PolfinalWoj18112009HalCh_44 W rozgrywanym w dniu dzisiejszym  Półfinale Wojewódzkim w Piłce Halowej Chłopców, nasza drużyna zajęła III miejsce. Zawody odbywały się w Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu. Do rywalizacji oprócz naszych chłopców przystąpiły drużyny z SP nr 4 z Namysłowa, SP nr 2 Kluczbork oraz gospodarze turnieju SP nr 24 Opole.

Pierwszy mecz w turnieju zagraliśmy, podobnie jak na zawodach powiatowych, z najsilniejszą drużyną turnieju, którą okazała się ekipa za Namysłowa. Po pierwszym gwizdku rywale rzuciii się do ataku i trwało prawdziwe oblężenie bramki naszego bramkarza, jednakże to Pokrzywnica po wyprowadzonej kontrze objęła prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie gra była wyrównana przez większość spotkania,  w końcówce rywalom udało się odrobić straty i na 10 sekund przed końcem meczu był remis 2:2, ostatnia akcja meczu, którą perfekcyjnie rozegrali koledzy z Namysłowa zakończyła się bramką i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.  PolfinalWoj18112009HalCh_12

 

W kolejnym naszym meczu zmierzyliśmy się z SP nr 2 z Kluczborka. Po kilku minutach gry na tablicy pojawił się wynik 4:1 dla nas, lecz po kilku błędach naszej obrony, które bezlitośnie wykorzystali napastnicy Kluczborka,  było już 4:4. Do końca trwała nerwowa walka obu zespołów, które po końcowym gwizdku podzieliły się punktami. Mecz zakończył się wynikiem 5:5. PolfinalWoj18112009HalCh_16

W ostatnim meczu turnieju przyszło nam zmierzyć się z gospodarzami obiektu. Szybko uzyskaliśmy prowadzenie po strzale Tobiasza Madeja. Później rywale wyrównali po szybkiej kontrze. Niestety dalsza część spotkania stała pod znakiem niezrozumiałych dla wszystkich decyzji sędziego, atmosfera na boisku stała się bardzo nerwowa i całe spotkanie przegraliśmy 1:4. PolfinalWoj18112009HalCh_26

III miejsce w tym turnieju jest sukcesem całej drużyny, chłopcy walczyli do ostatnich sił, grając z innymi drużynami turnieju jak równy z równym, udowadniając, że nasza malutka szkoła jest w stanie rywalizować z dużymi szkołami naszego województwa.

Skład reprezentantów naszej szkoły: Tobiasz Madej, Patryk Malik, Michael Schreier, Mateusz Piechulek, Damian Peszke, Rafael Juretzka, Marek Sluzalek oraz Patryk Płachetka.

Gratuluję i dziękuję za ogrom walki i determinację na boisku - Michał Benek.