Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
20 września 2018
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni

planeta_7Klasa II Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wylądowała na planecie ZABAWKA. Tutaj uczniowie poznali zasady udanych zakupów, omówili wpływ reklamy na dokonywanie zakupów, dowiedzieli się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy i poznali składniki budżetu domowego. Drugoklasiści nauczyli się rozumienia określeń dotyczących zakupów np. „Wyrzucić pieniądze w błoto", „Kupić kota w worku”, „Kupić za psie pieniądze”. Podczas zabawy w sklep posługiwali się banknotami i monetami ucząc się w praktyce zasad operacji pieniężnych. Uczniowie utrwalili również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na dworze. Mogli poznać budowę roweru, a przy okazji porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z tego pojazdu, szczególnie, że zbliża się lato i okazji do jazdy rowerem na pewno nie zabraknie. To był naprawdę udany pobyt!!