Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
29 marca 2020
Imieniny obchodzą
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz, Ostap, Wiktoryn
Do końca roku zostało
278 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj919
mod_vvisit_counterWczoraj3307
mod_vvisit_counterW tygodniu21215
mod_vvisit_counterW miesiącu80776
mod_vvisit_counterOgółem3437359

Twoje IP: 3.235.75.196
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-03-27 12:28:02
Member Joanna Bęben  
2020-03-19 9:44:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

„Godzina czytania

jest godziną

skradzioną z raju.”

Thomas Wharton

praca_5Dzisiejsze zadanie dla przedszkolaków było związane z książką. Zaproponowaliśmy rodzicom, aby dziś spędzili czas ze swoim dzieckiem  czytając im ulubione historie. Następnie każdy przedszkolak narysował swojego ulubionego bohatera. Wszystkie nadesłane przez rodziców prace są prześliczne i widać, że dzieci włożyły dużo serca i wysiłku, aby stworzyć swoje dzieła. Kolejną propozycją była prosta gra edukacyjna utrwalająca poznane litery. Każde dziecko mogło sprawdzić poziom opanowania poznanych w przedszkolu liter. Dużo pracy miały dziś nasze starszaki, ponieważ poprosiliśmy ich, aby poznali z rodzicami nową literę „f”. Najpierw poprzez nasze propozycje filmów o tej spółgłosce, następnie samodzielnie układając literę z dostępnych materiałów np. sznurek, ziarna fasoli, guziki lub ćwicząc pisanie palcem na rozsypanej mące. Oglądając na fotografiach uśmiechnięte buzie dzieci, mamy pewność, że ta nauka była dziś wspaniałą zabawą.

praca_4Kolejne zadanie zaliczone! W środę 25 marca 2020 roku nasze przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych architektów i budowniczych. Z klocków, kubków, rolek po papierze i innych dostępnych elementów powstawały niezwykłe i interesujące konstrukcje różnej wysokości i wielkości m.in.: zamki, domki dla zwierząt, ogrody, roboty, garaże itp. Dzieci uwielbiają zabawy manipulacyjne klockami. Takie zabawy rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętność planowania i budzą radość z osiągniętego celu, czyli gotowej budowli. Poprzez tego typu zabawy dzieci uczą się zależności przestrzennych oraz nowych pojęć z nimi związanych, takich jak: góra, dół, z tyłu, z przodu, na, pod, a także wewnątrz i na zewnątrz. Co więcej, budowanie naprawdę złożonych i dużych obiektów świetnie ćwiczy zmysł równowagi i dotyku, usprawnia także koordynację ruchową. To proste, ale kreatywne zadanie wciągnęło nie tylko naszych milusińskich, ale całe rodziny. Wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy. Radość tworzenia była ogromna. Efekty natomiast można obejrzeć w naszej galerii.

praca_12Przedszkolaki z Publicznego przedszkola w Pokrzywnicy i Łężec nie mają ani jednego dnia czasu na nudę. Codziennie wykonują różne zadania wymyślone przez nauczycieli. We wtorek 24 III 2020 najmłodsi wykazali się swoją pomysłowością oraz kreatywnością i wykonali na dywanie swoją własną grę planszową. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w to zadanie, a pomysłów im nie brakowało. Stworzyli własne ścieżki, przygotowali pionki do gry oraz kostkę, a na koniec ustalili razem z rodzicami zasady zabawy. Później przez długi czas grali w swoje wymyślone gry planszowe z rodzicami lub rodzeństwem. Dodatkowo nasi najmłodsi mogli obejrzeć kolejny odcinek przygód swoich ulubionych bohaterów Baby Beetles i razem z nimi potańczyć i pośpiewać piosenki po angielsku. Ten dzień na pewno sprawił dzieciom dużo radości.

