Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
16 października 2019
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna, Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda, Gerhard, Grzegorz, Radzisław
Do końca roku zostało
77 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1842
mod_vvisit_counterWczoraj2365
mod_vvisit_counterW tygodniu6208
mod_vvisit_counterW miesiącu36664
mod_vvisit_counterOgółem2970725

Twoje IP: 35.175.191.168
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-10-15 8:10:07
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

sprzatanie_2Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pokrzywnicy stara się włączać do ogólnopolskich akcji proekologicznych. Tak było też w przypadku tegorocznego SPRZĄTANIA ŚWIATA. Wzięli w niej udział przedszkolaki praz uczniowie klas I – VIII. Wyruszyli oni spod szkoły wyposażeni w worki i rękawice, aby pozbierać śmieci w najbliższej okolicy. Od razu odbywała się segregacja odpadów. Do odpowiednich worków wrzucano: plastik, szkło, papier. Wszyscy wiedzą, ze należy dbać o stan naszego środowiska, że nie należy wyrzucać na pola, drogi plastiku, bo będzie się on rozkładał około 500 lat. Oddany do recyklingu zostanie przerobiony i będzie wykorzystany ponownie. Takie akcje to najlepsza nauka, bo odbywa się poprzez praktyczne działanie podejmowane od najmłodszych lat. Poza tym dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, godząc zabawę z pożytecznym dla lokalnego środowiska zadaniem, bo warto zawsze angażować się dla dobra wspólnego. Worki, rękawiczki oraz odbiór odpadów zapewnił Związek Międzygminny "Czysty Region".

festyn_2W sobotę 27 września 2019 r. spotkaliśmy się na Festynie Rodzinnym. Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy uczestniczyć  świetnej zabawie w sportowym stylu na świeżym powietrzu. Dyrektor placówki Joanna Bęben, zainaugurowała festyn uroczystym powitaniem, a następnie zachęciła do wspólnej zabawy. Dzieci wraz z opiekunami miały okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach tego wyjątkowego rodzinnego spotkania. Mogły spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych, a następnie wziąć udział w zabawach integracyjnych. Impreza obfitowała w wiele emocji, nasze boisko przeistoczyło się w STADION NARODOWY. Tatusiowie prezentując swoje umiejętności sportowe odegrali wspaniały, pełen wrażeń mecz piłki nożnej. Dookoła boiska dzielnie kibicowały przedszkolaki, rodzice oraz wychowawczynie  dopingując i wspierając swoje grupy. Na festynie można było również skosztować pysznych ciast upieczonych przez wspaniałe mamy, napić się kawy i herbaty. Wspólne zabawy rodziców i dzieci promowały zdrowy styl życia, przyczyniły się do zacieśnienia więzi rodzinnych, propagowały rodzinne spędzanie wolnego czasu. Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg festynu, dzieciom i ich rodzicom oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy – bardzo dziękujemy!

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.


 

Nowy rok szkolny to kolejne spektakle teatralne  w ramach projektu  ITEATR Telewizji Polskiej S.A., czyli przedstawienia oglądane na bieżąco z różnych teatrów w Polsce. Tym razem 17 września 2019 r. uczniowie klas 1-5 Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy  obejrzeli spektakl „Ile żab waży Księżyc” emitowany ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Była to baśniowa opowieść o spotkaniu Króla samochwały z samotnym Chłopcem. Po wielu trudnych rozmowach obu bohaterów Król otwiera się na małego człowieka, jego fantazję, ciekawość świata. Nawiązuje się przyjaźń między nimi. Dzięki dowcipnym dialogom, pięknym strojom, efektom specjalnym, które coraz częściej ubarwiają grę aktorów, przedstawienie było bardzo ciekawe. Uczniowie z niecierpliwością czekają na  kolejne spektakle.

ekopiknik_113 września bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pokrzywnicy wzięli udział w EKOPIKNIKU , który odbywał się w ramach kampanii edukacyjno – informatycznej „Nie marnuję, segreguję” realizowanej przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. Już od godz. 11.00 teren przed Galerią Odrzańskie Ogrody zamienił się w „zieloną planetę”. Przez kilka godzin  trwało ekologiczne świętowanie. Odbywały się warsztaty ekologiczne, quizy i zabawy o tematyce ekologicznej. Oprócz warsztatów, podczas których można było stworzyć użyteczne przedmioty z odpadów, była też okazja obejrzenia spektaklu o tematyce ekologicznej oraz zobaczenia z bliska, na czym polega czerpanie papieru. Organizatorzy przygotowali dwie niespodzianki. To spotkania ze znanymi osobami, ambasadorami proekologicznego stylu życia – Sylwią Majcher oraz Dominikiem Dobrowolskim. Pierwsza  opowiadała, jak nie marnować kuchennych resztek, druga zaś zdradziła, dlaczego przemierza Polskę kajakiem lub rowerem. Mamy nadzieję, że nauka „nie pójdzie w las”. Ufamy, że uczniowie zmienią swoje nawyki na bardziej ekologiczne i „zarażą” nimi swoich rodziców, krewnych i znajomych. Segregowanie odpadów a następnie recykling to jedyna droga, aby uratować naszą planetę dla następnych pokoleń.

czytanie_157 września 2019 r. w ZS-P w Pokrzywnicy  nauczyciele, uczniowie i rodzice wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania wybitnych dzieł polskiej literatury. W tym roku spośród ośmiu zaproponowanych utworów przeczytano trzy Nowele polskie: „Katarynkę”, „Sachem” i „Dym”. Dzięki wspólnemu czytaniu uczniowie poznają treści utworów należących do klasyki literatury polskiej, po które, być może, nigdy samodzielnie by nie sięgnęli. Jest to też znakomita okazja do przełamania lęku przed głośnym czytaniem w większym gronie oraz ćwiczenie umiejętności zaprezentowania się, gdyż słuchaczami są koledzy, nauczyciele i rodzice. Akcja  czytania arcydzieł literatury polskiej odbyła się w ZS-P w Pokrzywnicy już siódmy raz. Pani Katarzyna Damrat, szkolny koordynator akcji, zachęciła uczestników do przeczytania pozostałych nowel i zapowiedziała, że ZS-P w Pokrzywnicy będzie nadal kontynuować dobrą tradycję Narodowego Czytania.

Więcej artykułów…

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code