Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3807
mod_vvisit_counterWczoraj4048
mod_vvisit_counterW tygodniu16190
mod_vvisit_counterW miesiącu84259
mod_vvisit_counterOgółem2845824

Twoje IP: 3.81.28.94
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-06-27 8:49:46
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

kreatywnosc_18 Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy jako jedyne na Opolszczyźnie może poszczycić się Krajowym Certyfikatem Przedszkola Promującego Zdrowie. Należąc do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie realizujemy wiele zadań wpływających na podniesienie świadomości całej społeczności przedszkolnej i lokalnej w zakresie bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania się, zdrowia fizycznego, psychicznego, ale również życia w zgodzie z naturą. Staramy się uwrażliwiać dzieci na konieczność dbania o naszą planetę – Ziemię. Dlatego konsekwentnie realizując nasze założenia, placówka w kwietniu wzięła udział w projekcie „Tydzień Kreatywności”. Celem projektu było: promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych, pogłębienie wiedzy przedszkolaków na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie kreatywności dzieci, twórcze działanie, dostrzeganie nowych zastosowań dla przedmiotów wydawałoby się już bezużytecznych, rozwijanie sprawności manualnej dzieci oraz wspieranie współpracy pomiędzy przedszkolem i rodzicami.

Jednym z zadań projektowych był konkurs plastyczno-techniczny. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać w domu, dowolną techniką przestrzenną ekologiczną zabawkę. Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych prac. Wśród nich znalazły się: kuchenki, pociągi, auta, samoloty, gry, farma, czołgi, domki itp. Wszystkie prace spełniły założone wymagania. Komisja Konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzcy. Dlatego poproszono społeczność przedszkolną i szkolną o pomoc. Poprzez stronę internetową można było zagłosować na wybraną pracę. Walka była bardzo wyrównana i w ostateczności zadecydowano, iż wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i nagrody.

Kolejne działania projektowe rozpoczęto tuż po świętach wielkanocnych. Przed dziećmi z naszego przedszkola stanęło nie lada wyzwanie. Z półek zniknęły klocki, lalki, samochody, a na ich miejsce pojawiały się kartony, butelki, papierowe rolki, nakrętki, itp. Dzieci przekonały się, że do dobrej zabawy nie są potrzebne tradycyjne zabawki,
a koledzy, koleżanki i trochę wyobraźni. Przedszkolaki musiały same stworzyć zabawki, którymi przez cały tydzień mogły się bawić. Sale zmieniły się w pracownie pełne pomysłów, gdzie mali wynalazcy i inżynierowie konstruowali coraz to ciekawsze gadżety. Powstawały wspaniałe zabawki, gry, tunele, domy i mnóstwo innych bardzo kreatywnych przedmiotów. Dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, oraz nauczyć się doceniać i szanować pracę innych. Przypomniały sobie zasady dotyczące segregacji odpadów oraz poznały znaczenie słowa recykling nadając drugie życie wydawałoby się bezużytecznym śmieciom. Przekonały się również, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina fantazji. Od teraz wiedzą, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź
z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem. Zabawy bez „prawdziwych”, współczesnych zabawek pobudzają w dzieciach kreatywność, uczą współpracy oraz wywołują mnóstwo radości i wiary we własne możliwości.

Chociaż projekt dobiegł końca, przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że „Tydzień bez tradycyjnych zabawek” mógłby trwać w naszym przedszkolu nawet i miesiąc.

biblioteka_5 Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci z  Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy wraz ze swoimi paniami odwiedziły szkolną bibliotekę. W bibliotece dzieci przywitała pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach oraz o tym, kto im czyta na dobranoc. Wizyta w bibliotece nie mogła się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała fragment opowiadania pt. „Czarny nosek”. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Bezpośredni kontakt dzieci z książką i biblioteką rozbudził ich wyobraźnię i poszerzył wiedzę. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej.

