Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało
191 dni

las_89.10.2018 roku przedszkolaki z Pokrzywnicy i Łężec w towarzystwie klasy I wybrały się na wycieczkę do nadleśnictwa Kędzierzyna-Koźla. Mimo, że poranek był bardzo chłodny, zapał dzieci do zabawy i zwiedzania leśniczówki był ogromny. Po przywitaniu się z panem leśniczym dzieci udały się do paśnika, aby zostawić zwierzętom przywiezione smakołyki. Następnie dzieci zwiedzały budynki leśniczówki, dowiedziały się jak wygląda budka lęgowa dla ptaków, zobaczyły również wiele wystaw przyrodniczych. Największym powodzeniem cieszyła się ekspozycja zwierząt leśnych do złudzenia przypominających żywe stworzenia. Po zwiedzaniu nadeszła pora na samodzielne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po posiłku dzieci wyruszyły na spacer, podczas którego spotkały Panią Jesień ubraną w suknię i kapelusz z jesiennych liści. Po odśpiewaniu piosenek i odgadnięciu wszystkich zagadek każde dziecko otrzymało od Pani Jesieni pyszne jabłko, które zjadło z wielkim apetytem. Zadowolone i zmęczone dzieci  wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzach.

Najnowsze zdjęcia