Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
18 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało
14 dni

listy_13Po raz kolejny, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy wziął udział w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację Ekologiczną Arka LISTY DLA ZIEMI. Jej główną ideą jest kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych u ludzi dorosłych spowodowane przez dzieci. Uczniowie pisali listy adresowane do rodziców, dziadków, mieszkańców wsi, które przyniosą korzyść naszej planecie – Ziemi. Nakłaniali  ich do mądrych zakupów, które ograniczą ilość odpadów opakowaniowych, niepalenia śmieci, segregowania odpadów, bo są one zbyt cenne, by je marnować. Papier, szkło, tworzywa sztuczne nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Nic nie powinno się marnować. Trzeba taką wiedzę przekazywać dorosłym. Mogą ją przekazywać dzieci i młodzież. Postępują szczerze i spontaniczne, chętnie przekonują się do zmian, zwłaszcza tych, dzięki którym można ocalić naturalne środowisko. Ponad połowa uczniów naszej szkoły wzięła udział w akcji. W osobistych listach użyli wielu argumentów, aby ratować Ziemię. Zachęcali do ograniczania jednorazowych torebek foliowych,  jednorazowych sztućców, talerzy, kubków, niepraktycznych opakowań, które natychmiast stają się śmieciami, oddawania niepotrzebnych rzeczy w dobrym stanie innym ludziom. Mamy nadzieję, że takie działania prowadzone wśród dzieci i młodzieży spowodują zmianę postaw i nawyków. Tylko my ludzie możemy uratować Ziemię przed nieodwracalnymi zmianami, które mogą doprowadzić do zagłady naszej planety.

Najnowsze zdjęcia