Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
15 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz
Do końca roku zostało
170 dni

Do wakacji

Miłej nauki :)

 

zajecia_25W drugim tygodniu listopada 2018r. postanowiliśmy „uchylić drzwi” naszych sal przedszkolnych i zaprosić na wspólne zajęcia rodziców. Pierwsze zajęcia otwarte odbyły się 7 listopada w oddziale przedszkolnym w Łężach, natomiast kolejne - 8 listopada w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy. Głównym celem zajęć było kształtowanie poczucia przynależności narodowej i postawy patriotycznej oraz poszerzenie wiedzy na temat historii Polski. Przedszkolaki poznały legendę o powstaniu państwa polskiego, utrwalały znajomość polskich symboli narodowych, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz brały udział w zabawach ruchowych nawiązujących do tematyki patriotycznej. Doskonały swoje umiejętności w zakresie zdolności kojarzenia, skupiania uwagi, współdziałania w grupie. W trakcie zajęć wykazały się znajomością zasad zachowania podczas wykonywania hymnu. Wszystkie dzieci chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach przysparzając tym samym wiele dumy i radości swoim rodzicom. Dziękujemy za radosną atmosferę i tak liczną obecność.

Szanowni Państwo Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek województwa opolskiego,

w 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę udostępniamy przygotowaną przez Pana Romana Kowalczyka - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Panią Barbarę Bartnik - dyrektor Chrześcijańskiej Szkoły „Arka” we Wrocławiu prezentację zawierającą pieśni i piosenki patriotyczne. Utwory ułożone są chronologicznie, aby stanowiły wędrówkę przez polską historię od czasów rozbiorowych po współczesność. Życzymy częstego i owocnego korzystania z prezentacji. Prosimy o przekazanie jej nauczycielom, w tym zwłaszcza muzyki, języka polskiego i historii.

Śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne oddajmy hołd wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, radujemy się wolnością, mamy własne, suwerenne państwo. Poznajemy naszą historię, przekazujemy młodemu pokoleniu miłość do Ojczyzny, integrujemy szkolne społeczności.

 

Z wyrazami szacunku w imieniu Pana Michała Sieka - Opolskiego Kuratora Oświaty


Poniżej znajduje się link do prezentacji:
http://strona.kuratorium.opole.pl/images/kpp_2018.pdf

niepodleglosc_7W związku z nadchodzącą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pokrzywnicy bierze aktywny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Projekt ten składa się z różnorodnych zadań. Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11. cała społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym zrealizowała jedno z nich. Przyjmując postawę patriotyczną uroczyście odśpiewała Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci przedszkolne wraz z uczniami klas I-III przygotowały także krotką inscenizację z okazji dnia 11 listopada prezentując tańce i piosenki o tematyce patriotycznej.

lekcja historii_2321 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się żywa lekcja historii. Na początku pan prowadzący zajęcia opisał sytuację historyczną na ziemiach śląskich w okresie plebiscytów i powstań śląskich. Następnie rozpoczęła się prezentacja bohaterów historycznych, którzy przyczynili się do budzenia się ducha wolności w Polakach. Uczniowie wcielali się w role  Napoleona, powstańca śląskiego czy niemieckiego żołnierza. Wszystko odbywało się z humorem, ale zawierało historyczne informacje. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć stroje i broń z danej epoki.

W atmosferze zabawy przeplatanej informacjami historycznymi uczniowie poznawali kolejne etapy walki o polskość Śląska.