Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
2 kwietnia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek, Sądomir, Urban, Władysław, Władysława
Do końca roku zostało
274 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj204
mod_vvisit_counterWczoraj3615
mod_vvisit_counterW tygodniu26652
mod_vvisit_counterW miesiącu3819
mod_vvisit_counterOgółem6751079

Twoje IP: 34.238.189.240
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

centrum_1W listopadzie uczniowie klas IV – VIII w ramach realizacji projektu „Bajaderki Matematyczne” pojechali do „Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu” w Opolu. Dzięki tym zajęciom dowiedzieli się z czego jesteśmy zbudowani oraz do czego nam są potrzebne poszczególne narządy, na co musimy zwracać uwagę podczas zakupów, by zdrowo odżywiać się. Zafascynowali się zagadkami z anatomii i wirtualną wycieczką w świat zwierząt. Zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia o źródłach generowania energii odnawialnej. Przekonali się, że ekoenergia to popularna dziedzina przyszłości. Formą pozytywnej rywalizacji wśród uczniów było rozwiązywanie łamigłówek i łamanie szyfrów w matematycznym pokoju zagadek. Na pewno każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Następnie uczniowie udali się do Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej im. Josepha von Eichendorffa. Zobaczyli archiwum czasopism i wydawnictw książkowych. Po prezentacji na temat śląskich podań i legend dzieci wykonały komiksy do wybranych tekstów oraz mogły wypożyczyć książki w języku niemieckim. Szczęśliwe, zadowolone, z nowymi naukowymi informacjami wróciły do domu. Celem zajęć wyjazdowych było przekazanie wiedzy poprzez zabawę, czyli szansa zaczerpnięcia wiedzy z dziedziny nauki i poznania „nudnej” teorii do strony praktycznej.