Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
8 czerwca 2023
Imieniny obchodzą
Karp, Maksym, Medard, Seweryn, Wilhelm, Wyszesław
Do końca roku zostało
207 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2621
mod_vvisit_counterWczoraj4899
mod_vvisit_counterW tygodniu15603
mod_vvisit_counterW miesiącu32322
mod_vvisit_counterOgółem6969792

Twoje IP: 3.227.251.94
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Fotorelacja wraz z opisem projektu w załączniku. Zapraszamy do lektury :)

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (mpotega.pdf)Bajaderki matematyczne3089 Kb

autyzm_6

Światowy Dzień  Świadomości Autyzmu  to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Obchody Dnia Świadomości  Autyzmu odbyły się w tym roku w naszej szkole 4 kwietnia 2023r.z inicjatywy pani Grażyny Szatkowskiej   i pani Izabeli Drajewicz. Celem projektu było zwrócenie uwagi na odmienne działania zmysłów, specyficzne zainteresowania, potencjał i wyjątkowość osób ze spektrum autyzmu. Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, zorganizowaliśmy warsztaty zmysłów. W obchodach Dnia Świadomości Autyzmu towarzyszyli nam zaproszeni goście:

 • Wójt Gminy Reńska Wieś – Tomasz Hubert Kandziora
 • Zastępca Wójta Gminy Reńska Wieś –  Jan Domek
 • Inspektor Oświaty  -Elżbieta Seroczyńska
 • Doradca Metodyczny Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji Pani Krystyna Rokita
 • Doradca Metodyczny Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji Pani Anna Lalik
 • Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” –Pani Barbara Wawrzynowicz
 • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Reńskiej Wsi – Pani Bożena Niewienda wraz z nauczycielami
 • nauczyciele z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Większycach
 • nauczyciele Społecznej Szkoły  Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Mechnicy
 • nauczyciele z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Długomiłowicach
 • nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Gościęcinie.

autyzm_27Uroczystość otworzyła  Pani Dyrektor Beata Młynarczyk, głos zabrali również: Wójt Gmniny Reńska Wieś – Tomasz Hubert Kandziora, Wastępca wójta Jan Domek oraz Pani Barbara Wawrzynowicz - Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę”. W wypowiedziach zwrócono uwagę na potrzebę propagowania wiedzy na temat spektrum zaburzeń autystycznych oraz wzmocnienie akceptacji dla osób z ASD i zwrócenie uwagi na trudne sytuacje, z jakimi mierzą się każdego dnia. W dalszej części odbywały się warsztaty. Uczestnicy mogli doświadczyć trudności z jakimi mierzą się osoby autystyczne poprzez symulowanie zaburzeń zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów.  W poszczególnych salach umieszczone były rekwizyty i dystraktory (rozpraszacze uwagi) dla zmysłów: dotyku, słuchu, wzroku, równowagi oraz doświadczenia dotyczące relacji społecznych i komunikacji. Przygotowane doświadczenia pomogły zrozumieć, że osoby z zaburzeniami spektrum autyzmu mogą inaczej postrzegać otoczenie.

Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w konferencji, prowadzonej przez nauczycieli  ZSP w Pokrzywnicy:

 • Grażynę Szatkowską -  pedagoga specjalnego, terapeutę Integracji Sensorycznej „Zaburzenia integracji sensorycznej u osób ze spektrum autyzmu”
 • Judytę Wójcik – logopedę,  tyflopedagoga „Terapia logopedyczna dziecka ze spektrum autyzmu”
 • Jolantę Fundakowską – terapeutę osób ze spektrum autyzmu „Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych dzieci ze spktrum autyzmu.”
 • Izabelę Drajewicz – muzykoterapeutę,  surdopedagoga „Zastosowanie technik  muzykoterapeutycznych we wspieraniu rozwoju dziecka autystycznego”

Wspólnie spędzony czas umilił poczęstunek, ufundowany przez Radę Rodziców ZSP w Pokrzywnicy.

Celem jest  konkursu jest edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów i zwyczajów regionalnych.

 

Kryteria oceny:

Palma tradycyjna powinna być wykonana z następujących materiałów:

- kwiaty naturalne suszone

- kwiaty wykonane własnoręcznie z bibuły

- niebarwione trawy

- bukszpan

- barwinek

- bazie

- zielone gałązki iglaków

- wstążki materiałowe lub z bibuły

- drewno

- inne materiały naturalne.

Wysokość palmy 50 -  60 cm.

Palma powinna być z wykonana własnoręcznie. Nie dopuszcza się gotowych, zakupionych palm.

Prace konkursowe oceniać będzie jury konkursowe. Przewidziane są nagrody i wyróżnienia.

Palmy należy przynieść do 28 marca do pani Grażyny Szatkowskiej lub pani Izabeli Drajewicz

W poszukiwaniu swojej drogi ze stypendium Horyzonty

Stypendium na naukę we Wrocławiu

Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie. Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z województwa opolskiego proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu.

Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej. Rekrutacja trwa do 31 marca. Czym dokładnie są Horyzonty?


 

Więcej…

wosp_6W niedzielę 29. 01.2023 roku zakończył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pokrzywnicy brał udział w zbiórce na ten szczytny cel. Do ogólnej sumy jaką zebraliśmy przyczynili się wszyscy, od przedszkolaków, poprzez wszystkie klasy oraz pracowników szkoły. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

obrazy_421 stycznia 2023r. w restauracji Acropolis odbędzie się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy. Tradycyjnie zostanie przeprowadzona loteria fantowa, wśród losów będą prace plastyczne uczennic : Hani Friedli z klasy III, Julii Stadnik i Karoliny Owczarek z klasy IV, Emilii Pander z klasy V oraz Emilii Kowalewskiej z klasy VII.

pszczoly_7Zima to czas w którym aktywność pszczół znacznie spada. Wraz ze spadkiem temperatury pszczoły rozpoczynają zimowle, okres w którym pszczelarze nie zaglądają do ula. Jednakże to nie czas na odpoczynek. Młodzi adepci sztuki pszczelarzenia w naszej szkole zbijają nowe ramki, umieszczają w nich drut oraz wtapiają węzę pszczelą. Prócz zajęć praktycznych zdobywają również  wiedzę na temat życia  pszczół. W ten sposób uczestnicy kółka pszczelarskiego przygotowują się na powiększenie naszej pasieki już wiosną, kiedy to zasiedlony zostanie kolejny ul.

Więcej artykułów…