dentysta_27We wtorek i środę obchodziliśmy Dzień Dentysty. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy stomatologa, dowiedziały się, co powoduje próchnicę i jak jej zapobiegać. Następnie przypomniały sobie etapy właściwego mycia zębów i segregowały produkty, które są zdrowe i niezdrowe dla zębów. Przedszkolaki z Łężec odwiedziła Pani pielęgniarka Weronika, której serdecznie dziękujemy za wizytę i przeprowadzone zajęcia. Natomiast przedszkolaki z Pokrzywnicy odwiedziła Pani Justyna, mama Michaela, która pracuje w Przychodni Lekarskiej Na Ligonia w Głogówku, której bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i miłe niespodzianki dla dzieci: szczoteczki oraz naklejki. Przez takie ciekawe wizyty i zajęcia nasze przedszkolaki z pewnością nie będą bać się odwiedzać stomatologa i będą wiedzieć jak dbać o swoje ząbki.

 

zabawy_6Śnieg obsypał nasz przedszkolny ogród, zapraszając tym samym dzieci do zabawy. Wyjście na świeże powietrze poprzedzone było pogadanką, przypomniano o właściwym ubiorze oraz o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Nadszedł czas, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Zabawy ruchowe pozwoliły dzieciom na wyzwolenie swojej energii, a biały puch na kreatywne zabawy. Dzieci lepiły bałwana, rzucały śnieżkami, budowały śniegowe figurki, brały udział w zabawach tropiących. Wesoła zabawa wywołała dużo śmiechu i radości.

sniadanie_78.11.2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Zdrowego Śniadania". Dzieci od samego rana rozpoczęły przygotowaniem wielkiej śniadaniowej uczty, która miała dać wszystkim moc, czyli energię do pracy, nauki i zabawy. Śniadanie poprzedziły zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku i po jakie produkty sięgać. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, szkodliwości napojów gazowanych, które są niezdrowe. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach. Nawet "niejadki" z apetytem zjadały samodzielnie przygotowane kanapki, a takie przedszkolne śniadanie okazało się dla wszystkich prawdziwą frajdą. BYŁO PYSZNIE, ZDROWO i KOLOROWO!

dynia_25Dynia zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym dzieci z naszego przedszkola uczestnicząc 30 października 2023 roku w obchodach Święta Dyni. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat dyń, poznały ich różnorodność, określiły właściwości, wskazały ciekawe sposoby na jej wykorzystanie. Następnie przystąpiły do dyniowych aktywności, podczas których znakomicie się bawiły. Jednym słowem przeżyły istny dyniowy zawrót głowy

jablko_25W tym dniu przedszkolaki bliżej przyjrzały się tym wspaniałym owocom. Określały ich barwy, badały różnymi zmysłami (dotyk, węch, smak). Dzieci słuchały i oglądały historyjki o jabłkach oraz wymyślały jakie można z nich zrobić potrawy. Robiły pyszny sok i zajadały się musem. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną. Na pewno zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Pamiętajmy, że jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie, a do tego są bardzo zdrowe! Wszystkie przedszkolaki serdecznie dziękują za podarowane jabłka!

adaptacja_22Wrzesień to czas, kiedy po wakacjach nasze dzieciaki wracają do przedszkola. W salach robi się gwarno i wesoło. Wszyscy się już przekonali, że w przedszkolu nie można narzekać na nudę. Śpiewamy, tańczymy, bawimy i uczymy się. Pierwszy tydzień był pełen wrażeń, nowych doświadczeń, a proces adaptacji przebiegł pomyślnie.

pszczoly_1818 maja 2023 roku w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W toku różnych aktywności, nasze przedszkolaki dowiedziały się o ważnej roli pszczół, poznały budowę pszczoły i ula , obserwowały, w jaki sposób pracują te owady. Dzieci obejrzały film edukacyjny, wzięły udział w aktywnościach plastycznych, ruchowych oraz były uczestnikami warsztatów pszczelarskich. Dzięki takim zajęciom u dzieci rozbudzono świadomość na temat życia pszczół oraz ich pożyteczności.

sniadanie_7Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do zabawy, nauki, lepiej się koncentrujemy w trakcie zajęć i wypełniania obowiązków. To najlepszy start w nowy dzień. My dobrze o tym wiemy, dlatego w tym tygodniu nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i z Łężec samodzielnie przygotowywały zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki.  Dzieci z zapałem smarowały pieczywo masełkiem i układały na nich swoje ulubione produkty: wędlinę, ser, pomidorki, sałatę, ogórki itp. Następnie z wielkim apetytem zjadały swoje kanapeczki.

mycie rak_517 października 2022 roku przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Łężcach obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia było uświadomienie dzieci jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma dokładne mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Na początku odbyły się rozmowy na temat bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.  Następnie omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy plakaty promujące mycie rąk. Nie zabrakło też piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

szczotka_11W naszym przedszkolu, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest nadrzędnym priorytetem. Staramy się wprowadzać do swoich działań programy służące kształtowaniu umiejętności dbania o zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia. Dlatego po przerwie spowodowanej pandemią nasi najmłodsi wychowankowie znów mogą zadbać o swoje ząbki również w przedszkolu. Mycie zębówprzedszkolu jest dodatkowym atutem i niewątpliwie przyczynia się do zdrowia jamy ustnej dziecka.Wszystkie dzieci dobrze wiedzą jak ważna to sprawa, dlatego po posiłku bardzo ambitnie czyszczą swoje ząbki, bo żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

dynia_4Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo- przekonały się o tym nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i z Łężec 28 października 2022 roku w czasie obchodów „Święta Dyni”. Tego dnia wszystkie dzieci przyszyły ubrane na pomarańczowo, żeby od samego rana wspólnie świętować i dobrze się bawić. Na samym początku przedszkolaki dokładnie „badały” dynię, jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyń pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Następnie odbyły się zawody sportowe z dynią w roli głównej- dzieci skakały przez dynię, turlały je, podawały sobie, a nawet przekazywały je sobie na łyżce. Na uwiecznienie tego wesołego dnia przedszkolaki ozdobiły dynie i doczepiły jej oczy i buzie oraz malowały dynie farbami. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja pestek dyń, oraz dżemu dyniowego! To był naprawdę udany dzień!

Więcej artykułów…