Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
27 maja 2019
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało
219 dni

grosik_3Klasa II Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wystartowała z ogólnopolskim programem z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa „Od grosika do złotówki". Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie), dotyczy także bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk. Realizacja projektu trwać będzie 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie podróżując po planetach z Grosikiem, zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne im do samodzielnego, a równocześnie bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i świadomego gospodarowania własnymi zasobami. W trakcie galaktycznej podróży uczniowie odwiedzą następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka. Podczas pierwszego spotkania przewodnik Grosik napisał list do drugoklasistów i zaprosił ich w kilkumiesięczną międzygalaktyczną podróż. Środkiem transportu jest rakieta „kapsuła mądrości". Dziś uczniowie projektowali model rakiety, uczyli się i bawili przy tematycznej piosence. Otrzymali nawet wspaniały folder z ciekawymi zadaniami, który zaraz uzupełnili. Kolejny termin spotkania z naszym przewodnikiem już wkrótce…