Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor
Do końca roku zostało
254 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1625
mod_vvisit_counterWczoraj2939
mod_vvisit_counterW tygodniu1625
mod_vvisit_counterW miesiącu82663
mod_vvisit_counterOgółem8091715

Twoje IP: 3.239.91.5
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)
konkurs_320 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje XXX Konkursu Recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję" - "Jugend trägt Gedichte vor". Udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół w Reńskiej Wsi, Większycach, Mechanicy oraz Długomiłowic. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. Serdecznie dziękujemy Gminie Reńska Wieś na czele z Tomaszem  H. Kandziora - Wójtem Gminy Reńska Wieś za ufundowanie nagród. Do etapu rejonowego z naszej szkoły zakwalifikowała się Julia Stadnik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

14 marca 2024 r. osiemnaścioro uczniów naszej szkoły, uczestników projektów „BAJADERKI MATEMATYCZNE i „FIT MATEMATYKA”, wraz z opiekunami p. Katarzyną Damrat i p. Marią Kowalską pojechało na Piknik Matematyczny do Warszawy.  Wyjazd był zorganizowany, w ramach podsumowania X edycji programu mPotęga finansowanego z Fundacji mBanku. Spotkanie odbyło się w Centrum Nauki Kopernik, z panem Jeremiaszem Merkelem - gwiezdnym geologiem z Polskiej Agencji Kosmicznej i NASA, który opowiedział o swojej naukowej przygodzie. Odbył się również kosmiczny teleturniej „Misja: Matma!”, który wywołał wiele emocji. Następnie zaproszono nas na pyszny lunch. Potem zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne zgłębienie wiedzy z różnych dziedzin nauki. To też okazja, by poznać najnowsze wynalazki i rozwiązania technologiczne. Robot Kopernik chętnie ucinał sobie pogawędkę i potrafił znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Porozumiewał się za pomocą modelu językowego – GPT3. Rozmowa ze sztuczną inteligencją „oko w oko” była emocjonująca. Z pewnością każdy znalazł  coś dla siebie. Każdy uczestnik pikniku otrzymał również upominek. Korzystając z pięknej pogody pozwiedzaliśmy jeszcze Warszawę. Byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta, Pomnikiem Piłsudzkiego, Grobem Nieznanego Żołnierza. To był dzień pełen atrakcji, bardzo pozytywnych emocji i ciekawych doświadczeń.

jeden narod_4Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pokrzywnicy z oddziałem zamiejscowym w Łężcach chętnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach. Tym razem zbieraliśmy produkty żywnościowe dla naszych rodaków na Kresach, z inicjatywy Stowarzyszenia „Patriotyczny Kędzierzyn – Koźle”. Zarówno nasze przedszkolaki wraz z rodzicami, jak i uczniowie z klas 1 – 8 ze swoimi bliskimi oraz Grono Pedagogiczne, przygotowali paczki z produktami wg listy, którą otrzymaliśmy.  W piątek 15.03.2024r. członkowie Stowarzyszenia odwiedzili naszą placówkę, by odebrać produkty. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział i pomoc w akcji. Udało się nam zebrać aż 12 pełnych paczek!

matematyka_1212 marca 2024r. obchodzony był Światowy Dzień Matematyki. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki - matematyka może być przyjemna i dawać radość. Uczniowie klas 1-3 poprzez zabawę doskonalili swoje umiejętności matematyczne, logiczne myślenie oraz integrowali się we wspólnym działaniu. Wśród aktywności matematycznych tego dnia wymienić należy: rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem tablic multimedialnych i korzystanie z takich stron jak: www.matzoo.pl, www.wordwall.pl, www.digipuzzle.net. Uczniowie bawili się matematyką uczestnicząc w zabawach: „Matematyczne muchy”, „Ja mam, kto ma”, „Matematyczna wojna”, „Klamerkowe liczenie”, „Domino matematyczne”, „Kaboom”.Ponadto mogli wcielić się w klientów „Herbaciarni” i wykonać samodzielnie zakupy. Nie zabrakło również zadań z wykorzystaniem tangramów i maty do kodowania.Wszystkie działania przyniosły uczniom wiele radości.

Na zajęciach koła pszczelarskiego uczniowie wykonywali świece z form firmy Łyson, otrzymanych od Fundacji Apikultura. Aktywnie uczestniczymy na co dzień w upowszechnianiu wiedzy na temat pszczół, środowiska naturalnego, ekologii oraz pszczelarstwa. Nasze działania wpisują się idealnie w cele kampanii "Podziękuj Pszczole". Wierzymy, iż dzięki współpracy wielu ludzi, będziemy w stanie poprawić los tych niezwykle ważnych zapylaczy.
Fundacji Apikultura- Łysoń Klecza Dolna - Sklep Firmowy
Dziękujemy
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby

Idzie wiosna, więc czas na nowości – Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy wraz z oddziałem zamiejscowym w Łężcach dołączyło do Projektu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem jest organizowanie zbiórek elektrośmieci, czyli wszystkiego co działało na prąd lub baterie, a także samych baterii. W ramach Funduszu Oświatowego zbieramy punkty, które potem możemy wymienić na ciekawe pomoce dydaktyczne. O najbliższym terminie zbiórki większych sprzętów poinformujemy już niebawem, a baterie i małe elektrośmieci zbieramy na bieżąco. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, dzięki której przyczyniamy się do zwiększania świadomości z zakresu ekologii i prawidłowego segregowania odpadów.

bal_3Klasy I -III mają już za sobą świętowanie karnawału i nie mogą się doczekać kolejnych zabaw. W pięknych kostiumach, pełni uśmiechu i radości bawili się co niemiara, zajadając słodziutkie pączki.
Więcej artykułów…