Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
5 marca 2024
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Fryderyk, Jan, Pakosław, Pakosz, Wacław, Wacława
Do końca roku zostało
302 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1211
mod_vvisit_counterWczoraj2982
mod_vvisit_counterW tygodniu4193
mod_vvisit_counterW miesiącu12827
mod_vvisit_counterOgółem7922216

Twoje IP: 44.200.77.92
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)
bal_3Klasy I -III mają już za sobą świętowanie karnawału i nie mogą się doczekać kolejnych zabaw. W pięknych kostiumach, pełni uśmiechu i radości bawili się co niemiara, zajadając słodziutkie pączki.

Naukowa zabawa_11W piątek  8 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się zajęcia z nauk przyrodniczych dla uczniów z klas IV – VII. Pokazy i możliwość samodzielnego eksperymentowania dostarczyły dużo radości. Zadania rozbudzały wyobraźnię, logiczne myślenie oraz naturalną ciekawość świata. Młodzi naukowcy przeprowadzili eksperymenty tj.  przelewanie wody z butelki bez odrywania jej od stołu, zapalenie zapałki bez użycia krzesiwa, napompowanie woreczka strunowego, wynurzenie jajka na powierzchnię wody, stworzenie tęczy z kolorowych cieczy i wystrzelenie butelki jak z armaty. Na zakończenie czekała słodka niespodzianka. Każdy uczestnik samodzielnie wyprodukował owocowe żelki, które następnie mógł zjeść. Zajęcia były częścią realizacji projektu mPotęga „Matematyczne Bajaderki”. Uczniowie mogli eksperymentować, to rozwija umysł i ciekawość świata. Samodzielne wykonywanie efektownych eksperymentów to coś, co zostanie w pamięci na długo! Oprócz wrażeń, w głowach uczniów pozostanie także wiedza z fizyki i chemii!

pszczola_8Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „Akademia Pszczoły Bohatera”. Program ten realizowany jest wspólnie z fundacją „Pszczoła Bohater”. Tematyka związana z pszczelarstwem i powstawaniem miodu jest systematycznie przybliżana najmłodszym uczniom. Przy szkole działa pasiek „Gucio”, uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursie plastycznym „Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”. W ramach programu opiekunowie szkolnej pasieki – pan Michał i pan Michael przybliżyli uczeniom ciekawostki o życiu pszczół, opowiedzieli o tym, jak ważne są zapylacze. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska jak wyglądają akcesoria pszczelarskie, niezbędne do pracy pszczelarza. Dodatkową atrakcją był również ul edukacyjny.

zyczliwosc_121 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. W tym dniu dzielimy się swoim optymizmem i dobrą energią. Znakiem rozpoznawczym tego święta są różne kolorowe grafiki m.in. żółte słoneczka i uśmiechy, również i sytuacje, które przedstawiają nam życzliwość drugiego człowieka. Uczniowie klas I - III tworzyli na świetlicy plakaty. Drzewo życzliwości do, którego przyczepiane były różne hasła kojarzone z życzliwością. W czasie wspólnych zajęć uczniowie słuchali opowieści „O ciepłym i puchatym”, przeprowadzali wywiady z kolegami na tematy życzliwości i uprzejmości. Każde dziecko zaprojektowało także „Medal Życzliwości”. Od listopada w klasach I – III realizowany jest program – „Twarze emocji”, który ma na celu rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci w wieku szkolnym.

zabawa_2Dzieciaki z klas I-III z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK bawiły się na całego! Każdy z nich przygotował wspaniały strój, a konkurencje i zadania dotyczące bajek wykonywały z wielką radością.

 

ILUSTRACJA  DO PIEŚNI ”Przybyli ułani”

dla klas 4-8

Cel konkursu:

 • kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych Polaków.
 • popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych;
 • wzmocnienie uczuć patriotycznych uczniów;
 • doskonalenie umiejętności plastycznych;
 • przygotowanie uczniów do aktywnego uczestniczenia w kulturze;
 • budzenie tożsamości narodowej;
 • możliwość pokazania swojego talentu plastycznego;

 

Zasady i kryteria konkursu:

 • prace plastyczne nawiązujące do symboli narodowych, barw narodowych;
 • · pracę należy wykonać na formacie  A-4 lub A-3 ;
 • technika dowolna;

 

Kryteria oceny:

 • pomysłowość w ujęciu tematu;
 • zgodność z tematyką;
 • walory artystyczne i estetyczne;
 • różnorodność technik plastycznych;

 

Prace plastyczne zostaną umieszczane na stronie szkoły

należy dostarczyć do dnia 7 listopada 2023r. do organizatorów

 

Przewidziane są nagrody za najciekawsze prace.

Organizatorzy :

Izabela Drajewicz

Grażyna Szatkowska

czytanie_16 września 2023  już jedenasty raz w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie.  Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. Spotkanie zainaugurowała pani dyrektor Beata Młynarczyk. W tym roku uczniowie wysłuchali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Czytanie powieści rozpoczęła pani dyrektor,  kolejne strony prezentowali nauczyciele i uczniowie klas 5-7. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i wysłuchanie utworu. Zapraszamy za rok na kolejną edycję akcji.

Więcej artykułów…