praca_1Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe najmłodszych. Prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i jego właściwym rozwoju. Nauczyciele wychowania przedszkolnego w celu rozwijania świadomości prawidłowego odżywiania zaproponowali kolejne zadanie, a dzieci z wielką przyjemnością podjęły się jego wykonania. Przygotowały z dostępnych w domu produktów zdrowe i kolorowe kanapki, nakryły do stołu i  zaprosiły rodziców i rodzeństwo na wspólne śniadanie. Ten  najważniejszy posiłek dnia sprawił, że dzieci  miały dużo energii i siłę do kolejnych działań. W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" zrealizowały zagadnienie pod hasłem „Zdrowie" wykonując jedno z proponowanych zadań.

podsumowanie_9Pierwszy tydzień bez zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych za nami. Rodzice, nauczyciele, ale także uczniowie i przedszkolaki byli pełni obaw na nadchodzące tygodnie. Nikt nie wiedział jak damy radę funkcjonować z zamkniętymi placówkami oświatowymi. Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, a także rodziców naszych przedszkolaków udało się ten pierwszy tydzień spędzić sprawnie i miło, realizując przesyłane przez nas podpowiedzi ćwiczeń i zabaw dla przedszkolaków. Codzienna komunikacja między nauczycielami i rodzicami rozwiewała wątpliwości związane z wykonaniem zadania, a także pozwalała rodzicom dzielić się zdjęciami z wykonywanych ćwiczeń. Ponadto wielu rodziców korzystając z większej ilości czasu jaką mogą poświęcić swoim pociechom, wymyślała zabawy i ćwiczenia dydaktyczne z poza naszej listy pomysłów, za co dziękujemy. Dzięki temu wiemy, że wszechstronny i systematyczny rozwój waszych dzieci nie jest wam obojętny. Mamy nadzieję, że kolejny tydzień z naszymi propozycjami będzie dostarczał dzieciom mnóstwo radości i okazji do aktywnego spędzenia czasu ze swoimi rodzicami i rodzeństwem.

praca_10Pierwszy dzień wiosny jest dla wszystkich dniem radosnym. Każdy człowiek oczekuje go z niecierpliwością po nieprzyjemnej zimowej pogodzie. Życie pokrzyżowało nasze przedszkolne plany, ale my się nie dajemy! Zaprosiliśmy nasze przedszkolaki oraz ich rodziców do urządzenia wiosennego pokazu mody w domu. Niektóre dzieci nauczyły się z tej okazji  recytować wierszyk o tematyce wiosennej. Duma nas rozpiera, ponieważ wszyscy pamiętali, aby ubrać dziś także skarpetkę nie do pary z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Jest to symbol wsparcia, zrozumienia i akceptacji osób z Zespołem Downa. Różne skarpetki w tym dniu oznaczają różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie, czyli wszystko to, co towarzyszy takim ludziom na co dzień. Następnym zadaniem było obejrzenie piosenki i nauka tańca przedstawionego na przekazanym rodzicom filmiku. Chętnych do wykonania zadania nie brakowało, a nauka tańca i piosenki sprawiła dzieciom mnóstwo radości.

praca_4Radosny śpiew ptaków oraz ciepłe słoneczne promyki wpadając do naszych domów zwiastują nadejście kolejnej pory roku. Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Jednym z zadań naszych przedszkolaków na czwartek 19 III 2020 było wykonanie pracy plastycznej - zwiastuna wiosny – bociana. Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest ona  źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. Pod czujnym okiem rodziców nasze przedszkolaki wykonały piękne prace, które można obejrzeć w naszej galerii. Kolejnym zadaniem było przeczytanie z rodzicem krótkiego opowiadania. Chociaż sam tytuł nas przeraża, to publikacja w łatwy, delikatny, przystępny i dostosowany do wieku przedszkolaków sposób przekazuje informacje na temat panującej obecnie w naszym kraju i na świecie sytuacji.  Dzieci po zapoznaniu się z ww. opowiadaniem dowiedziały się czym jest obecne zagrożenie, jak się objawia, ale przede wszystkim, jak się przed nim chronić.

Więcej artykułów…