beranie_1126 kwietnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi odbył się Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”. Był to etap gminny kwalifikujący uczestników do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 10 maja 2019 roku w Izbicku. Celem konkursu było popularyzowanie znajomości gwary śląskiej, jej bogactwa i wartości, rozpowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów, tradycji, obrzędów, wierzeń najbliższego otoczenia oraz kształcenie poczucia odpowiedzialności za pielęgnowanie tradycji i popularyzację dorobku poprzednich pokoleń. Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy reprezentowało sześcioro przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie posługując się gwarą śląską.  Tobiasz Gruner, Jakub Lacheta, Tim i Vivien Drescher przedstawili scenkę rodzajową pt. „Wodzionka – zupa z wody”. W występach indywidualnych wzięła udział Hanna Friedla z utworem „Po kurziki na torg” oraz Dawid Pilarz z utworem „Chop na zakupach”. Nauczyciele wraz z rodzicami zadbali o odpowiednie stroje dla dzieci oraz przygotowali adekwatne rekwizyty. Przedstawiciele naszego przedszkola zostali  nagrodzeni pierwszym miejscem, dyplomem, medalami, pucharami, a co najważniejsze gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego organizowanego w Izbicku.

wielkanoc_19W połowie kwietnia 2019 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy uczestniczyły w  projekcie edukacyjnym „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”. Celem projektu było upowszechnianie tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, poznawanie zwyczajów wielkanocnych różnych regionów Polski, uczenie dostrzegania piękna wytworów kultury ludowej, uwrażliwianie na potrzebę kultywowania tradycji, rozwijanie wyobraźni, pomysłowości oraz umiejętności wyrażenia ich w różnych formach ekspresji.

W czasie trwania projektu dzieci:

  • poznały zwyczaje, tradycje oraz symbole wielkanocne,
  • wykonały piękne prace plastyczno – techniczne o tematyce wiosenno - wielkanocnej,
  • przygotowały wiosenne "ogródki" z rzeżuchą, owsem, pszenicą, szczypiorkiem,
  • poznały wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy,
  • wzięły udział w akcji szukania zajączka,
  • przygotowały Śniadanie Wielkanocne.

Cały projekt przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Podjęte działania wywołały wiele radości, wprowadziły w świąteczny nastrój oraz zintegrowały grupę przedszkolną.

odwiedziny_4Dnia 12 kwietnia 2019 roku nasze przedszkolne progi odwiedził wyjątkowy gość - była nim  koleżanka Izabella, która uczęszczała niegdyś do naszego przedszkola a obecnie mieszka wraz z rodzicami i bratem w Austrii. Bardzo miło wspomina czas spędzony z nami i postanowiła sprawdzić co u nas słychać. Sama opowiedziała o zmianach jakie zaszły w jej życiu: nowym otoczeniu, poznanych koleżankach i kolegach. Przedszkolaki zaśpiewały dla Izy kilka piosenek w języku niemieckim oraz wręczyły specjalnie przygotowane pamiątkowe serduszka. Izabella też zaskoczyła nas miłą niespodzianką. Dzień ten spędzono na wspólnych rozmowach i zabawach. Bardzo dziękujemy Izie i jej mamie za odwiedziny i zapraszamy ponownie! Takie wizyty to dla nas zawsze ogromna radość.

urodziny_4Urodziny to szczególne wydarzenie, które wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia. Świętowanie ich wśród  kolegów i koleżanek daje dużo radości, zadowolenia. Miłym akcentem stał się zwyczaj obchodzenia urodzin w naszym przedszkolu. W tych wyjątkowych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, śpiewamy tradycyjne „Sto lat”, wręczamy laurki, pozujemy do pamiątkowego zdjęcia. Działania te mają na celu wdrażać dzieci do wspólnej zabawy, przybliżać różnorodne formy składania życzeń, pozwalać na wyjątkowe traktowanie solenizanta oraz rozwijać umiejętności dostrzegania i określania dobrych cech kolegów i koleżanek.

INFORMACJA

W celu usprawnienia opłat za przedszkole informuję się, iż jest możliwość dokonywania opłat w następujący sposób:

1) PRZELEWEM NA KONTO

Gmina Reńska Wieś

Nr konta: 02 8882 1032 2001 0010 0146 0001 Powiatowy Bank Spółdzielczy w K-Koźlu

Tytułem: Imię i nazwisko dziecka …….. opłata za przedszkole za miesiąc ……..

czesne:……zł wyżywienie:……zł

2) KARTĄ PŁATNICZĄ W KASIE Urzędu Gminy w Reńskiej Wsi
w godzinach:

Poniedziałek od 8:15 do 13:45

Wtorek – Piątek od 7:30 do 13:45

3) W SEKRETARIACIE SZKOŁY


Więcej artykułów…

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code