Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj291
mod_vvisit_counterWczoraj2479
mod_vvisit_counterW tygodniu2770
mod_vvisit_counterW miesiącu40430
mod_vvisit_counterOgółem2324040

Twoje IP: 34.203.28.212
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-02-18 8:30:21
Member Joanna Bęben  
2019-01-30 13:17:10
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

zima_2 zima_1 zima_4

zima_7 zima_3 zima_6

 

noc_3Dnia 11.01.2019 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w imprezach Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych w Krakowie.  Uczniowie uczestniczyli w wykładach na temat szczepień, dostosowań kręgowców oraz funkcjonowania ludzkiej pamięci. Zajęcia pozwoliły na poznanie wielu ciekawostek naukowych z życia zwierząt, funkcjonowania człowieka. Największe emocje towarzyszyły przy zwiedzaniu stanowiska terrorystycznego „Spotkanie ze zwierzakami” - pod nadzorem opiekunów uczniowie poznawali różne okazy egzotycznych ślimaków, gadów, pajęczaków i ssaków, trzymając  je w dłoniach.

festiwal_26To już po raz piętnasty, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy, zorganizowano Festiwal Kolęd i Pastorałek. 16 stycznia 2019 roku przybyło prawie 150 przedszkolaków i uczniów klas I-VIII wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami z placówek

z całego powiatu. Koordynatorem projektu była Grażyna Dryndos.  Zorganizowanie festiwalu było możliwe dzięki sponsorom:

 

  • Urząd Gminy w Reńskiej Wsi
  • Państwo Helga i Rudolf Zmarzły

 

Występy oceniało jury w składzie:  Danuta Marzec, Krystyna Przezdzienk – Grzybek, Zygfryd  Steuer i Ryszard Sudół:

Na początku zaprezentowały się dzieci przedszkolne:

1. Reńska Wieś, opiekunowie: Bożena Niewienda, Sandra Przewoźnik
2. Większyce, opiekun: Dominika Woszczyna

3. Długomiłowice, opiekun: Danuta Michel
4. Pawłowiczki, opiekun: Anna Sawicka
5. Łężce, opiekun: Sybilla Kozubek
6. Pokrzywnica, opiekun: Agnieszka Flegel

 

Więcej…

To pytanie 6 grudnia 2018 już od samego rana zadawali sobie uczniowie klas I – III. Na szkolnym korytarzu panowała cisza i spokój. Wszyscy starali się zapewnić jak najlepsze warunki dla oczekiwanego gościa. Gdy niespodziewanie rozległ się dźwięk dzwonków, wszyscy już wiedzieli, że nadszedł najważniejszy w tym dniu moment. Uczniowie z ogromną radością powitali przychodzącego raz w roku gościa. Każdy chciał zamienić kilka słów z gościem, jednak z uwagi na bardzo pracowity dzień Mikołaja, uczniowie zaśpiewali gościowi piosenki i zrobili sobie wspólne zdjęcie. Na zakończenie spotkania uczniowie już obiecali, że do kolejnej wizyty za rok będą bardzo grzeczni.

ksiazka_1W Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy tradycją stało się obdarowywanie się książkami z okazji mikołajek. Podobnie było szóstego grudnia bieżącego roku. Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów prezenty w postaci książek. Do akcji przyłączyli się też nauczyciele. Podarki znalazły się pod choinką w każdej sali lekcyjnej. Dzieci doskonale wiedzą, jaka literatura podoba się ich rówieśnikom, jakie tematy są im szczególnie bliskie. Wielką frajdę sprawiło odpakowywanie niespodzianek. Każdy był bardzo ciekawy, co otrzyma i czy spełni jego oczekiwania. Następnie wszyscy zaprezentowali swoją książkę oraz przeczytali jej fragment. Niektórzy umówili się na wymianę książkami. Głównym założeniem akcji było zachęcenie uczniów do czytania, jako formy spędzania czasu wolnego. Bardzo chcemy, aby uczniowie sięgali po literaturę, która jest im bliska, której czytanie jest przyjemnością, ale także sposobem na rozwijanie wyobraźni, bogacenie słownictwa, doskonalenie ortografii, pobudzanie kreatywności, jest doskonałym ćwiczeniem na skupienie i koncentrację uwagi oraz „oknem na świat”.

wzorowa_330 czerwca 2018r. zakończyła się wiosenna edycja programu społeczno-edukacyjnego „Wzorowa łazienka”, do którego przystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy. Celem tego programu jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych. Dzięki podjęciu różnorodnych aktywności o charakterze edukacyjnym, organizacji Dnia Higienicznej Toalety oraz głosowaniu, nasza placówka znalazła się w gronie 100 zwycięskich szkół, które otrzymały roczny zapas produktów Domestos. 29 listopada 2018r. firma UNILEVER przekazała nam nagrodę. Pani dyrektor Joanna Bęben oraz koordynator programu Krystyna Fartuch serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w głosowanie uczniom, rodzicom, nauczycielom i sympatykom naszej szkoły.

Więcej artykułów…

Najnowsze zdjęcia


Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code