Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
22 września 2023
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz
Do końca roku zostało
101 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1548
mod_vvisit_counterWczoraj7893
mod_vvisit_counterW tygodniu22748
mod_vvisit_counterW miesiącu80805
mod_vvisit_counterOgółem7309129

Twoje IP: 44.192.254.173
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

czytanie_16 września 2023  już jedenasty raz w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie.  Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. Spotkanie zainaugurowała pani dyrektor Beata Młynarczyk. W tym roku uczniowie wysłuchali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Czytanie powieści rozpoczęła pani dyrektor,  kolejne strony prezentowali nauczyciele i uczniowie klas 5-7. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i wysłuchanie utworu. Zapraszamy za rok na kolejną edycję akcji.

klasyIV-VIII_4 4 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Wypoczęci po  wakacyjnych miesiącach uczniowie, przywitali szkołę oraz nowych kolegów z klasy czwartej, którzy rozpoczynają naukę w II etapie edukacyjnym. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów, samych piątek i szóstek, nowej wiedzy, ale także zabawy, uśmiechu. Nauczycielom cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych.

rozpoczecie_6Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego już za Nami. Uczniowie klas drugich i trzecich świetnie przywitali dawnych przedszkolaków, którzy wkraczają w życie szkolne. Przygotowali dla nich zadania, ćwiczenia do wykonania. Pani Dyrektor pasowała nowych członków naszej szkoły, a oni ślubowali:

 

⭐Bycie dobry i uczciwym,
⭐Szanowanie nauczycieli, przełożonych i rodziców,
⭐Uczenie się tego co piękne,
⭐Kochanie swojej Ojczyzny.

festyn_217 czerwca 2023 r.  na stadionie sportowym w Łężcach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Pokrzywnicy, gospodarzem była społeczność Łężec. W programie imprezy znalazły się występy przedszkolaków i uczniów klas I-VIII, malowanie twarzy, turniej szachowy, eksperymenty chemiczne, loteria fantowa, licytacja obrazów malowanych przez uczniów i uczennice naszej szkoły. Stoiska oferowały słodki poczęstunek, potrawy z grilla, miód ze szkolnej pasieki i naturalne mydełka. Do dyspozycji dzieci były dmuchańce. Na boisku rozegrano mecz piłki nożnej. Jednak największą atrakcją był występ Orkiestry Dętej z Pokrzywnicy, która zaprezentowała  utwory ze swego bogatego repertuaru. Dochód z loterii, datków do puszki oraz licytacji obrazów został przeznaczony na leczenie czteroletniej Amelii Petryszyn z Pociękarbia. Łączna kwota zebrana na festynie to 8 500 zł. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom: firmie Cukiernia Godyla za dostarczone lody. Dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom z Łężec oraz z Pokrzywnicy za przygotowanie i zorganizowanie festynu.

beranie_412.05.2023 roku odbył się XXIX Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie" w Izbicku, na którym nasi uczniowie i przedszkolaki wzieli udział. Przedszkole z Łężec reprezentował Ksawery Kosydor. Przedszkole w Pokrzywnicy reprezentowali Amelia Langer, Marysia Owczarek, Kacper Majnusz, Szymon Operskalski i zajęli 3 miejsce. Klasy 1-3 reprezentowała Hanna Friedla i otrzymała specjalne wyróżnienie od Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu A klasy 4-8 reprezentowali Milena Linek, Kinga Mutwin, Emilia Makaryk, Jakub Pogodała, Marek Hampf. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Fotorelacja wraz z opisem projektu w załączniku. Zapraszamy do lektury :)

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (mpotega.pdf)Bajaderki matematyczne3089 Kb
Więcej artykułów…