Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
15 stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Aleksander, Dobrawa, Dąbrówka, Domasław, Domosław, Izydor, Makary, Maur, Paweł
Do końca roku zostało
351 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1838
mod_vvisit_counterWczoraj2996
mod_vvisit_counterW tygodniu14290
mod_vvisit_counterW miesiącu35253
mod_vvisit_counterOgółem4322820

Twoje IP: 3.232.96.22
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

kartka_23W okresie przedświątecznym w naszej szkole zorganizowana została  akcja PCK “KARTKA ŚIWĄTECZNA DLA MOJEGO SĄSIADA”, oraz „Razem na Święta”. Uczniowie przygotowywali przepiękne kartki świąteczne, które wrzucali do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas I- III za co serdecznie dziękujemy, Ten miły gest wzbudził ogromne emocje wśród wręczających. Każda kartka z życzeniami to jeden uśmiech na twarzy osoby, która ją otrzymała!

stroiki_6

Nasza szkoła także w tym roku włączyła się do w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym, oraz kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach tegorocznej akcji we współpracy z samorządem uczniowskim, wykonano stroiki, oraz kartki świąteczne, które zostały przekazane seniorom na terenie miejscowości Pokrzywnica. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wkład własnej pracy. Mamy nadzieję, że w ten sposób mogliśmy podzielić się radością w tym trudnym czasie z naszymi seniorami, i sprawić że pojawił się uśmiech na ich twarzach.

Uczniowie klas I – III brali udział w konkursie dla klas młodszych „Ekologiczne ozdoby świąteczne”. Zadanie konkursowe poległo na wykonaniu dowolnej ozdoby choinkowej, stroika lub choinki z materiałów nadających się do recyklingu - plastik, szkło, papier, metal i inne. Uczniowie do wykonania zadań podeszli z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Jury, w skład którego weszli wychowawcy klas I – III mieli ogromną trudność z wyłonieniem zwycięzcy. Postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Drobne upominki zostaną przekazane w styczniu. W poniższej prezentacji zobaczyć można wszystkich uczestników konkursu i ich ekologiczne wytwory. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (EKOLOGICZNA OZDOBA ŚWIĄTECZNA.ppt)EKOLOGICZNA OZDOBA ŚWIĄTECZNA.ppt31229 Kb

kodowanie_3W czasie zajęć dodatkowych – kółka programowania, uczniowie klas I – III wykorzystując interaktywną matę do kodowania przygotowali świąteczne obrazki. W czasie swobodnego kodowania i kodowania według instrukcji uczniowie wykazali się wielką pomysłowością. Każda zakodowana praca jest piękna, kolorowa, bogata w szczegóły. Na zakończenie zajęć uczniowie układali interaktywne puzzle świąteczne.

konkurs_3W ogłoszonym przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej konkursie kolęd niemieckojęzycznych wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły. W tym roku konkurs nie mógł odbyć się tradycyjnie na opolskim rynku lecz przeniósł się do sieci. Milena Linek, Viktoria Niedworok, Kinga Mutwin oraz Emilia Makaryk postanowiły nauczyć się kolędy, nagrać swój występ oraz wysłać nagranie na konkurs. Dziewczynki otrzymały dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Cieszymy się bardzo, że pomimo trudnego czasu pandemii nasi uczniowie chętnie angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Przy okazji serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w nagraniach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej artykułów…