Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
27 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Aureli, Julia, Laurenty, Lilla, Marta, Natalia, Natalis, Pantaleon, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Wszebor
Do końca roku zostało
158 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj639
mod_vvisit_counterWczoraj2968
mod_vvisit_counterW tygodniu17632
mod_vvisit_counterW miesiącu100257
mod_vvisit_counterOgółem8488169

Twoje IP: 3.145.173.107
MOZILLA 5.0,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

czytelnik_1Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które umieją już samodzielnie czytać. W tym roku szkolnym obie klasy druga i trzecia w ramach zajęć bibliotecznych przygotowały, krótki spektakl teatralny dla pierwszaczków. W drugiej części uroczystości pierwszaczki otrzymały piękne dyplomy oraz zakładki do książek.

solidarnosc_2W akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm z początkiem kwietnia nasze szkolne dzieci z Łężec  co roku celebrują wyjatkowy dzień: "Światowy Dzień Solidarności Autyzmu". Dzieci wzięły  udział w różnorakich zabawach sensorycznych. Między innymi: zabawy sensoryczne z galaretką i cieczą nienewtonowską. Dzieci miały okazję eksperymentować z kolorami, smakami, i zapachami.

W ubiegły piątek  5 kwietnia 2024 rku w Zespole  Państwowych  Placówek  Kształcenia Plastycznego   w Opolu Emilia Pander wraz z nauczycielem plastyki Izabelą Drajewicz  uczestniczyły w uroczystości wręczenia nagród Laureatom II edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego "Pejzaże Miejsc - Moja szkoła". Praca plastyczna Emilii otrzymała wyróżnienie. Po uroczystości uczniowie „Plastyczniaka” oprowadzali nas po szkole, a następnie odbyły się warsztaty ceramiczne dla laureatów. Dyrekcja i nauczyciele szkoły serdecznie gratulują sukcesu Emilii Pander zwłaszcza, że w konkursie wzięło udział  119 uczniów z 20 szkół z województwa opolskiego.

Obchody Światowego Dnia  Świadomości Autyzmu każdego roku mobilizują nas do zatrzymania się na moment i zastanowienia nad wyzwaniami stojącymi przed osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu nie jest tylko okazją do edukacji, ale także do promowania akceptacji i integracji osób z ASD. W tym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny zaprosiliśmy na niezwykłe wydarzenie, które  miało na celu  ukazanie potencjału sztuki jako narzędzia integracji społecznej - ponadczasowa sztuka  w różnych wymiarach. Niemal całoroczna praca z wychowankami z  klas 7 i 8 podczas zajęć artystycznych, rewalidacyjnych przyczyniła się do stworzenia  przedstawienia pt : „Mały Książę”  na podstawie książki  autorstwa Antoine’a de Saint- Exupéry, z udziałem uczniów z autystycznego  spectrum zaburzeń. Głównym założeniem projektu Pani Izabeli Drajewicz nauczyciela współorganizującego kształcenie oraz muzykoterapeuty oraz Pani Grażyny Szatkowskiej nauczyciela współorganizującego kształcenie, pedagoga specjalnego było ukazanie spectrum różnorodności autyzmu w formie spektaklu wyrażonego słowem tańcem i śpiewem. Do scenografii wykorzystano nowoczesne pomoce i urządzenia terapeutyczne zakupione dzięki  zaangażowaniu i dbałości Pani Dyrektor Beaty Młynarczyk, której priorytetową sprawą są potrzeby dzieci  w szczególności  z różnymi deficytami. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole rozpoczęły się dnia 4 kwietnia 2024 r. o godzinie 12:00 przedstawieniem pt: „Mały Książę” dla  grupy  przedszkolnej, społeczności szkolnej, nauczycieli, a w godzinach popołudniowych „Małego Księcia” zaprezentowaliśmy rodzicom. Terapia sztuką oraz zajęcia prowadzone przez specjalistów w naszej szkole dla osób z autyzmem mogą pomóc w budowaniu samoświadomości, a także relacji. Sprzyja to dalszemu ich rozwojowi, poprawie komunikacji, łatwość podejmowania decyzji i elastyczność zachowań, rozwój umiejętności ogólnych. Składamy serdeczne podziękowania  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania dla dzieci, uczniów i ich bliskich oraz wszystkich tych, którzy przynosili i przywozili do nas elektrośmieci!

elektrosmieci_4Zakończyła się nasza pierwsza akcja zbiórki elektrośmieci, która przerosła nasze oczekiwania! Zebraliśmy spory tonaż, który zostanie zważony i przeliczony na punkty, za które będziemy mogli wybrać ciekawe pomoce edukacyjne oraz zabawki. Takie akcje będziemy jeszcze powtarzać, by każdy mógł na bieżąco pozbywać się w sposób ekologiczny elektrośmieci. Zbiórka elektrośmieci, to korzyść dla wszystkich, a najbardziej dla środowiska, gdyż w sposób odpowiedzialny pozbywamy się przedmiotów działających na prąd lub baterie i samych baterii. Dajemy tym samym dobry przykład naszym dzieciom, które dużo uczą się o ekologii i prawidłowej segregacji odpadów. Przypominamy, że baterie zbieramy cały czas do zielonych pudełek, które znajdują się w szatni przedszkola w Pokrzywnicy i w Łężcach. Koordynatorem akcji jest Pani Judyta Wójcik, do której można kierować wszelkie pytania związane ze zbiórkami.

konkurs_320 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje XXX Konkursu Recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję" - "Jugend trägt Gedichte vor". Udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół w Reńskiej Wsi, Większycach, Mechanicy oraz Długomiłowic. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. Serdecznie dziękujemy Gminie Reńska Wieś na czele z Tomaszem  H. Kandziora - Wójtem Gminy Reńska Wieś za ufundowanie nagród. Do etapu rejonowego z naszej szkoły zakwalifikowała się Julia Stadnik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

14 marca 2024 r. osiemnaścioro uczniów naszej szkoły, uczestników projektów „BAJADERKI MATEMATYCZNE i „FIT MATEMATYKA”, wraz z opiekunami p. Katarzyną Damrat i p. Marią Kowalską pojechało na Piknik Matematyczny do Warszawy.  Wyjazd był zorganizowany, w ramach podsumowania X edycji programu mPotęga finansowanego z Fundacji mBanku. Spotkanie odbyło się w Centrum Nauki Kopernik, z panem Jeremiaszem Merkelem - gwiezdnym geologiem z Polskiej Agencji Kosmicznej i NASA, który opowiedział o swojej naukowej przygodzie. Odbył się również kosmiczny teleturniej „Misja: Matma!”, który wywołał wiele emocji. Następnie zaproszono nas na pyszny lunch. Potem zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne zgłębienie wiedzy z różnych dziedzin nauki. To też okazja, by poznać najnowsze wynalazki i rozwiązania technologiczne. Robot Kopernik chętnie ucinał sobie pogawędkę i potrafił znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Porozumiewał się za pomocą modelu językowego – GPT3. Rozmowa ze sztuczną inteligencją „oko w oko” była emocjonująca. Z pewnością każdy znalazł  coś dla siebie. Każdy uczestnik pikniku otrzymał również upominek. Korzystając z pięknej pogody pozwiedzaliśmy jeszcze Warszawę. Byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta, Pomnikiem Piłsudzkiego, Grobem Nieznanego Żołnierza. To był dzień pełen atrakcji, bardzo pozytywnych emocji i ciekawych doświadczeń.

Więcej artykułów…