Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało
191 dni

sniadanie_5Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy jest pierwszym przedszkolem w Województwie opolskim,  które   otrzymało   w   listopadzie   „Ogólnopolski   Certyfikat   Przedszkole   Promujące Zdrowie”. Naszym najważniejszym celem jest dbałość o zdrowie uczniów, a także wszystkich pracowników, dlatego sporo uwagi poświęcamy warzywom i owocom, a także ich znaczeniu w   diecie   przedszkolaka.   W   naszej   placówce   dużą   uwagę   przywiązujemy   do   zdrowego żywienia. Uczymy przedszkolaków odróżniać produkty zdrowe od niezdrowych. Zachęcamy także dzieci, aby słodkie przekąski zastępowały pełnowartościowymi produktami. Z tej okazji 9 listopada po raz kolejny odbyła się akcja pt. „Śniadanie daje moc”. Tego dnia dzieci z Pokrzywnicy i Łężec przyniosły do przedszkola produkty i samodzielnie wykonały zdrowe, pyszne   i piękne   kanapki.   Samodzielnie   wykonane   śniadanie   smakowało   naszym przedszkolakom bardziej niż zwykle i prosiły o częstszą organizacje takich śniadań Dzieci chętnie   zjadały   wszystkie   przyniesione   produkty,   nawet   niejadki   skusiły   się   na   porcję witamin. Przeprowadzona akcja, była okazją do przypomnienia dzieciom zasad zdrowego stylu życia oraz wpływie właściwego odżywiania na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Najnowsze zdjęcia