Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
19 kwietnia 2021
Imieniny obchodzą
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz
Do końca roku zostało
257 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj526
mod_vvisit_counterWczoraj2726
mod_vvisit_counterW tygodniu526
mod_vvisit_counterW miesiącu45573
mod_vvisit_counterOgółem4554613

Twoje IP: 3.215.77.193
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Sukcesy naszych przedszkolaków dają wiele zadowolenia i radości. Systematyczna praca nad rozwijaniem talentów i uzdolnień dzieci rodzi nowe pomysły, wpływa na uatrakcyjnienie pracy przedszkola. Z wielką satysfakcją przyjmujemy wiadomości o osiągnięciach naszych wychowanków w różnych konkursach, do których wcześniej ich przygotowujemy.

W marcu 2021 roku reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Wyniki etapu  gminnego są następujące:

1 MIEJSCE – Hanna Friedla i Lena Magura „Kopanie kartofli”

2 MIEJSCE Marcel Klimczyk „Po bosoku”

3 MIEJSCE Tim Drescher, Nikola Gawlica, Julia Marks „Kopalniokowe gruby”.

Grupy przedszkolne z wielkim zaangażowaniem przystąpiły także do Plastycznego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Wyniki etapu  gminnego są następujące:

1 MIEJSCE – Julia Marks, Nikola Gawlica, Wiktoria Rzeplińska, Kaja Siwy, Karol Łaskarzewski, Mikołaj Siodlaczek, Natalia Wiecha.

2 MIEJSCE – Bartłomiej Herman, Kacper Eszyk, Tim Drescher, Wojciech Gieroń, Lena Magura, Natalia Białas, Hanna Friedla, Jakub Glagla.

3 MIEJSCE – Szymon Lacheta, Tymoteusz Herman, Wiktoria Kucofaj, Zuzanna Kwaśna, Benedikt Jagła, Grzegorz Walczyk, Jakub Porada, Ksawery Kosydor, Lena Porada, Lilianna Barteczko, Martyna Hampf.

WYRÓŻNIENIE – Szymon Pogodała, Amelia Weis, Oliwia Kozubek, Mikołaj Siwek, Dominik Siwek, Hanna Szymusiak, Kamil Niedworok, Kacper Sawicki, Kaja Siwy, Emilia Morawiec, Anastazja Stolz, Kuba Morawiec, Lukas Kozik, Maksymilian Stolz, Michał Malcher, Milena Owsianowska, Sebastian Banaś.

 

GRATULUJEMY SUKCESU WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM

grosz_4Każdego roku nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Przedszkolaki nie pozostały obojętne i z chęcią się do tej akcji przyłączyły, przynosząc uzbierane grosiki. Gdy nasze przedszkolne skarbonki wypełniły się po brzegi, przyszła pora na posegregowanie wszystkich pieniędzy.  Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podzieliły monety, tworząc zbiory tych „złotych” i „srebrnych” oraz tych z mniejszym lub większym nominałem. Następnie przekazały je Samorządowi Uczniowskiemu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy do przeliczenia. Wspólnie ze szkołą uzbierano444,63 zł. Kwota ta następnie została przesłana na adres Towarzystwa „Nasz Dom”. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym wychowankom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

zwyczaje_4W tym roku nasze przedszkolaki z Łężec i Pokrzywnicy wyjątkowo szybciej odwiedził zajączek. W piątek 26 marca od rana dzieci poznały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedziały się jakie produkty powinny znaleźć się w koszyczku oraz z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie. Następnie dzieci razem z nauczycielami wybrały się na spacer po ogrodzie przedszkolnym i szukały zajączka. Po długich poszukiwaniach przedszkolaki odnalazły ukryte za drzewami paczki. Jak najszybciej je odpakowały i dla każdego tam czekała miła, słodka niespodzianka- czekoladowe jajko oraz słodycze. Dzieci były bardzo szczęśliwe i ucieszyły się z prezentów.


wiosna_18Nasze przedszkolaki z Pokrzywnicy 19 marca 2021 roku, a z Łężec 24 marca powitały wiosnę. W tych dniach do przedszkola w odwiedziny przyszła Pani Wiosna i miała dla naszych milusińskich kilka zadań. Pierwszym zadaniem było odgadnięcie wiosennych zagadek przez dzieci, następnie zaśpiewanie i zatańczenie do wiosennej piosenki. Nasze przedszkolaki nie miały z tym żadnego problemu i bardzo szybko rozwiązały zadania, a w nagrodę Pani Wiosna dała im cebulki kolorowych kwiatów do zasadzenia w przedszkolu oraz w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci jak najszybciej zabrały się do pracy i z pomocą pań ozdobiły swoje sale i obiecały, że będą dbać i codziennie podlewać swoje roślinki. Dodatkowo w tych dniach w przedszkolu odbył się pokaz mody wiosennej. Przedszkolaki od samego rana były pięknie przebrane w kolorowe ubrania, dodatkowo przyniosły opaski, wianki z kwiatów, sukienki, kapelusze czy okulary przeciwsłoneczne. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele uśmiechów na buziach i radości. Dziękujemy Pani Wiośnie za odwiedziny!

skarpetka_422 marca 2021 roku w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy oraz oddziale w Łężcach odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli  wesołe, kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki jako wyraz akceptacji, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

sukces_5Dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach wzięły udział w konkursie plastycznym „Walentynkowe serce” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci oraz inspirowanie najmłodszych do samodzielnej, kreatywnej twórczości. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę konkursową. Każda z nich była wyjątkowa i wykonana z najwyższą starannością i miłością. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Więcej artykułów…