Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
23 maja 2022
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia, Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon
Do końca roku zostało
223 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2062
mod_vvisit_counterWczoraj3340
mod_vvisit_counterW tygodniu2062
mod_vvisit_counterW miesiącu80157
mod_vvisit_counterOgółem5629200

Twoje IP: 3.236.50.79
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

ziemia_7Przypomnijmy, że Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Wtedy to obchodzone są przeróżne uroczystości ekologiczne skłaniające ludzi do dbania o nasze wspólne dobro jakim jest Ziemia. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy „urodziny Ziemi” Przedszkolaki odśpiewały „Sto lat” oraz złożyły uroczystą przysięgę.

Ziemio!!!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była zawsze zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

że zniszczyć Ciebie nie damy!!!

Wykonaliśmy prace plastyczne przeróżnymi technikami, odbyły się ekologiczne quizy oraz obcowaliśmy z naturą. Dzień Ziemi to idealny moment, żeby przypomnieć dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz promowanie postaw proekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ksiazka_723 kwietnia w naszych grupach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek. Dodatkowo przedszkolaki wybrały się do szkolnej biblioteki, gdzie mogły zobaczyć księgozbiór przeznaczony dla dzieci młodszych oraz starszych. Zapoznały się również ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Na koniec dzieci mogły pooglądać ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, a później odłożyć je na swoje miejsce. W tym dniu również przedszkolaki wykonały swoje zakładki do książki, które mogły zabrać ze sobą do domu.

angielski_9W naszym przedszkolu dokładamy wszelkich starań, aby dzieci mogły już od najmłodszych lat poznawać i osłuchiwać się z językiem angielskim. Bierzemy udział również w projekcie edukacyjnym „Dwujęzyczna Opolszczyzna” i uczymy się języka angielskiego razem z Baby Beetles oraz Tom and Keri. Dodatkowo 23 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Języka Angielskiego. Dlatego w tym tygodniu nasze przedszkolaki poznały wiadomości na temat Wielkiej Brytanii- położenie na mapie, symbole, zwyczaje, zabytki i ciekawe miejsca. Oprócz tego bawiliśmy się w różne gry, które pomogły nam utrwalić sobie poznane wcześniej kolory, nazwy zwierząt, owoców, warzyw w języku angielskim. Nie zabrakło również śpiewów i tańców do ulubionych piosenek, a na koniec malowania dużej flagi Wielkiej Brytanii. To był udany dzień!

Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem.

Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone.

Bazie srebrne jak deszczyk… i co jeszcze?

Przy obrusie biała falbanka, złoty dzwonek baranka

i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.

 

przedszkolaki_4Przed świętami Wielkanocnymi nasze przedszkolaki intensywnie przygotowywały się do tego wydarzenia. Posiały rzeżuchę i owies wielkanocny, dekorowały salę, uczyły się świątecznych piosenek, wykonywały różne prace plastyczne, wykonywały pisanki różnymi technikami, przypomniały sobie co należy włożyć do wielkanocnego koszyczka. Odwiedził ich także zajączek wielkanocny zostawiając w ogrodzie przedszkolnym słodką niespodziankę

wiosna_19Któż z nas nie lubi wiosny? Chyba nie ma zbyt wielu takich osób. Nasze przedszkolaki uwielbiają wiosnę, dlatego z ogromną radością ją przywitały. Podczas spaceru po okolicy, dzieci głośnym śpiewem przywoływały tą porę roku. Aby wywołać wiosenne uśmiechy, napotkanym ludziom przedszkolaki wręczały własnoręcznie wykonane kwiaty. Po powrocie ze spaceru w ogrodzie przedszkolnym czekała na nas Pani Wiosna – promienna i uśmiechnięta. Zadała przedszkolakom kilka zagadek, natomiast dzieci w podziękowaniu zaśpiewały jej piosenki. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyło nam wiele zabaw i aktywności, a wszystkie były bardzo kolorowe.  Malowaliśmy paluszkami farbami, wykonaliśmy kolorowe maiki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy.  Dzień zakończyliśmy pierwszym wiosennym grillem. Dzieci były zachwycone.

matematyka_13Święto Matematyki zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody „Dnia Matematyki” odbyły się w 2014 roku. Jak co roku również w naszej placówce celebrowaliśmy to święto i była to świetna okazja do tego, aby pokazać przedszkolakom, że matematyka jest wszędzie wokół nas i może być dobrą zabawą. Przedszkolaki przeliczały zabawki w salach, dopasowywały ilość kropek na biedronkach, ustawiały liczby w odpowiedniej kolejności, kodowały i rozkodowywały oraz bawiły się sensorycznymi butelkami wypełnionymi cyferkami. Dzień Matematyki był świetną okazją przede wszystkim do dobrej zabawy, a skutkiem ubocznym jest zdobyta wiedza.

Więcej artykułów…