Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało
191 dni

ziemia_4Na całym świecie co roku, 22 kwietnia ludzie, którym zależy na przyszłości naszej planety obchodzą DZIEŃ ZIEMI. Odbywają się różne imprezy, akcje ekologiczne, spotkania uświadamiające wszystkim, że losy Ziemi są w rękach jej mieszkańców. Również w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII poświęcone tej tematyce. Na początku odbyła się dyskusja na temat plastikowych odpadów w nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów. Następnie uczniowie z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną przestawiającą zwierzęta cierpiące z powodu odpadów plastikowych, które są wszędzie, na lądzie i wodzie. Następnie zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: rozwiazywanie zadań „Ochrona środowiska – gospodarowanie odpadami” na platformie edukacyjnej EduNect, uzupełnianie kart pracy, tworzenie rysunków przestawiających piękno naszej planety oraz mapy myśli „Jak zostać ekobohaterem”. Uczniowie wszystkich klas biorą też udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” oraz  w zbiórce makulatury i innych surowców wtórnych. Mamy nadzieję, że uczniowie nabytą w czasie tych ciekawych zajęć wiedzę, przekażą swoim rodzicom i w ich domach będą panować proekologiczne zasady.

Najnowsze zdjęcia