Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
11 grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało
21 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 3
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1802
mod_vvisit_counterWczoraj3312
mod_vvisit_counterW tygodniu1802
mod_vvisit_counterW miesiącu29010
mod_vvisit_counterOgółem1367625

Twoje IP: 54.196.201.241
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2017-12-11 12:37:24
Member Joanna Bęben  
2017-11-11 14:04:49
Member Katarzyna  
2017-10-17 16:19:45
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

miłej nauki :)

powietrze_1Powietrze to podstawa wszelkiego życia na ziemi. Oddychamy nim nie tylko my – ludzie, ale także zwierzęta. Niestety  w miarę rozwoju cywilizacji coraz częściej robiąc głęboki wdech czujemy, iż  nasze powietrze straciło na czystości. W związku z tym 14 listopada 2017r. uczniowie klas I - III Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy przystąpili do XIII edycji Dnia Czystego Powietrza organizowanego przez Fundację Ekologiczną ARKA. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych. Podczas pierwszych zajęć uczniowie poprzez różnorodne działania mogli powietrze zobaczyć, usłyszeć, powąchać oraz dotknąć. Dzieci rozmawiały na temat jakości powietrza. Wyjaśnialiśmy wspólnie, co to znaczy oddychać dobrym powietrzem lub złym. Następnie uczniowie  w grupach przedstawili za pomocą kleksów, jak wyobrażają sobie dobre i złe powietrze. Tematyka czystości powietrza w Polsce jest bardzo ważna, stąd działania w naszej szkole będą miały charakter długofalowy i potrwają do lutego 2018r.

27 listopada 2017 uczniowie klas IV–VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy w ramach realizacji projektu „Odkrywcy Tajników Matematyki” pojechali do „Zaczarowanego Świata” w Opolu. Byli na zajęciach w pracowniach eksperymentalnych: GARDENIUM, MATHEMETRUM, ROBOTICUM i HUMANICUM. Mogli odkryć w sobie żyłkę naukowca i konstruktora. Zachwycili się tam światem mikro. Zainteresowaniem cieszyły się również doświadczenia z pomiarem objętości sześcianu i ostrosłupa oraz ich wzajemnej zależności. Na kolejnej lekcji budowali z klocków Lego WeDo i programowali ruch robota. Dzieci wykonywały ćwiczenia wymagające koordynacji ruchowej w specjalnych okularach. Formą pozytywnej rywalizacji wśród dzieci było układanie tangramów.

Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Potwierdzili zasadę, że najlepiej uczyć przez doświadczenie i zabawę. Przecież byli z wizytą w centrum nauki i eksperymentu.

mis_324 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Szkoła zaroiła się od brązowych, różowych, beżowych i niebieskich sympatycznych niedźwiadków, które towarzyszyły uczniom przez cały dzień. Dzięki gazetce uczniowie  mieli okazję poznać historię tej popularnej przytulanki, która powstała dopiero sto lat temu. Dowiedzieli się także, które niedźwiadki od kilkudziesięciu lat bawią i uczą dzieci na stronach książek i w filmach animowanych. Wiadomo, że do najbardziej znanych należy Kubuś Puchatek, ale nie mniej popularny jest Paddington, Colargol, Yogi czy Uszatek. Na lekcji kleksografii powstały nawet niedźwiadki z atramentowych plam, czyli kleksów. Z okazji misiowego święta uczniowie na lekcjach plastyki wykonali swoje artystyczne wizje pluszowych maskotek, a Emilia z klasy IV napisała krótka rymowankę:

Dziś jest dzień wesoły,

Bo mój miś przyszedł ze mną do szkoły.

Cieszę się razem z nim,

Bo tworzymy zgrany team!

