Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
17 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Do końca roku zostało
319 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [MJ12]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 3
  • Robotów: 4

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1070
mod_vvisit_counterWczoraj3208
mod_vvisit_counterW tygodniu1070
mod_vvisit_counterW miesiącu58973
mod_vvisit_counterOgółem3309925

Twoje IP: 3.233.221.149
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-02-04 13:03:02
Member Joanna Bęben  
2020-02-02 17:33:42
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

zabawa_530 stycznia 2020 roku przedszkolaki z Łężec udały się na wycieczkę w odwiedziny do swoich rówieśników z Pokrzywnicy. Była to doskonała okazja do tego, aby dzieci z dwóch grup przedszkolnych mogły się zintegrować. Od samego rana wszyscy razem się bawili w ulubione zabawy, zjedli wspólnie posiłek, a później poszli obejrzeć występ cyrkowy. Rozlegające się tego dnia okrzyki radości świadczyły o dobrej zabawie i mile spędzonym dniu.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

plecak_2Od listopada 2019r wychowankowie Publicznego Przedszkola  w Pokrzywnicy uczestniczą w akcji,, Wędrujący plecak” Celem jej jest przybliżenie kontaktu z książką, propagowanie codziennego czytania dziecku jako skutecznej metody wspomagania jego wszechstronnego rozwoju - psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni zarówno przedszkolacy, jak również członkowie ich rodzin. W trakcie trwania projektu każdy uczestnik otrzymuje do domu plecaczek z zestawem książek, które ma za zadanie przeczytać wraz z rodzicami. Po upływie tygodnia plecaczek wraca do przedszkola wraz z wykonaną przez dziecko ilustracją do przeczytanych książeczek. Dzięki naszej akcji dzieci zyskują kontakt z książką, ale również wspólnie spędzony czas z rodzicem. Zaangażowanie się rodzica w czytanie bajek dzieciom jest dla malucha niezwykłym przeżyciem - daje poczucie radości i szczęścia oraz dumy.

„Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom
życzymy zdrowia, pomyślności,
uśmiechów na co dzień i dużo radości”.

 

dzien babci_1Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dla swych wnuków mają zawsze czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, wyrozumiali, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podziękowaniu za ich wielkie serce dnia 21 stycznia 2020 roku w restauracji Acropolis w Pokrzywnicy zorganizowano wyjątkową uroczystość, w której uczestniczyło około 170 Babć i Dziadków. Na początku dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Pokrzywnicy Joanna Bęben przywitała serdecznie przybyłych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie przedszkolaki i uczniowie klas I – III przedstawili bogaty program artystyczny prezentując wiersze, piosenki, tańce, grę na instrumentach. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części oficjalnej na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Serdecznie dziękujemy Państwu Krystynie i Józefowi Moszek za pomoc w organizacji, a rodzicom za współpracę i zaangażowanie w to wyjątkowe święto.

pierniki_3Okres świąt Bożego Narodzenia to w niejednym domu czas wzmożonego sprzątania, gotowania i pieczenia. Nadchodzące święta czuć również w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy oraz oddziału przedszkolnego w Łężcach. Przedszkolaki zamieniły się bowiem w małych cukierników i przygotowywały dla swoich rodziców świąteczne ciasteczka. Po ubraniu fartuszków, umyciu rąk oraz przygotowaniu niezbędnych produktów i akcesoriów dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Po wymieszaniu składników dzieci zabrały się do najlepszej według nich czynności – wycinaniu kształtów. Na blachach pojawiły się koniki, gwiazdki, choinki mikołaje oraz serduszka. Kiedy ciasteczka były upieczone dzieci z radością zabrały się do lukrowania i ozdabiania świątecznych pierniczków a ich zapach utrzymywał się w przedszkolnej sali do końca dnia.

zbiorka_2Okres świąteczny to czas radości, spokoju, ale również dzielenia się z innymi tym, co mamy najlepszego. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy wraz z paniami jak co roku, postanowiły przeprowadzić świąteczną zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy „Promyczek” z Kędzierzyna – Koźla. Natomiast przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Łężach -  dla osób z domu św. Karola. Każdy przedszkolak  przyniósł z domu swoje ulubione słodycze, aby móc podzielić się nimi z innymi. Dzieciom udało się uzbierać cały stos łakoci, które 17.12.2019r. przekazano naszym „Promyczkowym przyjaciołom”. Tego typu akcje są nie tylko bezpośrednią pomocą dla bliźnich, ale są ważną częścią procesu wychowania dzieci. Poprzez takie akcje, uczą się one empatii, tolerancji, oraz dostrzegania potrzeb drugiego człowieka. Zauważają też, że obdarowywanie innych przynosi wiele radości.

guzik_212 grudnia 2019 roku w naszym Przedszkolu w Pokrzywnicy i w oddziale w Łężcach obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Guzika. Wszystkie przedszkolaki przyniosły w tym dniu ze sobą kolorowe guziki. Na początku zajęć wszyscy wysłuchali bajkę „O niezwykłym guziku”. Następnie najmłodsi wzięli udział w różnych zabawach: ćwiczyli swoje umiejętności matematyczne, przeliczali guziki, nawlekali na sznurki, układali różne kolorowe wzory. Na zakończenie dzieci wykonały z papieru choinki i ozdobiły je swoimi guzikami. Ten niesamowity dzień sprawił, że najmłodsi mogli się wiele nauczyć, a przy okazji połączyć to ze świetną zabawą.

dzieci_1Przedszkolaki oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy dołączyli do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest kształtowanie świadomości o otaczającym świecie, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych, promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były poruszane na zajęciach. Dnia 11 grudnia 2019 roku dzieci zrealizowały zagadnienie pod hasłem „Pomocne serce” i dowiedziały się czym jest pomaganie, jak i dlaczego należy pomagać, jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z niecierpliwością czekają na następne.

Więcej artykułów…