Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 października 2018
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula, Kordelia, Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało
71 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2527
mod_vvisit_counterWczoraj2504
mod_vvisit_counterW tygodniu2527
mod_vvisit_counterW miesiącu46985
mod_vvisit_counterOgółem2093013

Twoje IP: 54.225.26.44
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2018-10-22 21:57:17
Member Joanna Bęben  
2018-10-22 18:14:02
Member Katarzyna  
2018-09-10 11:54:44
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Szanowni Państwo,

pracownicy oświaty nie tylko przekazują wiedzę i kształtują kompetencje społeczne, często stają się również powiernikami młodych ludzi – ich przyjaciółmi i nierzadko jedynymi dorosłymi osobami, którym dzieci ufają i na które mogą liczyć. Niekiedy muszą zmierzyć się z problemami, których nie chcieli lub potrafili rozwiązać rodzice. Najmłodsi potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących, dlatego tak ważny jest czas poświęcony dziecku, wsłuchanie się z uwagą w jego głos i odpowiadanie na jego potrzeby. Każde dziecko jest inne i potrzebuje zindywidualizowanego podejścia, dostosowanego do jego możliwości, umiejętności i potrzeb. Jedynie takie działanie zapewni najmłodszym pełny i harmonijny rozwój.

Szczególnie dzisiaj – w obliczu reformy edukacji – uczniowie potrzebują wyjątkowego wsparcia i zrozumienia. Wierzę, że nie zabraknie Państwu siły i determinacji, aby pomóc dzieciom przetrwać ten trudny dla nich okres. To od nas dorosłych zależy jak je przygotujemy do dorosłego życia i czy wyposażymy we wszystkie potrzebne umiejętności.

W tym ważnym i uroczystym dniu, pośród podziękowań i życzeń, proszę również o refleksję nad kondycją polskiej szkoły i jakością oferowanego uczniom wsparcia edukacyjnego i wychowawczego. Proszę pamiętać, że każdy z Państwa w swoim najbliższym otoczeniu, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia, może niejednokrotnie zrobić więcej dla dziecka niż wynika to z ustalonych prawem powinności.

Z całego serca dziękuję Państwu za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud, jaki wkładacie w proces kształtowania młodych ludzi oraz rozbudzanie w nich ciekawości świata. Życzę  satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, siły oraz wielu powodów do radości z podejmowanych działań.

Z wyrazami szacunku,

Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka

28.09.2018 r. po raz kolejny ZSP w Pokrzywnicy wziął udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się po raz ósmy w Polsce i w różnych krajach świata! Celem akcji jest propagowanie zabawowej

Od poniedziałku dzieci powtarzały tabliczkę mnożenia. Przygotowano gry, wieże i planszówki, puzzle oraz wyliczanki z tabliczką mnożenia. Dla wszystkich chętnych udowodnienia sobie „tak, znam tabliczkę mnożenia” czekały komisje z klas IV i VI odpytujące zainteresowanych. Trzeba było wykonać 5 przykładów. Komisje przeprowadziły 70 egzaminów, z których 42 było zdanych, co daje 60% :) W razie porażki można było powtórzyć egzamin. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją d

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zorganizowała nauczycielka matematyki.la uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli dają przykład dzieciom – pokazując świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Gratulujemy WSZYSTKIM, którzy przystąpili do egzaminu.

 

Więcej…

dozynki_42 września 2018 r. w Pokrzywnicy odbyły się Dożynki gminne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Pokrzywnicy. Następnie przez wieś przeszedł  korowód dożynkowy, składający się z reprezentantów wszystkich sołectw gminy Reńska Wieś. Można było podziwiać ciekawie przystrojone platformy, ukazujące w zabawny sposób  życie we współczesnej wsi. Każda wieś przygotowała również piękną koronę, jako symbol plonów zebranych przez rolników. Uczniowie  i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy również szli w korowodzie. Dziewczynki były ubrane w ludowe stroje, aby podkreślić długoletnią tradycję święta plonów obchodzonych na wsi.

czytanie_18 września 2018 r. w ZS-P w Pokrzywnicy zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania wybitnych dzieł polskiej literatury. Z okazji zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Lekturę dzieła rozpoczęła pani dyrektor ZS-P w Pokrzywnicy, Joanna Bęben, następnie czytanie kontynuowali zaproszeni goście:  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi pani Danuta Marzec, pani Krystyna Przezdzienk-Grzybek, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, pan Zygfryd Steuer oraz  sołtys Pokrzywnicy pani Renata Krauze. Następnie do lektury przystąpili nauczyciele i rodzice. Dorośli dali przykład młodszym uczestnikom akcji, którymi byli uczniowie klas IV – VIII. Dzieci, pomimo trudnego tekstu, znakomicie poradziły sobie z jego interpretacją. Akcja  czytania arcydzieł literatury polskiej odbyła się w ZS-P w Pokrzywnicy już szósty raz. Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę podziękowanie z oficjalną pieczątką Narodowego Czytania 2018, którą szkoła otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP. Pani dyrektor, Joanna Bęben,  zachęciła uczestników do czytania i zapowiedziała, że ZS-P w Pokrzywnicy będzie nadal kontynuować dobrą tradycję Narodowego Czytania.

rozpoczecie_6Taki fragment wiersza oznajmił koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego 2018/2019. W Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy wszyscy uczniowie rozpoczęli go mszą świętą w kościele parafialnym w Pokrzywnicy. Następnie klasy IV – VIII przeszły do sali gimnastycznej, gdzie dzieci z klasy V i VII przygotowały uroczysty apel. Na początku, pani dyrektor Joanna Bęben serdecznie przywitała przybyłych na uroczystość: dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Bardzo serdecznie powitała nowych pedagogów, którzy rozpoczynają pracę w naszej placówce oraz uczniów klasy czwartej, którzy inaugurują drugi etap edukacyjny. Potem młodzi aktorzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym pożegnali letnie przygody oraz podróże i powitali szkołę. Uczniowie klasy czwartej otrzymali drobne upominki, aby wiedzieli, że czekają tu na nich serdeczni koledzy i koleżanki oraz życzliwi nauczyciele. Na koniec pani dyrektor przedstawiła uczących poszczególnych przedmiotów i wychowawców klas oraz wydarzenia, które czekają nas w najbliższym czasie. Życzyła wszystkim powodzenia,  wytrwałości, zadowolenia, samych sukcesów i miłego czasu spędzonego na nauce w atmosferze życzliwości i zabawy.

W roku szkolnym 2018/2019 pierwszy szkolny dzwonek usłyszeliśmy 3 września2018r. Najmłodsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy powitali nowy rok szkolny w Łężcach.  Pani dyrektor Joanna Bęben z wielką radością powitała zebrane dzieci, rodziców i nauczycieli. Następnie uczniowie klasy II przygotowali krótki apel, w którym wspominali minione wakacje a jednocześnie zachęcali do wytężonej nauki. Kolejna część tego ważnego dnia poświęcona była dzieciom, które rozpoczynają naukę w klasie I. Pierwszaki, zaproszone na środek wykonały kilka zadań sprawnościowych, aby udowodnić, że nadają na uczniów klasy I. Następnie złożyli ślubowanie i pani dyrektor pasowała ich na prawowitych uczniów klasy I. Na zakończenie tego ważnego dnia każdy pierwszak otrzymał długo wyczekiwany i bardzo ciężki „róg obfitości”. W roku szkolnym 2018/2019 klasa I liczy 10 uczniów a wychowawcą jest pani Jolanta Fundakowska.

Więcej artykułów…

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code