Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
28 listopada 2022
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław, Lesława, Rufin, Zdzisław
Do końca roku zostało
34 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2887
mod_vvisit_counterWczoraj3209
mod_vvisit_counterW tygodniu2887
mod_vvisit_counterW miesiącu88049
mod_vvisit_counterOgółem6313400

Twoje IP: 44.197.108.169
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I – V naszej szkoły biorą udział w „Programie dla szkół”. Jest to unijny program, którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie spożycia owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania dzięki działaniom towarzyszącym o charakterze edukacyjnym. Dzieci bezpłatnie otrzymują co najmniej dwie porcje owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w każdym tygodniu tego semestru. Zachęcamy do kontynuowania zdrowego odżywiania w środowisku domowym, co niewątpliwie wzmocni skuteczność tego programu.

marcin_413 listopada 2022 r. odbyły się w Pokrzywnicy obchody Dnia św. Marcina. Tradycyjnie uczestnicy na czele ze św. Marcinem na koniu  przeszli w pochodzie od OSP do restauracji Akropolis. Tam na wszystkich czekał poczęstunek, czyli rogale świętomarcińskie. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie ZS-P w Pokrzywnicy zaprezentowali scenkę z życia św. Marcina, która ukazywała moment podzielenia się płaszczem tego rzymskiego żołnierza z napotkanym przypadkowo żebrakiem, który okazał się Panem Jezusem. Kolejnym punktem obchodów był wspaniały koncert Orkiestry Dętej z Pokrzywnicy, którą dyrygował pan Andrzej Weinkopf. Piękne utwory wykonali soliści, a jedna z nich to nasza była uczennica Barbara Weinkopf. Obchody Dnia św. Marcina to kultywowanie tradycji, łączenie kultur, które tworzą naszą śląską tożsamość, ale także dobra zabawa.

apel_1110 listopada 2022r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy 4 zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym przekazali najważniejsze informacje historyczne od pierwszych Piastów do odzyskania niepodległości w 1918r. Ważną rolę w szkolnej uroczystości odgrywała scenografia, którą stanowiły trzy krzyże z datami 1830, 1863, 1914. Były to symboliczne mogiły Polaków poległych podczas powstań i I wojny światowej. Celem apelu jest kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń i uświadomienie młodym Polakom roli wartości w życiu narodu.

Szkolne kółko pszczelarskie ma przyjemność ogłosić konkurs na nazwę naszej szkolnej pasieki. Poniżej zamieszczamy szczegóły konkursu:

  1. Wymyśl nazwę dla naszej szkolnej pasieki.
  2. Zapisz na kartce proponowaną nazwę oraz swoje imię i nazwisko.
  3. Wrzuć kartkę do urny umieszczonej na korytarzu szkoły do 23.11.2022
  4. Autor nazwy która zdobędzie najwięcej głosów w trakcie głosowania za pośrednictwem MS TEAMS otrzyma atrakcyjną nagrodę.

Powodzenia!


Dzieci i młodzież chcące wziąć udział w konkursie kolęd powinny zgłosić się poprzez formularz Google (link:https://t1p.de/Weihnachtslieder-Wettbewerb-2022) oraz wysłać nagraną przez siebie zaśpiewaną kolędę na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. za pomocą WeTransfera. Najlepsze nagrania zostaną wybrane przez jury, a ich wykonawcy będą zaproszeni 11.12.2022 by osobiście wykonać zwycięski repertuar na żywo.

Zgłoszenia oraz nagrania przyjmujemy do 01.12.2022 roku. O dostaniu się do kolejnego etapu informujemy 5 grudnia 2022 roku. Konkurs kolęd skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs będzie przeprowadzony w czterech kategoriach: soliści (5-14 lat), soliści (15-25 lat), duety oraz grupy. Oprócz ciekawych doświadczeń i zabawy czekają na uczestników również nagrody. Serdecznie zapraszamy!


Zgłoszenie:
Do niniejszego maila dołączamy szczegółowy regulamin przeglądu kolęd, w którym zamieszczone zostały informacje na temat formularza zgłoszeniowego.


Zgłoszenia należy przesyłać do 01.12.2022 za pomocą strony WeTransfer na adres :  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Regulamin - konkurs kolęd niemieckojęzycznych 2022.docx)Regulamin210 Kb
Pobierz (Zgoda-rodziców konkurs kolęd.docx)Zgoda rodziców14 Kb

konkurs_3W środę 26.10.2022 w Młodzieżowym Domu Kultury w Głubczycach odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Siejąc kwiaty – pomagamy pszczołom” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Grobnikach. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w konkursie, a nasi podopieczni osiągnęli sukces zajmując wysokie miejsca oraz wyróżnienia w wielu kategoriach. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez samorząd gminy Głubczyce oraz innych sponsorów wspierających konkurs. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy dzięki naszej wspólnej pracy rozumieją wartości takie jak ekologia, bioróżnorodność oraz dbanie o środowisko naturalne. Wierzymy, że również w kolejnych latach nasza współpraca z Publiczną Szkołą Podstawową w Grobnikach okaże się równie owocna.

Z przyjemnością informujemy, że od września do grudnia uczniowie z Pokrzywnicy będą realizować projekt „BAJADERKI MATEMATYCZNE”. Otrzymaliśmy grant  w wysokości 4 500 zł w ramach programu „mPotęga”, którego organizatorem jest Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Nasz projekt skierowany jest do uczniów klasy IV - VI oraz ich rodziców. Program edukacji matematycznej ma na celu realizować ciekawe inicjatywy, które pozwolą lepiej zrozumieć świat matematyki, zobaczyć jaka jest ciekawa i potrzebna w życiu codziennym oraz zachęcić do wspólnej zabawy.

W ramach projektu będziemy podejmować się:

  • Badania zawartości wody w świeżych produktach i suszu, w owocach, warzywach.
  • Badania ilości cukru w zjadanych przekąskach i napojach.
  • Szacowania ilości ziaren.
  • Wykonania brył – kolorowych bajaderek (ciasteczek).
  • Utrwalenia tabliczki mnożenia.

Dużo będzie się działo, czekają nagrody, dyplomy, gry, wycieczka do Zaczarowanego Świata w Opolu.

Na zakończenie projektu zaplanowane zostały stacje zadaniowe. Spotkanie zapowiada się interesująco, gdyż wspólnie zagrają dzieci i rodzice.

Więcej artykułów…