Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
29 listopada 2021
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało
33 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2103
mod_vvisit_counterWczoraj2680
mod_vvisit_counterW tygodniu2103
mod_vvisit_counterW miesiącu79850
mod_vvisit_counterOgółem5058473

Twoje IP: 3.92.28.52
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

niepodlegla_1Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy osobom nagodzonym i wyróżnionym.

niepodleglosc_310 listopada 2021r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy 7 i 8 zaprezentowali montaż muzyczno-słowny. Treści wierszy i piosenek przekazały informacje o wydarzeniach z lat 1772 – 1918. By młodsi widzowie mogli zrozumieć, co działo się z naszym krajem na przestrzeni wieków, starsi koledzy przedstawili w formie scenki rozbiory Polski oraz walkę żołnierzy o niepodległość. Ważną rolę w szkolnej uroczystości odgrywała scenografia, którą stanowiły trzy krzyże z datami 1830, 1863, 1914. Były to symboliczne mogiły Polaków poległych podczas powstań i I wojny światowej. Celem apelu jest kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń i uświadomienie młodym Polakom roli wartości w życiu narodu.

30 października 2021 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy wybrali się do Schroniska dla Zwierząt w Kędzierzynie- Koźlu, aby przekazać karmę zebraną przez uczniów naszej szkoły. Towarzyszył im opiekun Samorządu Pani Karolina Szczotka, opiekun Małego Samorządu - Jolanta Fundakowska oraz PCK - Pan Michael, który od ponad roku jest aktywnym wolontariuszem w tym schronisku. Akcję zorganizowano w ramach Dnia Kundelka obchodzonego w październiku. W schronisku uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób funkcjonuje placówka dla bezdomnych zwierząt, jak przebiega adopcja oraz w jakich warunkach żyją zwierzęta. W imieniu schroniska w Kędzierzynie- Koźlu serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom wraz z rodzicami, którzy wsparli akcję pomocy bezdomnym zwierzakom. Zachęcamy Was do odwiedzin w schronisku, może pokochacie i adoptujecie któregoś zwierzaka, a on z pewnością odpłaci Wam bezgraniczną miłością.

obyczaje_2Nauka języka to nie tylko poznawanie czterech sprawności językowych. To poznawanie kultury, historii, tradycji. Jak możemy przeczytać w podstawie programowej: „Oprócz umiejętności językowych szkoła, poprzez nauczanie języka obcego nowożytnego, kształtuje postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur.” Dlatego też w minionym tygodniu uczniowie klas I-VIII w ramach innowacji "Co kraj to obyczaj" poznawali tradycje związane z angielskim Halloween. W tych dniach można było zauważyć przewagę ubioru w kolorach: pomarańczowym i czarnym. Uczniowie klas młodszych poznawali słownictwo i tradycje z pomocą przyjaciela Emysa, natomiast starsze klasy przypominały tradycje związane z tym świętem, stroiły dynie a także przechodzili Halloween Escape Room aby wydostać się z klasy.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (REGULAMIN KONKURSU NA LOGO SZKOŁY ZSP POKRZYWNICA.docx)REGULAMIN KONKURSU NA LOGO SZKOŁY16 Kb

jezyki_13Już od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W naszej szkole w ramach innowacji „Co kraj to obyczaj” nauczyciele języków przygotowali wiele ciekawych punktów programu, między innymi: poznaj wybrane kraje europejskie, kolorowe gazetki, zadania w parach i małych grupach, dobble językowe, a czas na przerwach umilała nauka tańca tzw. „belgijka”. Podczas gier i zabaw językowych poznawano takie słowa jak: proszę , dziękuję, cześć w wielu językach. W ramach ciekawostki dowiedzieliśmy jakie języki są najpopularniejsze. Uczniowie odpowiadali na pytania: Dlaczego warto uczyć się języków obcych ? Czy nauka języków jest nam potrzebna? Uczniowie klas 1-3 oprócz poznawania ciekawostek na temat krajów europejskich, pięknie zaśpiewali piosenkę „Panie Janie” w trzech językach. W szkole na gazetkach i drzwiach naszych klas pojawiły się wyrazy w różnych językach, oraz informacje dotyczące różnych krajów a także plakaty przygotowane przez uczniów. Powstał kącik czytelniczy z książkami w języku angielskim, niemieckim i węgierskim. Mamy nadzieję że takie zajęcia pokazały jak ważna jest znajomość języków obcych !

zdalne_819 października 2021r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym  pt. „W świecie zdalnego nauczania”.  Konkurs ten zorganizowany został  przez Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża”.  W konkursie oceniono 996 prac. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Karolina Owczarek i Emilia Pander, które otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.  Nagrody wręczył naszym finalistkom członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej artykułów…