Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
8 czerwca 2023
Imieniny obchodzą
Karp, Maksym, Medard, Seweryn, Wilhelm, Wyszesław
Do końca roku zostało
207 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2868
mod_vvisit_counterWczoraj4899
mod_vvisit_counterW tygodniu15850
mod_vvisit_counterW miesiącu32569
mod_vvisit_counterOgółem6970039

Twoje IP: 3.227.251.94
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

logopeda_2Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu świętują terapeuci, którzy wspierają prawidłowy rozwój mowy. Logopeda – kto to taki? To osoba, którą możemy spotkać w szkołach, przedszkolach, w poradniach, szpitalach, różnego rodzaju fundacjach – wszędzie tam gdzie potrzebne jest wsparcie w komunikacji werbalnej. Logopeda pracuje zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi dbając o prawidłowy rozwój mowy, prowadząc wczesną interwencję i tak potrzebną profilaktykę w tym zakresie, a także wspiera chorych po przebytych udarach, wylewach, wypadkach. W takich sytuacjach potrzebna jest także praca neurologopedy. Z okazji tego święta, logopeda pracujący w naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy Pani Judyta Wójcik, przygotowała ciekawe zajęcia grupowe we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci doskonaliły prawidłowe oddychanie, pozycję wertykalno – horyzontalną języka oraz wzmacniały swoje narządy artykulacyjne poprzez zabawową formę warsztatów. Bardzo ciekawym doświadczeniem na zakończenie było namalowanie przez dzieci portretu Pani logopedy. Było zatem bardzo kreatywnie i wesoło.