Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
27 maja 2019
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało
219 dni

grosik_3Uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy „wylądowali” na planecie GROSIK. Podczas zajęć  uczniowie poznali znaczenie trudnych pojęć - awers, rewers, nominał, bilon i mennica. Ponadto przypomnieli sobie, jakie monety i banknoty są stosowane w obiegu. Aby utrwalić wizerunek banknotów, układali pieniądze z puzzli. Dzieci nauczyły się również liczyć pieniądze, stosując miana złoty i grosz. Będąc na planecie Grosik uczniowie omawiali zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego w trakcie zabaw zimowych poprzez analizowanie różnych sytuacji podczas przebywania na podwórku, na stoku.  W celu podsumowania swojej wiedzy dotyczącej zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw rozwiązali quiz „Prawda czy fałsz” oraz wykonali gazetkę „Bądź bezpieczny zimą”. Pobyt na planecie Grosik zakończony… Teraz czeka na nich kolejna planeta… Zatem pora ruszać…