Z okazji tak miłego święta życzymy wszystkim misiom i ich właścicielom dużo radości, poczucia humoru i optymizmu. Sympatyczny pluszowy miś zawsze jest miłym upominkiem, więc warto uszczęśliwić kolegę lub koleżankę takim prezentem.

toaleta_4W roku szkolnym 2017/2018 Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy bierze udział w programie społeczno-edukacyjnym „Wzorowa łazienka”. W ramach tego programu 19 listopada 2017r. zorganizowano w szkole Światowy Dzień Toalet. Niewystarczający dostęp do toalet jest bowiem  jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się ludzie w krajach rozwijających się. Z powodu nieodpowiednich warunków sanitarnych umiera co roku wiele osób. Problemem tym zajęła się Światowa Organizacja Toaletowa, którą powołano w 2001roku w Singapurze. W tym dniu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, wprowadzającą w ten temat, oraz mieli okazję zobaczyć na żywo „sławojkę” czyli drewnianą toaletę. Najbardziej zaciekawiła ich nowoczesna toaleta w Japonii oraz japońskie kapcie toaletowe.  Nie doceniamy warunków sanitarnych na co dzień, jednak pomyślmy o tym korzystając z czystych i pachnących toalet.

W związku z uczestnictwem naszej placówki w programie „Wzorowa łazienka” bardzo prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę. Głosy można oddawać do 30 listopada 2017r.

IgotU_513 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy gościł początkujący, ale już bardzo popularny DJ Adam Skrzypiec. Uczniowie starszych klas znają go, gdyż jego  utworów można posłuchać na YouTube. Adam opowiadał o swojej pasji, czyli tworzeniu muzyki, która stała się też sposobem na życie. Podkreślił, że bardzo ważna jest nauka w szkole, gdyż daje podstawy do dalszego rozwoju, szczególnie matematyka ( potrzebna w tworzeniu muzyki) i język angielski. Dzięki tym umiejętnościom bez trudu nawiązuje współpracę z zagranicznymi artystami i występuje w wielu krajach. Adam uświadomił uczniom, że droga do sukcesu nie jest łatwa i wymaga wielu wyrzeczeń, wytrwałości, samozaparcia. Jednak, gdy się ma pasję, to można pokonać wszystkie trudności. Wszyscy uczniowie otrzymali od Adama autografy  i zrobili wspólne zdjęcia. A dzięki konkursowi na rymowankę o zaproszonym gościu trzy osoby wygrały smycze i bransoletkę z logo I.GOT.U. Spotkanie z Adamem Skrzypcem było drugim z cyklu „Galeria ciekawych ludzi” zorganizowanym w PSP w Pokrzywnicy.

niepodleglosc_410 listopada 2017 r. uczniowie klasy III zaprosili panią dyrektor Joannę Bęben, nauczycieli, uczniów klas I – II oraz przedszkolaki na uroczysta akademię z okazji Dnia Niepodległości. Klasa III w obrazowy sposób przedstawiła sytuacje jaka panowała w Polsce 99 lat temu. W rolę zaborców wcielili się chłopcy, którzy łańcuchem otoczyli – zniewolili dziewczynkę ubraną w polskie barwy narodowe. Recytując pięknie wiersze uczniowie przypomnieli o powstaniach, jakie miały miejsce na terenach Polski. Największą uwagę skupili na roku 1918, kiedy to nasz kraj odzyskał niepodległość. Ten fakt przedstawili chłopcy, którzy w militarnych ubraniach, przy dźwiękach rytmicznych wojskowych pieśni zerwali łańcuchy otaczające Polskę.

Przedstawione w symboliczny sposób wydarzenia historyczne pozwolą najmłodszym zrozumieć, czym jest patriotyzm i jak dbać o to, aby ważne wydarzenia z przeszłości na zawsze pozostały w naszej pamięci.

spotkanie_5W ramach programu „Galeria ciekawych ludzi” 6 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII z panem Zygfrydem Steuerem, emerytowanym zastępcą komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie – Koźlu, obecnie pełniącego funkcję prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Gość opowiadał przede wszystkim o początkach i przebiegu swojej służby w straży pożarnej, a także o kolegach i współpracownikach. Podczas prelekcji pan Steuer zaprezentował ciekawe pamiątki: swój hełm, oryginalny hełm amerykański, czapkę niemieckiego strażaka oraz koszulkę z jednostki pracującej podczas ratowania ludzi w czasie ataku terrorystycznego na WTC w Nowym Jorku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z książką autorstwa naszego gościa pt. „Gdy obowiązek wezwie. Monografia jednostek ochrony przeciwpożarowej ziemi kędzierzyńsko-kozielskiej”. Spotkanie odbyło się w ramach programu czytelniczego „Kto czyta, żyje podwójnie”.

Więcej artykułów…

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code