne w kalendarzu życia przedszkolnego. Dzieci poznają różne tradycje, uczą się odpowiednich zachowań związanych z obchodzeniem różnych świąt. Także tego dnia chłopcy pamiętali o tradycyjnych życzeniach, drobnych i własnoręcznie przygotowanych upominkach oraz odśpiewaniu „Sto lat”. Oprócz tego, dziewczynki zostały zaproszone do przedszkolnego SPA, gdzie koledzy dbali o nie szczególnie wyjątkowo. Mnóstwo zabawy, dobrych słów i radości – tak upłynął wyjątkowo ten szczególny dzień.

logopeda_2Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu świętują terapeuci, którzy wspierają prawidłowy rozwój mowy. Logopeda – kto to taki? To osoba, którą możemy spotkać w szkołach, przedszkolach, w poradniach, szpitalach, różnego rodzaju fundacjach – wszędzie tam gdzie potrzebne jest wsparcie w komunikacji werbalnej. Logopeda pracuje zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi dbając o prawidłowy rozwój mowy, prowadząc wczesną interwencję i tak potrzebną profilaktykę w tym zakresie, a także wspiera chorych po przebytych udarach, wylewach, wypadkach. W takich sytuacjach potrzebna jest także praca neurologopedy. Z okazji tego święta, logopeda pracujący w naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy Pani Judyta Wójcik, przygotowała ciekawe zajęcia grupowe we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci doskonaliły prawidłowe oddychanie, pozycję wertykalno – horyzontalną języka oraz wzmacniały swoje narządy artykulacyjne poprzez zabawową formę warsztatów. Bardzo ciekawym doświadczeniem na zakończenie było namalowanie przez dzieci portretu Pani logopedy. Było zatem bardzo kreatywnie i wesoło.

dentysta_1Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć! Dnia 6 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Tego dnia przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą lekarza - dentysty. Podczas zajęć utrwalona została również wiedza na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dzieci przypomniały sobie prawidłowy sposób mycia zębów. Zwrócono także uwagę na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Poruszony został również temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy zjadać owoce i warzywa oraz czego unikać w swoim jadłospisie. Po zajęciach z teorii dzieci przeszły do czynu - wyszorowały swoje ząbki, aby były zdrowe, a ich uśmiech błyszczał czystością.

Pizza... mniam !

Święto Pizzy dziś od rana,
buzia będzie roześmiana.
Dziś obiadu nie gotuje!
Pizzą dziś się delektuje.

pizza_149 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola wypełnione były zapachem prawdziwej, włoskiej pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i z jakich składników się składa. Dzieci stworzyły pomysłowe prace plastyczne przedstawiające krążki pizzowe, ale jak co roku najprzyjemniejszym punkem tego dnia była degustacja pizzy. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych milusińskich.

walentynki_14Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszej polskiej kulturze. Dzień ten, to świetna okazja do zachęcania dzieci, aby okazywały uczucia kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim. 14 lutego 2023 roku w naszym przedszkolu realizowaliśmy zajęcia na temat miłości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Przedszkolaki poznały tradycje związane z tym świętem, a następnie uczestniczyły w tematycznych zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych. Radosnej atmosferze towarzyszyły walentynkowe akcenty w formie czerwonych serduszek. Wszyscy z niecierpliwością czekali jednak na otwarcie poczty walentynkowej. Każde dziecko zostało obdarowane kartkami z walentynkowymi życzeniami oraz balonem w kształcie serca. Nasze przedszkolne Walentynki z pewnością można zaliczyć do udanych.

bal_4

Dnia 8 lutego 2023 roku odbyła się w naszym przedszkolu długo wyczekiwana przez wszystkich zabawa karnawałowa. W tym dniu przenieśliśmy się do Wielkiej Krainy Bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Wśród przebierańców można było zobaczyć: księżniczkę, sowę, Czerwonego Kapturka, jednorożca, policjanta, smoka, piłkarza, astronautę oraz wiele innych ciekawych postaci.  Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

 

bal_5W czwartek 2 lutego 2023 roku w Przedszkolu w Pokrzywnicy odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko, w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, księżniczki, syrenki, biedronki, policjantów, pilota, pieski, superbohaterów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nasze przedszkolaki spędziły czas w miłej, bajecznej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła im wiele radości. To ich energia i gotowość sprawiły, że tegoroczny karnawał zostanie w pamięci na długo.

Więcej artykułów…