Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
29 września 2022
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało
94 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1250
mod_vvisit_counterWczoraj2892
mod_vvisit_counterW tygodniu18421
mod_vvisit_counterW miesiącu114554
mod_vvisit_counterOgółem6119392

Twoje IP: 44.210.237.158
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

laboratoria_1Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Od września 2022 r. startujemy z różnymi propozycjami zajęć wykorzystania zakupionego sprzętu.

 

 

  1. W szkole powstała pracownia robótek ręcznych: z zestawami nici, włóczek, igieł, szydełek, drutów, obcinaczek do nici, naparstków, nożyczek, miarek krawieckich, szpilek. Robótki nie należą do prostych czynności, których można się szybko nauczyć. Wymagają cierpliwości, wytrwałości, sprawności umysłowej oraz zdolności manualnych. Mają też funkcję terapeutyczną. To dobry sposób na wyciszenie i skupienie swoich myśli na jednym zadaniu. Dają również  satysfakcję, że własnoręcznie możemy wyczarować nietypowe i unikatowe prace.
  2. Wzbogacono salę zajęć z techniki o podstawowe narzędzia do pracy z drewnem i metalem, wkrętarko-wiertarki, lutownice, pistolety do kleju, takery. Pomoce sprawdzą się w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i kreatywnego myślenia.
  3. Styczność z nowymi technologiami będą mieli również uczniowie dzięki Drukarce 3D z Filamentami PLA – materiałem wykorzystywanym do tworzenia modli 3D. Wydrukowane modele z pewnością podziałają na wyobraźnię i pomogą im w przyswojeniu wymaganej wiedzy.

szkola_31 września przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie klas I – III, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Uczniowie klasy drugiej przygotowali część artystyczną, podczas której szczególnie serdecznie powitali naszych pierwszoklasistów. Podczas tej uroczystości odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie po wykonaniu kilku prób – wyszukiwanie swoich imion, skoki do obręczy oraz przejście po”kamykach” – uroczyście ślubowali, że będą: strzec honoru i dobrego imienia szkoły, starać się być dobrym i uczciwym oraz szanować swoich nauczycieli i rodziców. Po ślubowaniu pani Dyrektor Beata Młynarczyk pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Na pierwszoklasistów czekały ogromne, słodkie rogi obfitości przygotowane przez rodziców. Wszystkim uczniom życzymy, aby każdy dzień ich edukacji przynosił same dobre chwile.

narodowe czytanie_12 września 2022  już dziesiąty raz w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się akcja Narodowe Czytanie.  Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. Spotkanie zainaugurowała pani dyrektor Beata Młynarczyk. W tym roku uczniowie wysłuchali „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, czytanych przez uczniów klasy 8 oraz polonistkę Katarzynę Damrat. Zbiór ballad został wydany w 1822 w Wilnie, czyli w tym roku obchodzimy dwusetną rocznicę ich powstania. „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „ Świteź”, „Świtezianka”, „Lilije” to ballady, z którymi zapoznali się uczniowie ze względu na to, że część z nich należy do lektur obowiązkowych. Urok ballad polega na tym, że w rzeczywistość wkracza świat nadprzyrodzony, w codzienność ingerują siły nadprzyrodzone, a to, co znane, okazuje się niebezpieczne i tajemnicze.  Wśród bohaterów pojawia się diabeł Mefistofeles, alchemik pan Twardowski, nimfa Świtezianka. Ważną rolę pełni ludowa sprawiedliwość, która wymusza odpowiedzialność za czyny i wymierza karę za popełnione zło. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i wysłuchanie utworów. Zapraszamy za rok na kolejną edycję akcji.

beranie_1Finał  XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie”, który odbył się w dniu 08. 06. 2022 r. w formie zdalnej - w Szkole Podstawowej w Otmicach,  przyniósł nam sukces w kategorii MONOLOGI- KLASY VI-VIII w postaci I miejsca Jakuba Czogały, który wygłosił  bardzo przekonujący i pełen emocji monolog , „Miłość, pokój niech okryje cołki świat”. Ten wzruszający tekst napisała mama Jakuba, poruszając w nim niezwykle aktualny temat wojny i uczuć z nią związanych. Pamiętajmy, że w gwarze możemy wyrazić wszystkie uczucia, nie tylko humor i żart, lecz także to, co każdy z nas skrywa głęboko w sercu, bo gwara to język serca, mowa naszych przodków i przyszłych pokoleń.

W ramach innowacji "Z angielskim na TIK-TOPIE" uczniowie razem z Naszym ukochanym robotem powtarzali słownictwo oraz skojarzenia związane z latem i wakacjami. Uczniowie z chęcią grali w różne gry z Emysem, robili zdjęcia po każdym wykonanym prawidłowo zadaniu, w ten sposób utrwalając słownictwo w języku angielskim.

konkurs_7W kwietniu w naszej szkole została przeprowadzona przez Centralną Bibliotekę Josepha von Eichendorffa w Opolu bardzo ciekawa lekcja biblioteczna, w której udział wzięli uczniowie klas 4-8.Tematem zajęć były media oraz wartość czytania książek. Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia książek w języku niemieckim i udziału w konkursie „ Winterreise in die Bücherlandschaft mit dem Goethe-Institut 2022”. Należało wykonać prace plastyczne do wypożyczonej wcześniej książki. Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursie i wykonali piękne prace. W czwartek 09.04.2022r. zostały rozdane nagrody za udział oraz pierwsze trzy miejsca.

I miejsce - Maja Grabowska z klasy VII

II miejsce - Emilia Pander z klasy IV

III miejsce - Martyna Schreiber z klasy V

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

dzien dziecka_16Najbardziej wyczekiwanym przez najmłodszych dzień to zdecydowanie Dzień Dziecka. Jest on kojarzony z radosną zabawą i beztroskim świętowaniem. To doskonała okazja do organizacji licznych imprez poświęconych właśnie dzieciom, przy tym sami stajemy się współuczestnikami dziecięcych uroczystości. Przecież w każdym z nas drzemie wspomnienie beztroskich dziecięcych lat. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się w środę 1 czerwca dla klas IV-VIII przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Pokrzywnicy. Pierwszą aktywnością w tym dniu było stworzenie przez każdą klasę własnego Eko ogródka. Celem jego utworzenia jest poprawa jakości nauki z przedmiotów przyrodniczych, zwiększenie ilości czasu spędzanego na świeżym powietrzu przez dzieci oraz promowanie zdrowego stylu w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Oprócz tego gry i zabawy trwały w najlepsze długie godziny. Uczniom towarzyszyły różne atrakcje tj. muzyka, loteria fantowa, dmuchańce, fotolustro, wata cukrowa, grill i pyszne lody. Dziękujemy Sponsorom za zapewnienie tylu atrakcji podczas tego święta. Atmosfera dobrej zabawy sprawiła, że dzieci tryskały dobrym humorem a dzień ten należał do wyjątkowych i bardzo udanych.

Więcej artykułów…