powiathalaChl2009_43 Wielką niespodziankę sprawili nam chłopcy w dzisiejszych Mistrzostwach Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w Piłce Halowej Chłopców. Po niesamowitej walce do samego końca,  zostali wicemistrzami tego turnieju, ulegając jedynie drużynie z Pawłowiczek. Zajmując II miejsce awansowali do turnieju półfinałowego województwa opolskiego.  Zawody odbywały się w Hali Sportowej w Cisku. W turnieju startowało 8 najlepszych drużyn z powiatu K-Kozielskiego, wyłonionych podczas eliminacji gminnych.

 Drużyny rywalizowały w dwóch grupach.

Grupa A

1. PSP nr 12 K-Koźle, 2. PSP nr 5 K-Koźle, 3. PSP nr 11 K-Koźle, 4. PSP Stara Kuźnia

Grupa B

1. PSP Landzmierz, 2. PSP Polska Cerekiew, 3. PSP Pawłowiczki, 4. ZSP Pokrzywnica

powiathalaChl2009_10 W pierwszym swoim meczu chłopcy grali z najsilniejszą drużyną turnieju, PSP Pawłowiczki, po ciężkiej i nerwowej walce mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla Pawłowiczek. Wbrew obawom nie zniechęciło to naszej drużyny przed następnymi spotkaniami a wręcz dodatkowo "naładowało".

Kolejnym przeciwnikiem byli koledzy z Landzmierza, którzy nie dali rady powstrzymać naszych chłopców przed zdobywaniem kolejnych bramek i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0. W ostatnim grupowym spotkaniu, decydującym o awansie do dalszej fazy rozgrywek,  zmierzyliśmy się z Polską Cerekwią. Na początku mecz był wyrównany lecz później zauważalna była przewaga naszej drużyny, która wygrała dosyć łatwo 6:1.

powiathalaChl2009_32 W półfilnale zmierzyliśmy się z najlepszym zespołem grupy A, a mianowicie z PSP nr 5 (drugi półfinał PSP nr 12 - PSP Pawłowiczki). Nasi chłopcy,  pomimo zmęczenia, zaciekle atakowali bramkę przeciwnika i w rezultacie pierwsza połowa meczu kończyła się wynikiem 1:2 dla Pokrzywnicy. W drugiej połowie obrońcy PSP nr 5 popełnili kilka błędów, które nasi napastnicy belistośnie wykorzystali i po końcowym gwizdku (4:1) mogliśmy cieszyć się z awansu do finału.

W meczu o mistrzostwo spotkaliśmy się z rywalem z rozgrywek grupowych - PSP Pawłowiczki. Do finału obie drużyny podeszły juz wyraźnie zmęczone, chłopcy "mieli" już w nogach 4 spotkania. Gra była dosyć wyrówana, obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe, jednakże musieliśmy uznać wyższość kolegów z Pawłowiczek, którzy okazali sę najlepsi w Powiecie. Finał zakończył się wynikiem 2:0.

powiathalaChl2009_34 Na szczególne uznanie zasługuje dwóch graczy naszej szkoły: Tobiasz Madej - zdobywca największej liczby bramek dla naszej drużyny oraz bramkarz Rafael Juretzka, który wielokrotnie ratował drużynę przed utratą bramki w sytuacjach gdzie napastnicy rywali oraz większość kibiców już niemalże widziała piłkę w siatce. powiathalaChl2009_16

Skład naszej reprezentacji : Tobiasz Madej, Patryk Malik, Michael Schreier, Mateusz Piechulek, Damian Peszke, Rafael Juretzka, Marek Sluzalek oraz Patryk Płachetka.

 

Dla mnie, po tym czego udało im się dzisiaj dokonać,  Ci chłopcy są mistrzami - Michał Benek.