Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
2 kwietnia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek, Sądomir, Urban, Władysław, Władysława
Do końca roku zostało
274 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj144
mod_vvisit_counterWczoraj3615
mod_vvisit_counterW tygodniu26592
mod_vvisit_counterW miesiącu3759
mod_vvisit_counterOgółem6751019

Twoje IP: 34.238.189.240
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Celem jest  konkursu jest edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów i zwyczajów regionalnych.

 

Kryteria oceny:

Palma tradycyjna powinna być wykonana z następujących materiałów:

- kwiaty naturalne suszone

- kwiaty wykonane własnoręcznie z bibuły

- niebarwione trawy

- bukszpan

- barwinek

- bazie

- zielone gałązki iglaków

- wstążki materiałowe lub z bibuły

- drewno

- inne materiały naturalne.

Wysokość palmy 50 -  60 cm.

Palma powinna być z wykonana własnoręcznie. Nie dopuszcza się gotowych, zakupionych palm.

Prace konkursowe oceniać będzie jury konkursowe. Przewidziane są nagrody i wyróżnienia.

Palmy należy przynieść do 28 marca do pani Grażyny Szatkowskiej lub pani Izabeli Drajewicz

W poszukiwaniu swojej drogi ze stypendium Horyzonty

Stypendium na naukę we Wrocławiu

Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie. Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z województwa opolskiego proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu.

Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej. Rekrutacja trwa do 31 marca. Czym dokładnie są Horyzonty?


 

Więcej…

wosp_6W niedzielę 29. 01.2023 roku zakończył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pokrzywnicy brał udział w zbiórce na ten szczytny cel. Do ogólnej sumy jaką zebraliśmy przyczynili się wszyscy, od przedszkolaków, poprzez wszystkie klasy oraz pracowników szkoły. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

obrazy_421 stycznia 2023r. w restauracji Acropolis odbędzie się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy. Tradycyjnie zostanie przeprowadzona loteria fantowa, wśród losów będą prace plastyczne uczennic : Hani Friedli z klasy III, Julii Stadnik i Karoliny Owczarek z klasy IV, Emilii Pander z klasy V oraz Emilii Kowalewskiej z klasy VII.

pszczoly_7Zima to czas w którym aktywność pszczół znacznie spada. Wraz ze spadkiem temperatury pszczoły rozpoczynają zimowle, okres w którym pszczelarze nie zaglądają do ula. Jednakże to nie czas na odpoczynek. Młodzi adepci sztuki pszczelarzenia w naszej szkole zbijają nowe ramki, umieszczają w nich drut oraz wtapiają węzę pszczelą. Prócz zajęć praktycznych zdobywają również  wiedzę na temat życia  pszczół. W ten sposób uczestnicy kółka pszczelarskiego przygotowują się na powiększenie naszej pasieki już wiosną, kiedy to zasiedlony zostanie kolejny ul.

lekcja_2W poniedziałek 16 stycznia 2023 roku mieliśmy niebywałą przyjemność gościć Pana Tomasza Huberta Kandziorę, wójta gminy Reńska Wieś. Dzięki uprzejmości Pana Wójta, klasa VIII w ramach nauki przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie, miała okazję dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Gminy, jako organu Samorządu Terytorialnego. Uczniowie mieli także okazję zadać wiele pytań Panu Wójtowi na tematy związane z organizacją pracy Gminy oraz zadaniom, które Gmina realizuje. Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi za istotny wkład w kształtowanie postaw obywatelskich w młodszych pokoleniach. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom uda nam się wykształcić wartościowe postawy obywatelskie naszych uczniów.

Święta i Sylwester już za nami, co oznacza, że wielkimi krokami zbliżamy się do ferii zimowych, sesji na uczelni, jak i jednego z najbardziej wyczekiwanych eventów charytatywnych w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się już niebawem! 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku. Tegorocznym hasłem WOŚP jest: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć nie tylko w dzień finału, ale również wcześniej. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy jak co roku bierze czynny udział w zbiórce. Zaczynamy zbierać pieniążki od 23.01.2023r (poniedziałek) a kończymy w piątek 27.01.2023 roku. Zachęcamy wszystkich rodziców uczniów z Pokrzywnicy oraz Łężec aby w/w tygodniu przekazały dzieciom drobne sumy na ten szczytny cel.

Więcej artykułów…