Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
20 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon, Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało
315 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 5
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2400
mod_vvisit_counterWczoraj2724
mod_vvisit_counterW tygodniu5124
mod_vvisit_counterW miesiącu49198
mod_vvisit_counterOgółem1534481

Twoje IP: 54.167.83.233
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2018-02-18 14:04:29
Member Katarzyna  
2018-02-13 15:56:47
Member Joanna Bęben  
2018-02-12 19:19:16
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

miłej nauki :)

wolontariat_5Z okazji światowego dnia wolontariatu w dniu 05.12.2017 roku,  zorganizowany został apel na którym uczniowie poszczególnych klas zareklamowali ideę wolontariatu poprzez: zaśpiewanie piosenki, zaprezentowanie wiersza, przedstawienie reklamy i plakatu. Ponadto by podkreślić pozytywne efekty wolontariatu i zachęcić do zaangażowania się w pomoc innym, uczniowie zobaczyli prezentację, na której dowiedzieli się czym jest wolontariat i jak działa SKW, oraz w jaki sposób dołączyć do klubu.

wolontariat_2Wolontariusze ZS-P w Pokrzywnicy z ogromnym zaangażowaniem zorganizowali w pierwszą akcję pt. „Wyślijmy razem buty do Papui- Nowej Gwinei”. Celem akcji było obdarowanie mieszkańców Papui - Nowej Gwinei butami (klapkami, adidasami, sandałami). Uczniowie, nauczyciele i rodzice chętnie włączyli się w akcję, przynosząc buty i zapełniając tym samym coraz to więcej przygotowanych na ten cel worków i kartonów. Łącznie zebranych zostało 100 par butów, które zostały wysłane do Papui-Nowej Gwinei.

wolontariat_1Z początkiem roku szkolnego 2017/18 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy powstał Szkolny Klub Wolontariatu (SKW), którego koordynatorem jest mgr Dorota Stein-Lipa. Celem SKW jest rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych osób. Wolontariat - to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno – koleżeńsko - przyjacielskie. SKW w Pokrzywnicy zrzesza dzieci z kl. IV-VII zainteresowanych ideą wolontariatu, czyli bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym. W ramach działalności SKW organizowane są cotygodniowe spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek i akcji charytatywnych.

lazienka_4Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy już po raz drugi odniósł sukces w programie społeczno-edukacyjnym „Wzorowa Łazienka” zainicjowanym przez markę Domestos. Celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Nagrodą I stopnia był remont szkolnych łazienek o wartości 30 000 zł, zaś nagrodą II stopnia roczny zestaw zapasów produktów marki Domestos dla 100 szkół z najwyższą liczbą punktów. Zadaniem konkursowym była utworzenie galerii prac plastycznych odzwierciedlających hasło „Wzorowa łazienka” oraz zamieszczenie jej na stronie www.wzorowalazienka.pl. Każda osoba mogła oddać codziennie tylko jeden głos na szkołę. Głosy przeliczane były na punkty w zależności od liczby uczniów danej szkoły. W celu zdobycia dodatkowych punktów w szkole zorganizowany został Światowy Dzień Toalet. Program wraz z głosowaniem trwał od 22 września do 30 listopada 2017r. Dnia 13 grudnia 2017r. nastąpiło ogłoszenie wyników. Nasza szkoła została laureatem nagrody II stopnia w tegorocznej edycji programu Wzorowa Łazienka. Firma Unilever przekaże nam roczny zapas płynu do toalet marki Domestos. Dyrektor szkoły Joanna Bęben oraz koordynator programu Krystyna Fartuch składają serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom naszej szkoły, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.

karnawal_511 stycznia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się zabawa karnawałowa. Tradycyjnie był to bal przebierańców, dlatego na sali można było spotkać czarownice, diabły, koty, sportowców, robotnika, panią pirat, jednorożca, kowboja, Elvisa Presleya i wielu innych ładnie ubranych uczniów. Ważnym elementem zabawy są zawsze konkursy. Największym powodzeniem cieszy się co roku gra w krzesełka oraz „Rodzina w ZOO”. Uczennice klasy VII odgrywały rolę wodzirejów: zachęcały do tańca, prowadziły „węża” oraz zatańczyły „belgijkę”, co stało się już tradycją na szkolnych imprezach. Zabawa, jak zwykle, była udana.

festiwal_23To już po raz czternasty, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy, zorganizowano Festiwal Kolęd i Pastorałek. 31 stycznia 2018 roku przybyło prawie 200 przedszkolaków i uczniów klas I-VII wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami z placówek z całego powiatu. Wykonawcy zaprezentowali utwory związane z Świętami Bożego Narodzenia. Ważne jest to, że odbyło się to w atmosferze uśmiechu i świetnej zabawy. Wiele kolęd i pastorałek zaśpiewano nie tylko w języku polskim, ale także śląskim i niemieckim. Wielu przedstawiło nie tylko talent wokalny, ale  także gry na różnych instrumentach muzycznych. Koordynatorem projektu była Grażyna Dryndos.  Zorganizowanie festiwalu było możliwe dzięki pomocy sponsorów:

  • Urzędu Gminy w Reńskiej Wsi
  • Rady Rodziców przy Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Pokrzywnicy

Występy oceniało jury w składzie:  Danuta Marzec, Zygfryd  Steuer i Ryszard Sudół

 

Więcej…

babcia_3Z niewielkim opóźnieniem bo 30 stycznia 2018 uczniowie klas I – III wraz ze swoimi dziadkami obchodzili ich święto. Przygotowanie do tego ważnego dnia trwały dosyć długo. Uczniowie przez długi czas ćwiczyli swoje role, aby wypaść jak najlepiej. Gdy nadszedł ten dzień, dzieci i dziadkowie spotkali się w salce parafialnej w Łężcach. Zebranych gości powitała pani dyrektor Joanna Bęben. Zwróciła uwag na silną wieź, jaka łączy ze sobą najstarsze i najmłodsze pokolenie. Następnie na scenie uczniowie pięknie recytowali wiersze, z radością śpiewali piosenki i bezbłędnie wykonali przygotowane tańce. Każdy występ z osobna i cała prezentacja małych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po prezentacji swoich umiejętności dzieci wręczyły swoim dziadkom drobne, samodzielnie wykonane upominki. Na zakończenie wszyscy spędzili miłe chwile przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia, a Babcie i Dziadków zapraszamy za rok.

Więcej artykułów…

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code