Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
29 marca 2020
Imieniny obchodzą
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz, Ostap, Wiktoryn
Do końca roku zostało
278 dni

LogowanieObecni na stronie

 • [Bot]
 • [Google]
 • [Yandex]
Teraz online:
 • Gości: 2
 • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj943
mod_vvisit_counterWczoraj3307
mod_vvisit_counterW tygodniu21239
mod_vvisit_counterW miesiącu80800
mod_vvisit_counterOgółem3437383

Twoje IP: 3.235.75.196
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-03-27 12:28:02
Member Joanna Bęben  
2020-03-19 9:44:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

mleczaki_4Każde dziecko wie, że mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie niesie wiele walorów zdrowotnych dla naszych organizmów. Ale jak zachęcić nasze pociechy do spożywania nabiału? Odpowiedź na to pytanie znalazło Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy oraz w Łężcach, które we współpracy z Polską Izbą Mleka realizuje projekt edukacyjny pt.”Dzieciaki Mleczaki”. Głównym celem projektu jest pokazanie walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Dodatkowo po zakończonym projekcie przedszkolaki będą miały większą świadomość na temat roli mleka i jego produktów w ich diecie. Zrealizowane do tej pory tematy przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji.

ferie_5Bezpieczeństwo przedszkolaków w czasie ferii zimowych to zadanie wpisane w plan działań Przedszkola Promującego Zdrowie. Dlatego też na początku lutego 2020 roku w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy z oddziałem zamiejscowym w Łężcach  odbyło się  spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji. Omówiono na nim zasady bezpiecznego uprawiania sportów zimowych podczas rodzinnych wyjazdów, właściwego zachowania się w domu i na drodze, a także w kontaktach  z nieznajomymi. W trakcie pogadanki zostały przytoczone przykłady i sytuacje z jakimi dzieci mogą mieć styczność. Wychowankowie brali aktywny udział w dyskusji, wykazując się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się funkcjonariusza i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który w razie potrzeby chętnie służy pomocą.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ), które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Żywności i Żywienia, udostępniło materiały do wykorzystania w realizacji treści z zakresu edukacji zdrowotnej. Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół. W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości. Informację o Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej oraz Centrum Dietetycznym Online uznajemy za ważną ze względu na problematykę, której dotyczy, jak również ze względu na umożliwienie nauczycielom realizującym treści nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej wykorzystania udostępnionych zasobów edukacyjnych. Zadaniem szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, w tym ugruntowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu się[1].  Realizacja tego zadania oparta jest głównie na ustalonych w podstawie programowej celach kształcenia i treściach nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej.

Poniżej przekazujemy również linki do dokumentów:

Pismo do dyrektorów szkół w sprawie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

Ulotka Centrum Dietetyczne Online

 

Łączę wyrazy szacunku

Alina Teresa Sarnecka

Dyrektor
Departament Podręczników, Programów i Innowacji

smacznie_1

W Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy od wielu lat promowany jest zdrowy styl życia. Jednym z jego aspektów jest właściwe odżywianie się. Prowadzone są działania, aby u uczniów wyrabiać nawyki zdrowego jedzenia. 27 listopada 2019 roku przeprowadzono akcję „Wspólne drugie śniadanie”. Jest to ważny temat, ponieważ drugie śniadanie to ważny posiłek. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji. Wszyscy przynieśli do szkoły produkty niezbędne do przygotowania tego posiłku: pełnoziarniste pieczywo, wędliny, biały ser, jajka, masło, warzywa: szczypiorek, sałatę, pomidory, ogórki, paprykę. Są niezwykle ważne, bo zawierają niezbędne dla zdrowia witaminy i sole mineralne. Na stołach pojawiły się zdrowe, kolorowe, estetycznie przygotowane przekąski. Okazało się, że były także bardzo smaczne. Wszyscy razem, z apetytem, spożyli własnoręcznie zrobione śniadanie. Mamy nadzieję, że zdobytą w praktycznym działaniu wiedzę, przekażą swoim rodzicom. Chcielibyśmy, aby dzieci i młodzież stali się bardziej samodzielni i potrafili przygotować prosty posiłek dla swoich bliskich.

