Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
19 kwietnia 2021
Imieniny obchodzą
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz
Do końca roku zostało
257 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj587
mod_vvisit_counterWczoraj2726
mod_vvisit_counterW tygodniu587
mod_vvisit_counterW miesiącu45634
mod_vvisit_counterOgółem4554674

Twoje IP: 3.215.77.193
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Każdego dnia obserwujemy pełną poświęceń pracę lekarzy, pielęgniarek, salowych, diagnostów, ratowników, sanitariuszy oraz innych pracowników służb medycznych walczących o nasze zdrowie i życie. Dn. 09.04.2021 r Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy podziękował pracownikom ze Szpitala w Koźlu za ich pracę w dobie pandemii w wyjątkowy sposób. Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia Samorząd uczniowski przygotował paczki z upominkami, które zostały dostarczone do szpitala przez opiekuna samorządu. Z tej okazji wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia składamy  wyrazy uznania i wdzięczności za poświecenie i zaangażowanie, a także ciężką i wymagającą pracę na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Życzymy satysfakcji i radości z każdej chwili zawodowej realizacji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

wielkanoc_3Uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy tydzień przed Wielkanocą zaczęli przygotowania do świąt. Dzieci podczas zajęć wykonywały ozdoby i dekoracje  wielkanocne. Ozdabiały pisanki, projektowali kartki świąteczne i wpisywali życzenia. Poznali tradycje i zwyczaje wielkanocne. Dowiedzieli się co powinno wkładać się do koszyczka i dlaczego jajko jest symbolem świąt Wielkiej Nocy. Poznali również tradycyjne  potrawy wielkanocne i nauczyli się piosenki "Palma, zajączek i święconka". W ostatni dniu sprawdzili swoje wiadomości poprzez  różne zadania i gry.

glowa_5

W dniach 24-25 marca w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano jubileuszową, X edycję konkursu „Chemiczna głowa”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 8 Natalia Nosol, Grazian Mainka i Dawid Pietrasz. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań uczniów przedmiotem i pogłębianie ich wiedzy chemicznej. Konkurs składał się z dwóch etapów, pierwszy obejmujący zadania zamknięte i otwarte przeprowadzono w systemie on-line, część druga praktyczna odbyła się w szkolnym laboratorium chemicznym. W trakcie konkursu uczniowie samodzielnie planowali i przeprowadzali eksperymenty, których celem była identyfikacja wybranych substancji chemicznych. Po wykonaniu zadania uczestniczyli w pokazach ciekawych doświadczeń chemicznych, które przygotowali dla nich uczniowie Technikum Chemicznego. Na zakończenie konkursu, mimo że nie stanęli na podium, jego uczestnicy zostali obdarowani nagrodami i dyplomami.

szachy_2W piątek 12 marca 2021 roku uczniowie klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy / oddział w Łężcach zakończyli swój pierwszy turniej szachowy. Rywalizacja trwała przez kilka lekcji ponieważ każdy miał do rozegrania osiem partii. Po zaciętej rywalizacji najlepszym szachistą w klasie I okazał się Szymon Kurpiela, drugie miejsce zajął Bartosz Krawczyk natomiast trzeci był Kacper Banaszkiewicz. Wszyscy uczniowie z rąk Pani Dyrektor Beaty Młynarczyk otrzymali pamiątkowe szachowe dyplomy oraz słodki poczęstunek – szachowe ciasteczka. Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy udanego występu w pierwszym oficjalnym turnieju i życzymy im dalszego zgłębiania wiedzy szachowej.

Od 17 do 19 marca w Zespole Szkolono Przedszkolnym w Pokrzywnicy zostały przeprowadzone próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.  Uczniowie w ciągu kolejnych trzech dni zmagali się z językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym. Próbne egzaminy zostały przeprowadzone w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych.

wiosna_3W tym roku powitanie wiosny odbyło się w atmosferze pożegnania. Na zakończenie nauczania stacjonarnego uczniowie klas I- III powitali wiosnę. Ze względów epidemicznych wiosenne zajęcia odbywały się  w każdej klasie oddzielnie.  Trzecioklasiści pięknie czytali przygotowanie wiersze o tematyce wiosennej, wykonali lapbooka zawierającego wiele wiadomości i ciekawostek związanych z nadchodzącą pora roku. Na zakończenie zajęć uczniowie narysowali Marzannę i wykonali taniec „Tańczące kubeczki”. Klasa II zapraszała wiosnę w zabawach przy muzyce, śpiewie piosenek wiosennych oraz pełnym ciekawostek i kolorowym lapbooku. Najmłodsi uczniowie – klasa I – szukała oznak wiosny w otoczeniu szkoły. W tym dniu w uczniach pojawiały się różne emocje – radość z powodu nadejścia wiosny i lekki niepokój związany z rozpoczęciem edukacji zdalnej. Wszyscy mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli poczuć zapach wiosny w czasie  wspólnych zabaw na boisku szkolnym.

irlandia_3Uczniowie klas I – III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Bliżej Irlandii”. Dzieci poznały historię Św. Patryka, legendę o Leprechaunie, oglądały ciekawostki o Irlandii zgromadzone w szkole. W czasie zajęć uczniowie prowadzili eksperymenty związane z powstawaniem tęczy, wykonywali magiczne pudełka pełne niespodzianek, prace plastyczne. Odbył się także szkolny konkurs plastyczny „Leprechaun – symbol Irlandii”. Wszyscy uczestniczy konkursu  otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Zajęcia były prowadzone w klasie I i II przez pomysłodawczynię panią Karolinę Szczotkę, a w klasie III panią Jolantę Fundakowska.

Więcej artykułów…