Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
2 kwietnia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek, Sądomir, Urban, Władysław, Władysława
Do końca roku zostało
274 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj65
mod_vvisit_counterWczoraj3615
mod_vvisit_counterW tygodniu244
mod_vvisit_counterW miesiącu3680
mod_vvisit_counterOgółem6750940

Twoje IP: 34.238.189.240
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

marcin_413 listopada 2022 r. odbyły się w Pokrzywnicy obchody Dnia św. Marcina. Tradycyjnie uczestnicy na czele ze św. Marcinem na koniu  przeszli w pochodzie od OSP do restauracji Akropolis. Tam na wszystkich czekał poczęstunek, czyli rogale świętomarcińskie. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie ZS-P w Pokrzywnicy zaprezentowali scenkę z życia św. Marcina, która ukazywała moment podzielenia się płaszczem tego rzymskiego żołnierza z napotkanym przypadkowo żebrakiem, który okazał się Panem Jezusem. Kolejnym punktem obchodów był wspaniały koncert Orkiestry Dętej z Pokrzywnicy, którą dyrygował pan Andrzej Weinkopf. Piękne utwory wykonali soliści, a jedna z nich to nasza była uczennica Barbara Weinkopf. Obchody Dnia św. Marcina to kultywowanie tradycji, łączenie kultur, które tworzą naszą śląską tożsamość, ale także dobra zabawa.