sniadanie_17Na początku listopada 2019 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy zrealizowały kolejne zadanie ujęte w Programie Promocji Zdrowia. Wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Najważniejszym celem tego programu było zwiększenie ich świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas zajęć dydaktycznych najmłodsi poszerzyli swoją wiedzę na temat prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania oraz Piramidę Zdrowego Żywienia. Dzieci przekonały się także, jak ważną rolę w codziennym jadłospisie pełnią warzywa i owoce. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę czyli przygotowanie zdrowych i pożywnych kanapek z przyniesionych produktów. Wspólne śniadanie było  świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważny jest codzienny, zdrowy posiłek. Dzięki niemu dzieci lepiej koncentrowały się podczas zajęć, a także miały więcej energii do nauki i zabawy.

salatki_5W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I – V Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy przystąpili do „Programu dla szkół”, w ramach którego otrzymują porcje owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Oprócz dostaw produktów dzieci uczestniczą również w działaniach edukacyjnych mających na celu ukształtowanie nawyków żywieniowych. 15 października 2019r. dzieci z klas I – III przygotowały pyszne i zdrowe  sałatki owocowe. Każde dziecko przyniosło swoje ulubione owoce, następnie z pomocą Pań obierało i dokładnie kroiło. Po wymieszaniu nastąpiła najprzyjemniejsza część pracy – degustacja. Przyrządzenie sałatki dało uczniom wiele satysfakcji. Jednocześnie uświadomili oni sobie, jak  ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców. Sałatki smakowały wyśmienicie!

przekaski_34W życiu dziecka bardzo ważne jest zdrowe odżywianie i sięganie po wartościowe przekąski, które mają wiele witamin. W naszej placówce przykładamy do tego wielką wagę i zachęcamy dzieci do zdrowego odżywiania się w ramach projektu realizowanego w przedszkolu „Przedszkole Promujące Zdrowie”. Dlatego w drugim tygodniu października przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału przedszkolnego w Łężcach z wielką radością i zapałem przystąpiły do tworzenia szaszłyków, surówek i warzywno-owocowych soków. Pierwszego dnia dzieci poznały różne rodzaje owoców, a następnie razem z nauczycielami przyszykowali stanowiska pracy, umyli  rączki  i zaczęli razem kroić swoje ulubione owoce, z których później przygotowali owocowe i smaczne szaszłyki. Kolejnego dnia przedszkolaki dowiedzieli się jakie ważne dla naszego zdrowia są warzywa i razem z nauczycielami przygotowali smaczne, warzywne surówki. Ostatniego dnia dzieci razem z nauczycielami przyrządzili zdrowy warzywno-owocowy sok. Cały tydzień był bardzo pracowity, a w przedszkolu zrobiło się bardzo zdrowo i pysznie. Dzieci nie trzeba było namawiać do zjedzenia przygotowanych przez siebie zdrowych przekąsek. Dlatego zachęcamy rodziców do kontynuowania nawyków zdrowego odżywiania w domach.

mleczaki_5Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Wiedzą, o tym także dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy, którzy dołączyli do Programu Dzieciaki Mleczaki. Jego głównym celem jest:

 • wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym,
 • edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę,
 • wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

Przedszkolaki z Pokrzywnicy i Łężec wzięły już udział w quizie. Wykazały się wiedzą na temat mleka, witamin i składników jakie zawiera, a także jego działania. W dalszym ciągu podejmowane będą zadania zachęcające dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzające zasób wiedzy na temat zawartych w mleku wartości odżywczych.

