dynia_4Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo- przekonały się o tym nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i z Łężec 28 października 2022 roku w czasie obchodów „Święta Dyni”. Tego dnia wszystkie dzieci przyszyły ubrane na pomarańczowo, żeby od samego rana wspólnie świętować i dobrze się bawić. Na samym początku przedszkolaki dokładnie „badały” dynię, jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyń pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Następnie odbyły się zawody sportowe z dynią w roli głównej- dzieci skakały przez dynię, turlały je, podawały sobie, a nawet przekazywały je sobie na łyżce. Na uwiecznienie tego wesołego dnia przedszkolaki ozdobiły dynie i doczepiły jej oczy i buzie oraz malowały dynie farbami. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja pestek dyń, oraz dżemu dyniowego! To był naprawdę udany dzień!