Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
8 czerwca 2023
Imieniny obchodzą
Karp, Maksym, Medard, Seweryn, Wilhelm, Wyszesław
Do końca roku zostało
207 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2905
mod_vvisit_counterWczoraj4899
mod_vvisit_counterW tygodniu15887
mod_vvisit_counterW miesiącu32606
mod_vvisit_counterOgółem6970076

Twoje IP: 3.227.251.94
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

sniadnaie_4W ramach promowania zdrowego stylu życia uczniowie z klas IV – VIII przygotowali klasowe śniadania. Dzieci spędzają w szkole dużo czasu, który jest wypełniony nie tylko nauką, co wymaga koncentracji i skupienia, ale również zabawą, czy aktywnością fizyczną na lekcjach w-f. Siłę i energię daje wartościowe śniadanie, które powinno być zdrowe i urozmaicone. Dzięki temu zadbamy o prawidłowy rozwój i wykształcimy właściwe nawyki żywieniowe, które zaowocują dobrym zdrowiem nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Było smacznie i sympatycznie.

sniadanie_7Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do zabawy, nauki, lepiej się koncentrujemy w trakcie zajęć i wypełniania obowiązków. To najlepszy start w nowy dzień. My dobrze o tym wiemy, dlatego w tym tygodniu nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i z Łężec samodzielnie przygotowywały zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki.  Dzieci z zapałem smarowały pieczywo masełkiem i układały na nich swoje ulubione produkty: wędlinę, ser, pomidorki, sałatę, ogórki itp. Następnie z wielkim apetytem zjadały swoje kanapeczki.

zyczliwy_4Dnia 21 listopada 2022r. uczniowie klas I-III obchodzili Światowy Dzień Życzliwości. To niezwykle ważne święto. Jego celem jest uwrażliwienie na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, na ulicy, czy w autobusie. Dzieci poznały genezę tego dnia oraz wysłuchały „Bajkę o pajączku Ziutku”. Następnie uczniowie podzieleni na grupy tworzyli „Tort Życzliwości”, w którym znalazły się różnorodne składniki - uśmiech, uprzejmość, dobroć, życzliwość, serdeczność, dobre maniery, a także magiczne przyprawy: proszę, dziękuję, przepraszam. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

owoce_1O owocach uczniowie klas I – III wiedzą bardzo dużo. Każdy uczeń wie jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które wzmacniają nasz organizm. Dzień Owoców i Warzyw, który przypada na 21 października – był doskonałą okazją do robienia szaszłyków owocowych i sałatek. Dzieci przygotowały się do tego zadania solidnie. Każde przyniosło z domu owoce i potrzebne akcesoria. Po umyciu rąk i owoców, obraniu ich, uczniowie klas II i III wykonali kolorowe szaszłyki, natomiast uczniowie klasy I przepyszne sałatki. na koniec tego kulinarnego zadania wszystko zostało zjedzone ze smakiem. Było pysznie, kolorowo i zdrowo!

mycie rak_517 października 2022 roku przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Łężcach obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia było uświadomienie dzieci jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma dokładne mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Na początku odbyły się rozmowy na temat bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.  Następnie omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy plakaty promujące mycie rąk. Nie zabrakło też piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

szczotka_11W naszym przedszkolu, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest nadrzędnym priorytetem. Staramy się wprowadzać do swoich działań programy służące kształtowaniu umiejętności dbania o zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia. Dlatego po przerwie spowodowanej pandemią nasi najmłodsi wychowankowie znów mogą zadbać o swoje ząbki również w przedszkolu. Mycie zębówprzedszkolu jest dodatkowym atutem i niewątpliwie przyczynia się do zdrowia jamy ustnej dziecka.Wszystkie dzieci dobrze wiedzą jak ważna to sprawa, dlatego po posiłku bardzo ambitnie czyszczą swoje ząbki, bo żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

dynia_4Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo- przekonały się o tym nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i z Łężec 28 października 2022 roku w czasie obchodów „Święta Dyni”. Tego dnia wszystkie dzieci przyszyły ubrane na pomarańczowo, żeby od samego rana wspólnie świętować i dobrze się bawić. Na samym początku przedszkolaki dokładnie „badały” dynię, jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyń pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Następnie odbyły się zawody sportowe z dynią w roli głównej- dzieci skakały przez dynię, turlały je, podawały sobie, a nawet przekazywały je sobie na łyżce. Na uwiecznienie tego wesołego dnia przedszkolaki ozdobiły dynie i doczepiły jej oczy i buzie oraz malowały dynie farbami. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja pestek dyń, oraz dżemu dyniowego! To był naprawdę udany dzień!

owoce_421 października 2022 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt. zdrowego odżywiania. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Wspomniane święto było doskonałą okazją do tego, aby zwrócić uwagę dzieciom na rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Przedszkolaki rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów. Najważniejszym punktem dnia było jednak wykonanie przez dzieci warzywnej przekąski, owocowych szaszłyków oraz zdrowego soku. Włączenie dzieci do przygotowywania posiłków jest świetnym sposobem, aby wspólnie spędzać czas. Podsumowaniem działań było wykonanie przez wychowanków wspaniałych prac plastycznych różnymi technikami.

planeta_229 września 2022 roku nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i z Łężec kolejny raz wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata.  Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowane wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przedszkolnego ogrodu. Pogoda nam dopisała, dzięki aktywnej postawy dzieci udało nam się zebrać kilka worków śmieci, które zostały złożone do odpowiednich pojemników. Udział naszych przedszkolaków w Akcji Sprzątania Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry i to my dorośli powinniśmy pokazywać dzieciom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

jablka_4Wczoraj 28 września 2022 roku dzieci z naszego przedszkola celebrowały DZIEŃ JABŁKA Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Przy tej okazji z całego serca DZIĘKUJEMY SADY LECH  Grudynia za piękny gest obdarowania  naszego przedszkola rumianymi i smacznymi jabłkami

dentysta_16Dnia 7 marca 2022 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach obchodziły Ogólnopolski Dzień Dentysty. Przedszkolaki poznały najpierw specyfikę pracy stomatologa: dowiedziały się jakie są jego obowiązki, jakich narzędzi używa, jak wygląda gabinet stomatologiczny. Następnie przypomniały sobie, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Zwrócono szczególną uwagę na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono także rolę diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Podjęte działania i aktywności miały zachęcić dzieci do szczotkowania zębów, dbania o higienę jamy ustnej, jak do kontrolnych wizyt u stomatologa.

Więcej artykułów…