Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
18 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało
14 dni

dzien ziemi_5Obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI stały się tradycją w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy. W bieżącym roku obchodzony jest on w Polsce  pod hasłem „Z ENERGIĄ ZMIEŃMY NAWYKI”.  Wydaje się ono bardzo poważne, ponieważ dotyczy źródeł energii. Uczniowie nie mają na to wpływu. Decyzje o zmianach  podejmują władze państwowe lub samorządowe. Jednak dzieci mogą zmieniać nawyki swoje i swoich rodzin, więc wpływać na stan środowiska. Pierwszym działaniem było wzięcie udziału w akcji Stowarzyszenia ARKA „ Listy dla Ziemi”. Uczniowie piszą listy adresowane do rodziców, mieszkańców wsi, prosząc o zmianę zachowania, aby nasza planeta nie była niszczona przez ludzi, a jej piękno było zachowane dla następnych pokoleń. W ramach zajęć KÓŁKA PRZYRODNICZEGO uczniowie przygotowali prezentację multimedialną „ Odnawialne źródła energii”. Następnie przeprowadzono SZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ. 22 kwietnia 2015 uroczyście obchodzono w szkole DZIEŃ ZIEMI. Na początku pani dyrektor Joanna Bęben wręczyła dyplomy uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie ekologicznym:

  • 1. miejsce:  Karolina Kabot – klasa VI, Patryk Zmarzły – klasa VI
  • 2. miejsce:  Remigiusz Ilnicki – klasa VI
  • 3. miejsce:  Dorota Wołochowska – klasa V

Następnie przedstawiono prezentacje multimedialną „Odnawialne źródła energii”. Potem wszyscy uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonali szereg zadań proekologicznych: przygotowali mapy myśli, rozpoznawali drzewa liściaste i iglaste po liściach i owocach, rozpoznawali parki narodowe oraz rezerwaty na Opolszczyźnie, rysowały piękne krajobrazy ukazujące niepowtarzalny urok naszej planety. Największym powodzeniem cieszyły się kalambury. Dzieci pokazywały bez słów przysłowia i porzekadła, gdzie występują zwierzęta i rośliny. Wszyscy świetnie się bawili. Były to bardzo przyjemne i pouczające zajęcia, bowiem w zabawowy i humorystyczny sposób przekazały bardzo ważne treści proekologiczne.

Najnowsze zdjęcia