Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
14 listopada 2018
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil, Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta, Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin, Ścibor, Ścibora, Wszerad
Do końca roku zostało
48 dni

ziemia_4Na całym świecie co roku, 22 kwietnia ludzie, którym zależy na przyszłości naszej planety obchodzą DZIEŃ ZIEMI. Odbywają się różne imprezy, akcje ekologiczne, spotkania uświadamiające wszystkim, że losy Ziemi są w rękach jej mieszkańców. Również w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII poświęcone tej tematyce. Na początku odbyła się dyskusja na temat plastikowych odpadów w nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów. Następnie uczniowie z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną przestawiającą zwierzęta cierpiące z powodu odpadów plastikowych, które są wszędzie, na lądzie i wodzie. Następnie zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: rozwiazywanie zadań „Ochrona środowiska – gospodarowanie odpadami” na platformie edukacyjnej EduNect, uzupełnianie kart pracy, tworzenie rysunków przestawiających piękno naszej planety oraz mapy myśli „Jak zostać ekobohaterem”. Uczniowie wszystkich klas biorą też udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” oraz  w zbiórce makulatury i innych surowców wtórnych. Mamy nadzieję, że uczniowie nabytą w czasie tych ciekawych zajęć wiedzę, przekażą swoim rodzicom i w ich domach będą panować proekologiczne zasady.

Najnowsze zdjęcia