Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
23 maja 2022
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia, Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon
Do końca roku zostało
223 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2151
mod_vvisit_counterWczoraj3340
mod_vvisit_counterW tygodniu2151
mod_vvisit_counterW miesiącu80246
mod_vvisit_counterOgółem5629289

Twoje IP: 3.236.50.79
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

3maj_529 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbył się apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas VII i VIII. Uczniowie w trochę humorystyczny sposób przekazali swoim młodszym kolegom  historyczne informacje na temat okoliczności powstania konstytucji w 1791 r., przenosząc się w czasie do tych historycznych chwil. Nie zapomnieliśmy również o 1 maja, czyli Święcie Pracy i  2 maja - Dniu Flagi. Wcześniej uczniowie przygotowali okolicznościowe kotyliony, które wszyscy założyli na uroczystym apelu. Uroczystości szkolne, upamiętniające  wydarzenia historyczne, pełnią ważną funkcję w kształtowaniu postaw patriotycznych i dumy narodowej.

beranie_148 kwietnia 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi odbył się Konkurs Gawędziarski „Śląskie beranie”. W tym roku mogliśmy nareszcie pokazać się przed publicznością. Naszą szkołę reprezentował Jakub Czogała, uczeń klasy 7, zeszłoroczny zwycięzca na szczeblu wojewódzkim, oraz uczennice klasy 4: Emilia Makaryk, Milena Linek i Kinga Mutwin. Jakub zajął II miejsce w kategorii klas 7-8,  przedstawił wzruszający tekst na temat obecnej wojny w Ukrainie i przeżyć z tym związanych. To bardzo ważny tekst i zmuszający nas do myślenia o innych. Dziewczynki z klasy 4 pokazały dawne przedmioty codziennego użytku w scence o porządkach na wycugu. Zajęły I miejsce w kategorii klas 4-6. Czasem warto zajrzeć do starego domu, na strych lub do piwnicy, aby wyszperać stamtąd różne skarby. Pamiętajmy o tym, że zachowując pamięć o dawnych czasach, kultywując tradycje i gwarę, tworzymy poczucie naszej regionalnej tożsamości.

zawrot_18Uczniowie klasy trzeciej zakończyli działania w II module „Naukowy zawrót głowy", który realizowany był w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ  LEKTURKI SPOD CHMURKI – EDYCJA III”.W czasie realizacji modułu przeczytaliśmy lekturę Astrid Lindgrenpt. „Dzieci z Bullerbyn" i uzupełniliśmy swoje lekturniki. Przed omówieniem lektury dzieci obejrzały film z cyklu „Nauka w plecaku" – „Jak naprawdę jest w Bullerbyn", dzięki któremu zobaczyły Bullerbyn w rzeczywistości oraz dowiedziały się wiele ciekawostek o Astrid Lindgren. Następnie przygotowaliśmy makietę Bullerbyn, stworzyliśmy komiks z przygodami dzieci w programie Paint, a także wykonaliśmy „Lekturę w pudełku". Zawitaliśmy także do miasta zawodów, poznając zawód  nauczyciela. Zwieńczeniem działań w module II było spotkanie  z zaproszonymi nauczycielami uczącymi w starszych klasach. Wywiad przeprowadzony był w miłej atmosferze. Podczas rozmowy trzecioklasiści dowiedzieli się, co wpłynęło na wybór takiego zawodu, dlaczego ta praca nie jest nudna, które dzieci łatwiej się uczy - młodsze czy starsze. Spotkanie to pozwoliło uczniom lepiej poznać zawód nauczyciela.

11 kwietnia 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach odbył się Finał XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oraz Posła na Sejm RP Ryszarda Gallę. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie z  klasy VIII Barbara Weinkopf i Szymon Bich. Na wyniki musimy jeszcze poczekać do 26 kwietnia, ale już gratulujemy udziału w Finale!

W dniu 21 marca uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy świętowali pierwszy dzień wiosny. Wszyscy w tym dniu pojawili się ubrani w wiosenne kolory. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od zagadek związanych z tematyką wiosenną. Mimo wielu atrakcji bardzo oczekiwaną częścią dnia był pokaz mody wiosennej. Uczniowie w rytm muzyki prezentowali swoje stroje. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był też spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę, kolorowe kwiaty i różne instrumenty. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana, aby mogła powrócić ponownie zimą. Na zakończenie dnia były tańce, śpiewy, grillowane kiełbaski i mnóstwo wesołej zabawy. Jesteśmy pewni, że starania wszystkich klas sprawią, że wiosna zawita do nas już na dobre.

recykling_2318.03.2022 roku  obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Recyclingu. Święto to zapoczątkowała w 2018 roku Global Recycling Foundation. Dzień ten ma przypomnieć nam wszystkim, że każdy z nas ma wpływ na środowisko. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten nietypowy dzień. Przypomnieliśmy sobie jak należy segregować odpady oraz dlaczego takie działania są dobre dla naszej planety. Przedszkolaki posegregowały odpady według wcześniej poznanych zasad oraz wykonały prace plastyczne z odzyskanego z odpadów materiału.

DBAJMY WSZYSCY O NASZĄ ZIEMIĘ – TO NASZ WSPÓLNY DOM.

Dziś odbył się finał IX Wojewódzkiego Konkursu Angielsko-Niemieckiego "Poliglota" o Puchar Dyrektora organizowanego przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu. Po etapie pisemnym, do finału dostało się dwoje naszych uczniów z klasy ósmej. W finale brało udział 15 osób z 7 szkół województwa opolskiego. Zaraz po głównej nagrodzie, kolejną zdobyła nasza uczennica Barbara Weinkopf uzyskując pierwsze wyróżnienie i nagrodę rzeczową. Szymon Bich również otrzymał nagrodę za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

Więcej artykułów…