Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
23 października 2021
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław
Do końca roku zostało
70 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2849
mod_vvisit_counterWczoraj2720
mod_vvisit_counterW tygodniu16286
mod_vvisit_counterW miesiącu61846
mod_vvisit_counterOgółem4957863

Twoje IP: 3.234.211.61
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Dzięki Waszej pomocy uzbieraliśmy mnóstwo korków dla Kingi. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w ww. akcję i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

Kolejna pomyślnie zakończona akcja i dostarczone artykuły biurowe oraz szkolne dla Domu Dziecka w Kędzierzynie Koźlu. Celem tej akcji była pomoc i wsparcie podopiecznych Domu Dziecka, jak również uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby innych, swoich rówieśników.

W maju w Dniu Europy razem z innymi państwami członkowskimi świętowaliśmy pokój i jedność w Europie. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Dla uczczenia Dnia Europy organizuje się różnorakie przedsięwzięcia jak np.  debaty, koncerty, wizyty grupowe  mające na celu informowanie społeczeństwa o UE. Samorząd Uczniowski naszej szkoły umożliwił wszystkim uczniom choć w małym stopniu przyłączyć się do tego wielkiego wydarzenia. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII dowiedzieli się  jaka jest historia powstania Unii Europejskiej. Poznali kraje do niej należące, cele i wartości tego Związku. Zapoznali się również z  językami oraz walutami funkcjonującymi  na terenie poszczególnych krajów związkowych. Młodsze klasy rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące krajów członkowskich oraz projektowały ubiór Syriusza - maskotki Unii Europejskiej. Ich starsi koledzy poznawali Państwa Unii Europejskiej, wykonywali plakaty i przedstawiali je swoim rówieśnikom.

19 maja obchodzony jest Dzień Dobrych Uczynków. Ustanowiono go 10 lat temu z inicjatywy fundacji ARKA. Również Nasza społeczność szkolna postanowiła zrobić coś dobrego i stworzyła 5 akcji. Tak stworzyliśmy projekt "Tydzień dobrych uczynków" organizowanym przez szkolne koło Samorządu oraz PCK. Wczoraj zakończyła się akcja "Młodzież PCK- Seniorom". Żywność została dostarczona do Oddziału Rejonowego PCK w Kędzierzynie - Koźlu. Pamiętajmy ! Warto pomagać, bo dobro powraca !

Szkolne koło PCK wspiera krajową ekologię. Z okazji Dnia Ziemi zostały przygotowane porady jak przeciwdziałać zmianom klimatu.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XXI edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji było m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Nasz Samorząd Szkolny we współpracy z opiekunami samorządu, podjęli się zbiórki drobnych pieniędzy. W szkole pojawiły się plakaty informujące o akcji, a na stronie internetowej, na portalu Facebook i w dzienniku elektronicznym stosowne ogłoszenia. W akcji udział wzięły przedszkolaki, uczniowie klas I- III oraz klas IV-VIII. Wielu uczniów z naszej szkoły aktywnie włączyło się w zbiórkę pieniędzy. Ze względu na pandemię uczniowie samodzielnie przeliczyli grosze w domu, następnie dostarczyli je do szkoły. Dnia 31.03 .2021 r. opiekunowie akcji zapakowali pieniądze kolejno w trzy paczki i sporządzili protokół ze zbiórki pieniędzy na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Podczas XXI edycji akcji „Góry Grosza” zebraliśmy 444,63 zł w tym:


7913 szt. - monet 1 gr

3865 szt. - monet 2 gr

2180 szt. - monet 5 gr

747 szt. - monet 10 gr

347 szt. - monet 20 gr

30 szt. - monet 50 gr

4szt. - monet 1 zł

3 szt. - monet 2 zł

2 szt. - monet 5 zł

Za każdy grosik serdecznie dziękuje Mały Samorząd Uczniowski oraz Samorząd Uczniowski jak również dziękują dzieciaki z Domów Dziecka.

 

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Z okazji obchodów tego szczególnego dnia w naszej szkole przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu. Dla solidarności z osobami autystycznymi nasza społeczność szkolna ubrała się w tym dniu również na niebiesko. A dlaczego kolor niebieski? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. To barwa najczystsza i najzimniejsza, zarazem staje się ona najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Stąd jej skojarzenie z autyzmem. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem. Należy podnosić świadomość społeczną w kwestii autyzmu, gdyż niestety jest ona w Polsce bardzo niska.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21. W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Pokrzywnicy, Światowy Dzień Osób z zespołem Downa obchodzono 22 marca. Celem tego święta było uświadomienie, że osoby te mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Na stronie Facebooka pojawiła się szkolna akcja: „skarpetkowe wyzwanie” dzięki której powstał kolaż. Dziękujemy wszystkim chętnym osobom, za udział w podjęciu wyzwania. Jest to piękny wyraz akceptacji, tolerancji, szacunku i wrażliwości na potrzeby osób.

Więcej artykułów…