Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
31 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina, Piotr, Spycigniew, Wirgiliusz
Do końca roku zostało
335 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1385
mod_vvisit_counterWczoraj4796
mod_vvisit_counterW tygodniu6181
mod_vvisit_counterW miesiącu109567
mod_vvisit_counterOgółem6542486

Twoje IP: 3.93.74.25
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

obrazy_421 stycznia 2023r. w restauracji Acropolis odbędzie się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy. Tradycyjnie zostanie przeprowadzona loteria fantowa, wśród losów będą prace plastyczne uczennic : Hani Friedli z klasy III, Julii Stadnik i Karoliny Owczarek z klasy IV, Emilii Pander z klasy V oraz Emilii Kowalewskiej z klasy VII.

pszczoly_7Zima to czas w którym aktywność pszczół znacznie spada. Wraz ze spadkiem temperatury pszczoły rozpoczynają zimowle, okres w którym pszczelarze nie zaglądają do ula. Jednakże to nie czas na odpoczynek. Młodzi adepci sztuki pszczelarzenia w naszej szkole zbijają nowe ramki, umieszczają w nich drut oraz wtapiają węzę pszczelą. Prócz zajęć praktycznych zdobywają również  wiedzę na temat życia  pszczół. W ten sposób uczestnicy kółka pszczelarskiego przygotowują się na powiększenie naszej pasieki już wiosną, kiedy to zasiedlony zostanie kolejny ul.

lekcja_2W poniedziałek 16 stycznia 2023 roku mieliśmy niebywałą przyjemność gościć Pana Tomasza Huberta Kandziorę, wójta gminy Reńska Wieś. Dzięki uprzejmości Pana Wójta, klasa VIII w ramach nauki przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie, miała okazję dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Gminy, jako organu Samorządu Terytorialnego. Uczniowie mieli także okazję zadać wiele pytań Panu Wójtowi na tematy związane z organizacją pracy Gminy oraz zadaniom, które Gmina realizuje. Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi za istotny wkład w kształtowanie postaw obywatelskich w młodszych pokoleniach. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom uda nam się wykształcić wartościowe postawy obywatelskie naszych uczniów.

Święta i Sylwester już za nami, co oznacza, że wielkimi krokami zbliżamy się do ferii zimowych, sesji na uczelni, jak i jednego z najbardziej wyczekiwanych eventów charytatywnych w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się już niebawem! 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku. Tegorocznym hasłem WOŚP jest: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć nie tylko w dzień finału, ale również wcześniej. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy jak co roku bierze czynny udział w zbiórce. Zaczynamy zbierać pieniążki od 23.01.2023r (poniedziałek) a kończymy w piątek 27.01.2023 roku. Zachęcamy wszystkich rodziców uczniów z Pokrzywnicy oraz Łężec aby w/w tygodniu przekazały dzieciom drobne sumy na ten szczytny cel.

schronisko_16 grudnia 2022r. w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w ZS-P w Pokrzywnicy została  zawieziona karma dla psów i kotów żyjących w schronisku  dla zwierząt w Kędzierzynie – Koźlu. Pamiętajmy, że wszystkie zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Cały rok będziemy systematycznie zbierać karmę i pomagać psom i kotom. Nie zapominajmy również o dokarmianiu ptaków.

14 listopada 2022r. odbyło się uroczyste wręczenie książek „Wyprawek Czytelniczych” uczniom klasy I ufundowanych przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. W skład „wyprawek” wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączenie czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej oraz stawiających pierwsze kroki w nauce czytania. Zanim książki zostały wręczone pierwszaki zostały zapoznane z podstawowymi zasadami użytkowania książek, szczególnie wypożyczonych w bibliotece szkolnej. Teraz uczniowie klasy I mają motywację, by szybko opanować trudną umiejętność czytania.

centrum_1W listopadzie uczniowie klas IV – VIII w ramach realizacji projektu „Bajaderki Matematyczne” pojechali do „Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu” w Opolu. Dzięki tym zajęciom dowiedzieli się z czego jesteśmy zbudowani oraz do czego nam są potrzebne poszczególne narządy, na co musimy zwracać uwagę podczas zakupów, by zdrowo odżywiać się. Zafascynowali się zagadkami z anatomii i wirtualną wycieczką w świat zwierząt. Zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia o źródłach generowania energii odnawialnej. Przekonali się, że ekoenergia to popularna dziedzina przyszłości. Formą pozytywnej rywalizacji wśród uczniów było rozwiązywanie łamigłówek i łamanie szyfrów w matematycznym pokoju zagadek. Na pewno każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Następnie uczniowie udali się do Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej im. Josepha von Eichendorffa. Zobaczyli archiwum czasopism i wydawnictw książkowych. Po prezentacji na temat śląskich podań i legend dzieci wykonały komiksy do wybranych tekstów oraz mogły wypożyczyć książki w języku niemieckim. Szczęśliwe, zadowolone, z nowymi naukowymi informacjami wróciły do domu. Celem zajęć wyjazdowych było przekazanie wiedzy poprzez zabawę, czyli szansa zaczerpnięcia wiedzy z dziedziny nauki i poznania „nudnej” teorii do strony praktycznej.

Więcej artykułów…