sprzatanie_8Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, w którą również się włączamy. 23 września 2019r w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały naszych wychowanków do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na segregowanie odpadów oraz recykling. Przedszkolaki z zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadawane pytania. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi. Dzieci pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały okolice przedszkola. Dzielnie zbierały papierki, folie, kartoniki, butelki i segregowały je do odpowiednich worków. Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

emocje_2W drugim tygodniu czerwca przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy odbyły podróż do „Krainy Emocji”. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje (smutek, złość, radość, strach) oraz poznawały sposoby wyrażania swoich uczuć w odpowiedni sposób poprzez zabawy, gry, słuchanie opowiadań. Dużo radości sprawiła im zabawa w śmieszne minki z lustrem, wykonanie wesołych buziek, skrzynka złości czy zabawy typu „Wyrzuć strach do kapelusza”, „Mówimy cześć!”, zabawy pantomimiczne. Realizacja zajęć była tez okazją do rozmów o tym, co nas smuci, bawi, złości, czego się boimy i jak sobie radzić ze „złymi” emocjami.

Mijający rok przedszkolny 2018/2019 upłynął pod hasłem Przedszkola Promującego Zdrowie – dzięki otrzymanemu wyróżnieniu Ministerstwa Edukacji. Certyfikat zobowiązał nas wszystkich – rodziców, dzieci, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych do dbania o siebie nawzajem i o własne zdrowie. Gdy staraliśmy się o to niemałe wyróżnienie przeprowadzaliśmy autoewaluację. Wyniki ankiet skłoniły do opracowania planu działań na rok szkolny 2018/2019, w którym uwzględniono i szczególną uwagę zwrócono na zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie oznacza to tylko zdrową dietę czy uprawianie sportu, ale także dbanie o nasz komfort psychiczny, zdrowe relacje na linii dziecko – nauczyciel – rodzic, prawidłowe wyrażanie emocji przez dzieci i umiejętność ich nazywania, radzenia sobie z nimi. Pracowaliśmy nad poprawą naszych wspólnych relacji, by zarówno Wam – Drodzy Rodzice – jak i Waszym pociechom, Przedszkole podobało się jeszcze bardziej. Staraliśmy się usprawnić przepływ informacji, abyście na bieżąco i w miarę możliwości jak najszybciej mogli zostać poinformowani o planowanych wydarzeniach przedszkolnych. Dlatego też odświeżyliśmy formę naszej dotychczasowej gazetki „Figielek”, staramy się na bieżąco uaktualniać informacje na stronie internetowej, wprowadziliśmy informacje o życiu przedszkolnym na gazetkę ścienną. Z wyprzedzeniem informowaliśmy o ważnych datach

w poszczególnych miesiącach oraz prowadziliśmy szereg innych zadań i aktywności, które obrazuje poniższa tabela.

Zaplanowane zadania

Sposoby realizacji zaplanowanych zadań

1. Dbanie o bezpieczeństwo
w domu, przedszkolu, na ulicy.

 • akcje: „WyRaźni na drodze”, „Bezpieczny patrol” (PCK),
 • spotkanie z policjantem (bezpieczeństwo na drodze, bezpieczne spędzanie ferii zimowych, zabaw na śniegu),
 • pogadanki,
 • przestrzeganie regulaminu przedszkolnego oraz stałego rytmu dnia,
 • bezpieczne zabawy w przedszkolu, na placu zabaw i boisku wielofunkcyjnym,
 • zajęcia z pokazaniem jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę,
 • codzienne spacery z zachowaniem zasad bezpieczeństwa,
 • poznanie znaków drogowych w swojej miejscowości
  i wykonanie prac plastycznych – znaki drogowe,
 • udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”,
 • poznanie ważnych numerów alarmowych,
 • aktywny udział rodziców w funkcjonowaniu Przedszkola Promującego Zdrowie.

