Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało
191 dni

smacznie_7Dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału przedszkolnego w Łężcach wiedzą dobrze co jest ważnego dla naszego zdrowia. Oczywiście witaminy i to te zawarte w owocach i warzywach. W drugim tygodniu października przedszkolaki z ogromnym zapałem i radością przystąpiły do tworzenia surówek oraz szaszłyków warzywno-owocowych. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy razem zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały przekąski, co dało im wiele satysfakcji, a jednocześnie wpłynęło na kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, rozwijało kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas przyrządzania posiłków. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Dzieci nie trzeba było zachęcać do jedzenia, chętnie pałaszowały dania pełne witamin. Zabawy w przygotowywanie smakowitych, zdrowych przekąsek bardzo się wszystkim podobały. Zajęcia te były podsumowaniem tematyki „Książka kucharska prosto z natury” oraz zachętą do zdrowego odżywiania się w ramach programu realizowanego w przedszkolu „Przedszkole Promujące Zdrowie”. Te dni były niezwykle emocjonujące i pracowite, a w przedszkolu było zdrowo i pysznie. Zachęcamy rodziców do kontynuowania nawyków zdrowego odżywiania w swoich domach.

Najnowsze zdjęcia