Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
15 stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Aleksander, Dobrawa, Dąbrówka, Domasław, Domosław, Izydor, Makary, Maur, Paweł
Do końca roku zostało
351 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1801
mod_vvisit_counterWczoraj2996
mod_vvisit_counterW tygodniu14253
mod_vvisit_counterW miesiącu35216
mod_vvisit_counterOgółem4322783

Twoje IP: 3.232.96.22
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

jaselka_2Okres Bożego Narodzenia to niewątpliwie czas wyjątkowy, rodzinny, pełen miłości i nadziei. W naszym przedszkolu ten okres był również magiczny. Przedszkolaki z obu oddziałów przez wiele dni przygotowywały jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest opowieść o narodzeniu Pana Jezusa.  Nasi mali artyści ubrani w piękne stroje przygotowane przez rodziców, z zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a magii występom dodały wykonane dekoracje sali oraz pięknie odśpiewane kolędy. Dzieci po raz kolejny dostarczyły dyrekcji, swoim nauczycielom oraz rodzinom wiele emocji, które z pewnością towarzyszyły wszystkim przez cały okres świąt.

swieta_26Grudzień to wyjątkowy miesiąc, wypełniony intensywnymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. W oczekiwaniu na te najważniejsze dni w roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach poznały  tradycje, zwyczaje, symbole bożonarodzeniowe oraz potrawy wigilijnego stołu. Zaangażowały się w wykonanie ozdób świątecznych, dekorację sali, ubieranie choinki, pieczenie i lukrowanie pierników. Oprócz tych zadań przygotowały także inscenizacje jasełkowe. Na samym końcu przedszkolaki zasiadły do wigilijnego stołu, zaśpiewały ulubione kolędy, składały świąteczne życzenia. Po tych wszystkich ważnych wydarzeniach pod przedszkolną choinką czekały na najmłodszych upominki. Ten wyjątkowy czas sprawił nam wiele radości.

dzielimy sie_3W okresie przedświątecznym dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy włączyły się w zbiórki dla: Domu Świętego Karola w Kędzierzynie-Koźlu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Domu Dziecka w Opolu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” w Kędzierzynie-Koźlu. Zgromadziliśmy zabawki, artykuły papiernicze oraz słodycze. Dzięki zaangażowaniu dzieci i hojności rodziców nasze wspólne działanie przyniosły niesamowite efekty. Wierzymy, że bezinteresowna pomoc innym dała wszystkim uczestnikom prawdziwą satysfakcję.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość – wszak „Czym skorupka …”.

Dziękujemy.

dokarmianie_3Zima to trudny okres dla wszystkich zwierząt szczególnie dla ptaków. Jak co roku nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy i Łężec pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. Razem z nauczycielami dzieci wykonały specjalne karmniki z rolek papierowych i przyczepiły do nich dużo ptasich smakołyków. Następnie wszyscy razem wyruszyli na spacer do ogrodu przedszkolnego, aby zawiesić swoje karmniki na drzewkach. Dodatkowo nasi najmłodsi pamiętają o codziennym dosypywaniu jedzonka dla ptaszków do tradycyjnych drewnianych karmników znajdujących się w ogrodzie przedszkolnym. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Z naszą pomocą ptaszki przetrwają na pewno łatwiej tą trudną dla nich porę roku- zimę.

herbata_1715 grudnia 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień herbaty. Dzieci z obu oddziałów poznały  pochodzenie herbaty oraz podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty, obowiązującymi w innych krajach m. in. Indiach, Chinach czy Japonii.  Nie zabrakło zabaw badawczych, eksperymentów oraz zagadek. Przedszkolaki mogły, za pomocą zmysłów zaznajomić się z różnymi rodzajami herbaty. Najbardziej podobał im się zapach zielonej herbaty z dodatkiem pomarańczy. Po zabawie odbyła się degustacja tego napoju i dzieci jednogłośnie wybrały najlepszy smak. Była to czarna herbata z sokiem malinowym. Podczas degustacji nie mogło zabraknąć pysznych pierników ozdobionych w tym dniu przez dzieci. Było pysznie, było dużo wrażeń i bezcennego uśmiechu, a w powietrzu unosił się zapach świąt!

guzik_511 grudnia 2020 roku w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy oraz oddziale w Łężcach   zorganizowany został „Dzień guzika”. Dzieci przyniosły do przedszkola mnóstwo, przeróżnych guzików i to właśnie one były tematem naszych wspólnych zabaw. Okazało się, że zabawa guzikami może być naprawdę interesująca. Przede wszystkim ćwiczyliśmy nasze umiejętności matematyczne polegające na przeliczaniu, klasyfikowaniu, dokonywaniu prostych obliczeń. Przedszkolaki układały przeróżne wzory i kształty, stworzyły piękną choinkę i prace plastyczne, uczestniczyły w zabawach zręcznościowych oraz uczyły się jak przyszyć guzik. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały swoje sprawności manualne, kreatywność, wyobraźnię, a także doskonaliły umiejętność pracy w zespole.

Więcej artykułów…