Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
10 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria, Radzisława
Do końca roku zostało
22 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 2
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1466
mod_vvisit_counterWczoraj2738
mod_vvisit_counterW tygodniu4204
mod_vvisit_counterW miesiącu24059
mod_vvisit_counterOgółem3095955

Twoje IP: 100.26.176.182
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-12-10 10:00:38
Member Joanna Bęben  
2019-12-01 19:32:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

szachy_4W sobotę 7 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi odbył się IX Otwarty Świąteczny Turniej Szachowy Juniorów. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-13 lat oraz 14-18 lat. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy reprezentowali uczniowie: Laura Swientek, Jakub Czogała oraz Jakub Moszek, którzy startowali w grupie do lat 10. Najlepiej z całej trójki spisał się Jakub Czogała, który zdobył 3,5 pkt i zajął X miejsce. W grupie 10-latków startowało 22 zawodników. Puchary dla najlepszych zawodników oraz słodki poczęstunek ufundował Wójt Gminy Reńska Wieś.

15 listopada 2019r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy obejrzeli spektakl „Tomek Sawyer”, który zaprezentował w MDK w Głogówku, Katolicki Teatr Edukacji. Przedstawienie było oparte na powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera”. Spektakl zrealizowano z niezwykłym humorem. Dodano postać dziennikarza, który przeprowadzał wywiad z bohaterami, dzięki temu poznawaliśmy kolejne przygody Tomka i Hacka. Dodatkowym walorem przedstawienia było to, że aktorzy zwracali się do widzów, którzy reagowali bardzo entuzjastycznie. To powodowało wesołość i wpływało na to, że nie wiało nudą, czego można było oczekiwać po kolejnej adaptacji bardzo popularnej powieści. Mimo iż przedstawienie oglądaliśmy w domu kultury a nie w teatrze, obcowanie ze sztuką i kulturą żywego słowa zawsze nas wzbogaca duchowo i emocjonalnie.

 

marcin_411 listopada 2019 roku uczniowie, nauczyciele oraz rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wzięli udział w obchodach DNIA ŚW. MARCINA. Wszyscy zebrali się w kościele parafialnym, w którym z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Następnie uczniowie klas I – III oraz V – VI zaprezentowali montaż słowno – muzyczny dotyczący życia  św. Marcina. Najważniejszym przekazem było dobro czynione bliźnim, szczególnie  najuboższym, przez świętego oraz jego naśladowców: Jana Pawła II, św. Brata Alberta, Siostry Teresy z Kalkuty. Mają oni być dla nas przykładem empatii i zrozumienia wobec każdego człowieka, których każdy z nas ma naśladować. Dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne: gra na instrumentach, śpiew, recytacja, piękne czytanie. Potem, na czele z jeźdźcem na koniu, odbył się przemarsz z lampionami po ulicach wsi  do restauracji Acroplis na marcińskie rogale. Mamy nadzieję, że był to czas mile spędzony na wspólnej modlitwie, rozważaniach nad uniwersalnymi wartościami oraz rozmowach.

rocznica_2W piątek 8.11.2019 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna odśpiewała uroczyście hymn o godzinie 11:11. Uczniowie mieli również okazję zaśpiewać wraz z nauczycielami inne pieśni patriotyczne takie jak „Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Rotę”. Wystąpienie uczniów przedstawiło także bój o niepodległość z punktu widzenia osób biorących w nim udział, nierzadko płacących najwyższą cenę za naszą wolność dziś. Również  przedszkolaki przyłączyły się do świętowanie wraz z własnoręcznie przygotowanymi flagami. Wierzymy, że wychowanie w duchu patriotycznym przyszłych pokoleń jest niezwykle ważne, i jesteśmy przekonani, że miłość i szacunek do Ojczyzny jest w każdym z nas, zarówno tym najmłodszym jak i tym najstarszym.

W czwartek 31 października w szkole w Pokrzywnicy rozległ się dzwonek  alarmowy. Uczniowie zostali bezpiecznie oraz szybko wyprowadzeni ze szkoły przez pracowników. Chwilę po zebraniu się w punkcie ewakuacyjnym na teren szkoły przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy. Dzięki ich działaniom  udało się znaleźć osoby zaginione w trakcie ewakuacji, które zostały bezpiecznie wyprowadzone z budynku  przez strażaków. Na szczęście była to próbna ewakuacja szkoły, która przebiegła sprawnie oraz bezpiecznie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w omówieniu zasad  pierwszej pomocy, założyć na siebie część ekwipunku strażaków, a także zapoznać się z wyposażeniem  nowego wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy. Pragniemy serdecznie podziękować ochotnikom ze Straży Pożarnej w Pokrzywnicy za pomoc i codzienne zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym, oraz  za przekazywanie zasad  bezpieczeństwa i pierwszej pomocy naszym  podopiecznym.

kundelek_125 października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu pojechały do Schroniska dla Zwierząt w Kędzierzynie- Koźlu, aby przekazać karmę zebraną przez uczniów naszej szkoły. W ramach dnia kundelka obchodzonego w październiku uczniowie zgromadzili dużą ilość karmy, puszek, kocy dla psów i kotów ze schroniska w Kędzierzynie Koźlu. Pani Kierownik opowiedziała uczniom w jaki sposób funkcjonuje placówka dla bezdomnych zwierząt. Wyjaśniła jak przebiega adopcja a także pokazała w jakich warunkach żyją zwierzęta. Bezdomność zwierząt to w Polsce duży problem. Takich schronisk, jak w Kędzierzynie Koźlu, są tysiące, a mimo to wciąż można zobaczyć na ulicach wałęsające się zwierzaki. Zachęcamy Was do odwiedzin w schronisku, może pokochacie i adoptujecie któregoś zwierzaka, a on z pewnością odpłaci Wam bezgraniczną miłością. W imieniu schroniska serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję pomocy bezdomnym zwierzakom ze schroniska w Kędzierzynie Koźlu. Mamy nadzieję że uda Nam się powtórzyć taką akcję jeszcze nie jeden raz.

Więcej artykułów…