Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor
Do końca roku zostało
254 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1628
mod_vvisit_counterWczoraj2939
mod_vvisit_counterW tygodniu1628
mod_vvisit_counterW miesiącu82666
mod_vvisit_counterOgółem8091718

Twoje IP: 3.239.91.5
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

logopeda_2Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu świętują terapeuci, którzy wspierają prawidłowy rozwój mowy. Logopeda – kto to taki? To osoba, którą możemy spotkać w szkołach, przedszkolach, w poradniach, szpitalach, różnego rodzaju fundacjach – wszędzie tam gdzie potrzebne jest wsparcie w komunikacji werbalnej. Logopeda pracuje zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi dbając o prawidłowy rozwój mowy, prowadząc wczesną interwencję i tak potrzebną profilaktykę w tym zakresie, a także wspiera chorych po przebytych udarach, wylewach, wypadkach. W takich sytuacjach potrzebna jest także praca neurologopedy. Z okazji tego święta, logopeda pracujący w naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy Pani Judyta Wójcik, przygotowała ciekawe zajęcia grupowe we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci doskonaliły prawidłowe oddychanie, pozycję wertykalno – horyzontalną języka oraz wzmacniały swoje narządy artykulacyjne poprzez zabawową formę warsztatów. Bardzo ciekawym doświadczeniem na zakończenie było namalowanie przez dzieci portretu Pani logopedy. Było zatem bardzo kreatywnie i wesoło.