Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
26 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj
Do końca roku zostało
189 dni

wyrazni_31„Bezpieczeństwo w domu, przedszkolu i na ulicy” to jedno z wielu zadań, realizowanych przez naszą placówkę. To również zadanie wpisujące się w nasz plan działań Przedszkola Promującego Zdrowie. Szczególnie teraz w okresie jesienno - zimowym taka tematyka jest istotna. W pierwszych dniach grudnia przedsięwzięcie to połączyliśmy z akcją edukacyjną „WyRaźni na drodze”, której organizatorem jest agencja WTEM we współpracy z Fundacją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry, a fundatorem nagród The Walt Disney Company (Polska). Wychowankowie Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału przedszkolnego w Łężcach uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, których celem było utrwalenie wiedzy na temat podstawowych zasad poruszania się po drogach publicznych, praktyczna nauka zachowań związanych z poruszaniem się chodnikami i wzdłuż jezdni, a także przechodzenia przez ulicę w miejscach oznakowanych. Dzieci zdobyły także wiedzę w zakresie prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w celu poprawy widoczności na drodze. Zwieńczeniem akcji było wykonanie prac plastycznych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz wręczenie dzieciom książeczek edukacyjnych i znaczków odblaskowych, które na pewno będą nam towarzyszyły podczas spacerów. Rozpoczęte działania edukacyjne o bezpieczeństwie, będą kontynuowane w ciągu całego roku szkolnego.

Najnowsze zdjęcia