 

2. Zdrowe żywienie dziecka
w wieku przedszkolnym, zapobieganie nadwadze
i otyłości, znaczenie spożywanych posiłków.

 

  • udział w akcjach: „Podziel się życiem”, „Sprintem
  do maratonu”, „Podziel się owocem”, „Śniadanie daje moc” (akcja ogólnopolska), „Śniadanie wielkanocne”,
 • realizacja projektu edukacyjnego „Smacznie i zdrowo”,
 • pogadanki nawiązujące do omawianej tematyki,
 • wspólne przygotowanie piramidy żywieniowej, wykorzystując wycinki z gazet oraz zapoznanie się z nią,
 • spożywanie owoców i warzyw podczas pobytu
  w przedszkolu,
 • wykonanie sałatki owocowej, warzywnej,
 • zorganizowanie ekspozycji warzyw i owoców, poznawanie ich różnymi zmysłami,
 • zakładanie hodowli nowalijek,
 • rozmowy z rodzicami o unikaniu nagradzania słodyczami dzieci i zastąpieniu ewentualnego słodkiego poczęstunku podczas imprez przedszkolnych, zdrowymi przekąskami
 • spotkanie dzieci z dietetykiem, pielęgniarką,
 • przygotowanie informacji na gazetkę ścienną oraz
  do gazetki „Figielek” dla rodzin dzieci,
 • rozdanie ulotek informacyjnych nt. zdrowego trybu życia.

 

3. Wspólne przygotowanie śniadania – akcja „Śniadanie daje moc”.

 

 • przygotowanie w zespołach kanapek, twarogu, szaszłyków owocowych i częstowanie kolegów i koleżanek,
 • informowanie o akcji w kąciku dla rodziców w gazetce „Figielek”.

 

4. Nauka życia w zgodzie
z naturą.

 • przygotowanie „Ptasiej stołówki” - wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt poprzez przygotowanie ptasiej spiżarni dokarmianie ptaków w czasie zimy, gromadzenie i klasyfikacja pokarmu dla zwierząt, ważenie, wykonanie karmników, obserwacja zachowania ptaków,
 • wycieczka do lasu i spotkanie z leśniczym,
 • wyjścia do lasu, ogrodu, na pole, łąkę – obserwacja przyrody,
 • projekt edukacyjny „Tajemnice lasu”,
 • spędzanie czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku,
 • założenie hodowli nowalijek,
 • udział w akcji „Kubusiowi przyjaciele natury”,
 • projekt „Tydzień kreatywności” (konkurs na ekologiczną zabawkę, nauka segregacji odpadów i możliwości ich wtórnego wykorzystania, tworzenie zabawek i zabawa nimi),
 • spotkanie z pracownikami Zakładu Komunalnego połączone z pokazem procesu segregacji i odbioru odpadów,
 • wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
  w Raszowej, poznanie hodowli alpak.
 • artykuły w gazetce i na stronie internetowej,
 • zbiórka surowców wtórnych (puszki aluminiowe, makulatura, baterie, plastikowe nakrętki, elektrośmieci)
  w ramach konkursu „Segreguj.pl” organizowanego przez Związek Międzygminny „Czysty Region”.

 

5. Dbanie o higienę osobistą
i higienę pracy/ zdrowie psychiczne.

 

 • dzieci codziennie dbały o higienę jamy ustnej po każdym posiłku,
 • kilkakrotnie w ciągu dnia myły ręce,
 • spotkanie z pielęgniarką i pokaz właściwego mycia zębów,
 • zachęcanie dzieci do systematycznych wizyt
  u stomatologa,
 • dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych,
 • akcje: „Dzień życzliwości”, „Dzień kropki”, „Dzień uśmiechu”, „Dzień kolorowej skarpetki”,
 • rozwiązywanie na bieżąco konfliktów, problemów na linii dziecko – nauczyciel – rodzic,
 • rozwiązywanie konfliktów między dziećmi – pogadanki, rozmowy indywidualne,
 • przestrzeganie stałego rytmu dnia w przedszkolu,
 • informowanie rodziców o planowanych wydarzeniach
  w przedszkolu (informacje także na gazetce ściennej, „Ważne daty”),
 • prelekcja dla rodziców o gotowości szkolnej, w tym
  o dojrzałości emocjonalnej dziecka, zajęcia pokazowe,
 • spotkanie z psychologiem szkolnym.

6. Utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

 • codzienne ćwiczenia poranne w przedszkolu,
 • ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe, spacery,
 • pogadanki na temat prawidłowej postawy podczas pracy przy stoliku, na zajęciach,
 • mierzenie dzieci w celu doboru odpowiedniej wysokości krzesełka i stolika.

 

7. Dbanie o naszą planetę – Ziemię.

 

 • wykonanie rysunku o tematyce ekologicznej,
 • udział w przedszkolnym konkursie na zabawkę ekologiczną,
 • dbanie o planetę poprzez utrzymanie jej w czystości
  i segregowanie śmieci,
 • zbiórka odpadów (elektrośmieci, makulatura, nakrętki, puszki),
 • prowadzenie zajęć propagujących konieczność dbania
  o środowisko przyrodnicze,
 • opracowanie i realizacja projektu edukacyjnego „Tydzień kreatywności”,
 • zorganizowanie zajęć pokazowych dla rodziców
  o tematyce wiosennej,
 • artykuły na stronę internetową i do gazetki „Figielek”,

 

8. Wprowadzenie do krainy uczuć i emocji, zgromadzenie materiałów i publikacji dotyczących zdrowia, wychowania dla rodzin dzieci.

 • ćwiczenia i zabawy integrujące grupę,
 • obserwacja twarzy podczas różnych emocji,
 • „Podróż do krainy: złości, radości, smutku, strachu” - zabawa dramowa,
 • zabawa z kostką uczuć,
 • rozpoznawanie i nazywanie różnych stanów emocjonalnych,
 • rozwiązywanie konfliktów między dziećmi – pogadanki, rozmowy indywidualne,
 • przestrzeganie stałego rytmu dnia i regulaminu
  w przedszkolu,
 • prelekcja dla rodziców o dojrzałości emocjonalnej dziecka,
 • udział w akcjach: „Dzień życzliwości”, „Dzień kropki”, „Dzień uśmiechu”, „Dzień kolorowej skarpetki” oraz programie „Akademia dobrych manier”,

9. Podkreślenie ważnej roli jaką pełni Sport
w naszym życiu – „Sport to zdrowie!”

 

 

 

 

 

 

 

 • udział dzieci w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, oraz w Międzyprzedszkolnym Turnieju Sportowym „Lubimy się bawić” w Reńskiej Wsi,
 • uczestniczenie w zajęciach ruchowych, w zabawach
  i grach w ogrodzie przedszkolnym, na boisku wielofunkcyjnym, w sali gimnastycznej,
 • ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe,
 • aktywny udział w Festynie Rodzinnym połączonym
  z otwarciem nowego boiska wielofunkcyjnego.

 

 

 

 

Drodzy Rodzice!

Dziękujemy Wam ogromnie za Wasz trud włożony we współpracę z nami dla dobra dzieci. Nadal chcemy utrzymywać wysoki poziom w zakresie promocji zdrowia i sprostać Waszym wymaganiom w kolejnych latach, dlatego zwracamy się z prośbą. Chcemy umożliwić Wam kontakty z różnymi specjalistami. Może ktoś z Was zna interesujące osoby, np. lekarzy, dietetyków, psychologów, trenerów personalnych i innych, którzy będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie dbania o zdrowie fizyczne czy psychiczne. Może  ktoś z Was ma ochotę opowiedzieć o ciekawych sposobach spędzania wolnego czasu
w rodzinie, zachęcaniu do aktywności i radosnych zabaw. Planujemy podsumowanie tego roku w badaniu ankietowym. Wszelkie pomysły będą Państwo mogli tam zamieścić.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za owocną współpracę.

Więcej artykułów…