Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni

wiosna_26Wszyscy uczniowie od najmłodszych już lat uczą się dbać o swoje zdrowie. Pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” w szkole w Łężcach 21 marca 2016 r. odbyło się powitanie wiosny. Na tę okazję uczniowie przygotowali wiersze zachęcające do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej a także zwracania uwagi na zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. W konkursie udział wzięło 25 uczniów klas I – III i przedstawiciele oddziału przedszkolnego. Rodzice przygotowali dzieciom odpowiednie stroje i wiele rekwizytów. Uczennica klasy II Emilia Siekierka zaprezentowała wiersz swojego autorstwa. Po wszystkich występach Jury, w skład którego wchodzili – pani dyrektor Joanna Bęben, pani Krystyna Fartuch, Julia Kurpiela i Kevin Pietrasz przedstawiło wyniki:

  • I miejsce – Jakub Czogała, Emilia Siekierka, Szymon Bich,
  • II miejsce -  Julia Moszek, Andrea Kern, Wiktoria Sordyl,
  • III miejsce – Jakub Pogodała, Julia Gartlieb, Kamil Wołochowski

 

Na zakończenie wszyscy występujący dostali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejny konkurs za rok. Po wszystkich występach uczniowie z Marzanną poszli szukać wiosny. Dzieci wyposażone w instrumenty muzyczne, gwizdki i głośno krzycząc oznajmiali mieszkańcom Łężec, że właśnie nadeszła wiosna.

Najnowsze zdjęcia