bez skarpetek_16Dzień bez skarpetek to święto, które ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. Pomagają w tym wszelkie ćwiczenia wykonywane bosymi stopami, które według specjalistów są bardzo zdrowe. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału przedszkolnego w Łężcach również przyłączyły się do obchodów tego święta i zdjęły swoje skarpetki!Zanim jednak tak się stało, odbyła się uroczysta prezentacja wszystkich skarpet, by następnie się z nimi pożegnać i przystąpić do udziału w przygotowanych niespodziankach.Rozpoczęliśmy od zabaw rytmicznych: chodzenia na palcach i maszerowania. Następnie bawiliśmy się z gazetami: tańczyliśmy na nich do ulubionych piosenek, stukaliśmy palcami i piętami o gazety, podskakiwaliśmy na jednej i dwóch nogach, a po tych naszych harcach próbowaliśmy zgnieść, a potem porwać ją bez pomocy rąk :)  (co okazało się nie lada wyzwaniem). Później przyszedł czas na piłeczki: próbowaliśmy podnieść je palcami stóp, przenieść je z jednej strony na drugą, a na koniec ufundowaliśmy sobie relaksujący masaż naszych zmęczonych dzisiaj stóp. Największą jednak atrakcją była ścieżka sensoryczna. Dzieci miały okazję przekonać się, że za pomocą zmysłów możemy poznawać otaczający świat. Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim wiele frajdy i zabawy. ;)

Najnowsze zdjęcia