Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
8 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3084
mod_vvisit_counterWczoraj3636
mod_vvisit_counterW tygodniu16036
mod_vvisit_counterW miesiącu25324
mod_vvisit_counterOgółem7658438

Twoje IP: 44.220.249.141
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

pszczola_8Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „Akademia Pszczoły Bohatera”. Program ten realizowany jest wspólnie z fundacją „Pszczoła Bohater”. Tematyka związana z pszczelarstwem i powstawaniem miodu jest systematycznie przybliżana najmłodszym uczniom. Przy szkole działa pasiek „Gucio”, uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursie plastycznym „Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”. W ramach programu opiekunowie szkolnej pasieki – pan Michał i pan Michael przybliżyli uczeniom ciekawostki o życiu pszczół, opowiedzieli o tym, jak ważne są zapylacze. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska jak wyglądają akcesoria pszczelarskie, niezbędne do pracy pszczelarza. Dodatkową atrakcją był również ul edukacyjny.

zyczliwosc_121 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. W tym dniu dzielimy się swoim optymizmem i dobrą energią. Znakiem rozpoznawczym tego święta są różne kolorowe grafiki m.in. żółte słoneczka i uśmiechy, również i sytuacje, które przedstawiają nam życzliwość drugiego człowieka. Uczniowie klas I - III tworzyli na świetlicy plakaty. Drzewo życzliwości do, którego przyczepiane były różne hasła kojarzone z życzliwością. W czasie wspólnych zajęć uczniowie słuchali opowieści „O ciepłym i puchatym”, przeprowadzali wywiady z kolegami na tematy życzliwości i uprzejmości. Każde dziecko zaprojektowało także „Medal Życzliwości”. Od listopada w klasach I – III realizowany jest program – „Twarze emocji”, który ma na celu rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci w wieku szkolnym.

zabawa_2Dzieciaki z klas I-III z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK bawiły się na całego! Każdy z nich przygotował wspaniały strój, a konkurencje i zadania dotyczące bajek wykonywały z wielką radością.

 

ILUSTRACJA  DO PIEŚNI ”Przybyli ułani”

dla klas 4-8

Cel konkursu:

 • kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych Polaków.
 • popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych;
 • wzmocnienie uczuć patriotycznych uczniów;
 • doskonalenie umiejętności plastycznych;
 • przygotowanie uczniów do aktywnego uczestniczenia w kulturze;
 • budzenie tożsamości narodowej;
 • możliwość pokazania swojego talentu plastycznego;

 

Zasady i kryteria konkursu:

 • prace plastyczne nawiązujące do symboli narodowych, barw narodowych;
 • · pracę należy wykonać na formacie  A-4 lub A-3 ;
 • technika dowolna;

 

Kryteria oceny:

 • pomysłowość w ujęciu tematu;
 • zgodność z tematyką;
 • walory artystyczne i estetyczne;
 • różnorodność technik plastycznych;

 

Prace plastyczne zostaną umieszczane na stronie szkoły

należy dostarczyć do dnia 7 listopada 2023r. do organizatorów

 

Przewidziane są nagrody za najciekawsze prace.

Organizatorzy :

Izabela Drajewicz

Grażyna Szatkowska

czytanie_16 września 2023  już jedenasty raz w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie.  Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. Spotkanie zainaugurowała pani dyrektor Beata Młynarczyk. W tym roku uczniowie wysłuchali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Czytanie powieści rozpoczęła pani dyrektor,  kolejne strony prezentowali nauczyciele i uczniowie klas 5-7. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i wysłuchanie utworu. Zapraszamy za rok na kolejną edycję akcji.

klasyIV-VIII_4 4 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Wypoczęci po  wakacyjnych miesiącach uczniowie, przywitali szkołę oraz nowych kolegów z klasy czwartej, którzy rozpoczynają naukę w II etapie edukacyjnym. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów, samych piątek i szóstek, nowej wiedzy, ale także zabawy, uśmiechu. Nauczycielom cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych.

rozpoczecie_6Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego już za Nami. Uczniowie klas drugich i trzecich świetnie przywitali dawnych przedszkolaków, którzy wkraczają w życie szkolne. Przygotowali dla nich zadania, ćwiczenia do wykonania. Pani Dyrektor pasowała nowych członków naszej szkoły, a oni ślubowali:

 

⭐Bycie dobry i uczciwym,
⭐Szanowanie nauczycieli, przełożonych i rodziców,
⭐Uczenie się tego co piękne,
⭐Kochanie swojej Ojczyzny.
Więcej artykułów…