Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
23 października 2020
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław
Do końca roku zostało
70 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3104
mod_vvisit_counterWczoraj4132
mod_vvisit_counterW tygodniu18247
mod_vvisit_counterW miesiącu86362
mod_vvisit_counterOgółem4092637

Twoje IP: 18.215.33.158
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

zwierzeta_45 października 2020 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Zwierząt. Głównym celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat zwierząt - dokonanie ich charakterystyki, omówienie trybu życia, warunków w jakich żyją. Dzieci w czasie zabaw rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i naśladowały odgłosy zwierząt, sposób poruszania się, rozpoznawały i nazywały zwierzęta przedstawione na obrazkach, dokonywały klasyfikacji ze wzglądu na różne kryteria. Uwrażliwiając najmłodszych na potrzeby zwierząt w okresie jesienno – zimowym zapoczątkowano akcję charytatywną. Zbiórka karmy, kocy, misek prowadzona jest z myślą o potrzebujących zwierzętach Przytuliska na Dębowej.

drzewa_5Dnia 09.10.2020r dzieci Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach obchodziły Święto Drzewa. Jest to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowany od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. W tym dniu podczas zajęć poruszyliśmy tematykę drzewa. Dzieci poznały rodzaje drzew, jego budowę oraz znaczenie dla człowieka i przyrody. Uczestniczyły w wesołych zabawach umacniając swój kontakt z przyrodą. Największą atrakcją tego dnia, oprócz wykonania prac plastycznych, było wspólne sadzenie młodych drzewek na placu szkolnym, które będą długo przypominały nam jak ważna w naszym życiu jest przyroda i dbanie o nią.

usmiech_2Jak, co roku 2 października przedszkolaki z Pokrzywnicy i Łężec obchodziły w przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Ten dzień od samego rana był magiczny i najmłodsi przenieśli się do krainy uśmiechu. Uczestniczyli w wesołych zabawach, wykonali uśmiechnięte słoneczka, rozśmieszali siebie nawzajem robiąc śmieszne minki. Każdy przedszkolak mógł zrobić sobie zdjęcie w śmiesznych okularach pod magicznym parasolem uśmiechu.  Najtrudniejsze dla dzieci okazało się skosztowanie kwaśnej cytryny z uśmiechem na buziach. Na zakończenie tego radosnego dnia najmłodsi dostali do domu magiczną słomkę z wielkim uśmiechem. Wszystkim przedszkolakom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszego przedszkola życzymy, żeby uśmiech gościł na ich twarzach codziennie, a nie tylko w święta.

chlopcy_7Dzień Chłopca to jeden z wyjątkowych dni w trakcie roku, na który cała społeczność przedszkolna czeka z niecierpliwością. Jest to wspaniała okazja do nauki nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu w rówieśnikami, wytwarzania radosnej atmosfery w grupie, okazywania życzliwości i koleżeństwa. W środę 30 września 2020r. dziewczynki wraz z paniami przygotowały dla swoich kolegów upominki oraz złożyły piękne życzenia. Tym miłym gestem sprawiły radość wszystkim chłopcom.Mali mężczyźnipoczuli się wyróżnieni w swoich grupach, a ten dzień zdecydowanie należał do nich!

jablka_26Dnia 28 września 2020 roku dzieci Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Jabłka. Głównym celem tego nietypowego dnia było zachęcenie najmłodszych do spożywania owoców, a w szczególności jabłka ze względu na jego walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci rozpoznawały jabłko wieloma zmysłami, poszerzały wiedzę na jego temat, poznały jego różnorodne odmiany, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów. Była również okazja do wykonania kilku zadań matematycznych typu przeliczanie, porównywanie wielkości, klasyfikowanie. Na zakończenie dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne zgodne z tematyką dnia. Po wykonaniu wszystkich zaplanowanych działań był oczywiście czas na degustację oraz suszenie jabłek. Dzień  Jabłka był dniem bardzo udanym i ciekawym, dlatego zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, które są źródłem zdrowia i witamin.

jesien_6W dniu 23 września 2020r. w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy, a dzień później w oddziale zamiejscowym w Łężcach zagościła Pani Jesień. Dzieci zauważyły Ją podczas wędrówki po polach. Wielkie było ich zdziwienie kiedy z koszem pełnym jesiennych różności, wiązanką kolorowych liści w dłoniach, w blasku słońca oraz w cudownym kapeluszu podeszła do przedszkolaków. Wspólnym zabawom nie było końca. Rozwiązywanie zagadek, wspólne śpiewanie, nauka jesiennego wierszyka, sprawdzanie zwartości kosza oraz rozmowy i pytania do Jesiennej Postaci urozmaicały ciepłe promienie słońca. Wszyscy znakomicie się bawili. Powitanie Jesieni pozostanie długo w pamięci naszych milusińskich.

sprzatanie_11Jak, co roku nasze przedszkole w Pokrzywnicy wraz z oddziałem przedszkolnym w Łężcach wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. 23 i 24 września 2020r nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki wyruszyły do pracy. Dzieci chętnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, placu zabaw i boiska. Dzielnie zbierały papierki, butelki, folie, kartony i segregowały je do odpowiednich worków. Wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.  Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwienie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody oraz będą pamiętać o segregacji odpadów.

Więcej artykułów…