Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
14 listopada 2018
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil, Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta, Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin, Ścibor, Ścibora, Wszerad
Do końca roku zostało
48 dni

planeta_7Klasa II Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wylądowała na planecie ZABAWKA. Tutaj uczniowie poznali zasady udanych zakupów, omówili wpływ reklamy na dokonywanie zakupów, dowiedzieli się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy i poznali składniki budżetu domowego. Drugoklasiści nauczyli się rozumienia określeń dotyczących zakupów np. „Wyrzucić pieniądze w błoto", „Kupić kota w worku”, „Kupić za psie pieniądze”. Podczas zabawy w sklep posługiwali się banknotami i monetami ucząc się w praktyce zasad operacji pieniężnych. Uczniowie utrwalili również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na dworze. Mogli poznać budowę roweru, a przy okazji porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z tego pojazdu, szczególnie, że zbliża się lato i okazji do jazdy rowerem na pewno nie zabraknie. To był naprawdę udany pobyt!!