Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj286
mod_vvisit_counterWczoraj2479
mod_vvisit_counterW tygodniu2765
mod_vvisit_counterW miesiącu40425
mod_vvisit_counterOgółem2324035

Twoje IP: 34.203.28.212
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-02-18 8:30:21
Member Joanna Bęben  
2019-01-30 13:17:10
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

stolowka_11Nadeszła zima, a wraz z nią ochłodzenie. Dzieci z niecierpliwością wyczekują pierwszych płatków śniegu. Lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami czy też jazda na sankach to tylko niektóre ulubione zimowe atrakcje. Wszak szalona zabawa na śniegu to niezwykła frajda. Jednak nasze przedszkolaki nie zapominają, że jest to ciężki czas dla ptaków, które mogłyby nie przeżyć w zimowych, trudnych warunkach bez ich pomocy. Dzieci przygotowały w przedszkolnym ogrodzie kilka karmników, które uzupełniają ptasimi smakołykami. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Do naszej stołówki zawitały już sikorki, kos, wróbelki i gołębie. Przedszkolaki chętnie obserwują ptaki w karmnikach i ich zachowania - sprawia im to wiele satysfakcji i radości. To świetna lekcją przyrody.

Okres świąteczny to czas spokoju, ciepła i radości, ale również dzielenia się z innymi tym, co mamy najlepszego. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy wraz z paniami tradycyjnie już, postanowiły przeprowadzić świąteczną zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy „Promyczek” z Kędzierzyna – Koźla. Każdy przyniósł z domu swoje ulubione łakocie, aby podarować je innym i sprawić choć trochę radości. Zebrano cały stos słodkości, które następnie przekazano naszym „Promyczkowym Przyjaciołom”. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego w Łężcach włączyły się w zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Św. Karola w Kędzierzynie –Koźlu. Akcje tego typu są bardzo ważną częścią procesu wychowania młodego człowieka. Dzieci uczą się empatii, tolerancji, współczucia oraz dostrzegania potrzeb bliźnich. Doświadczają, że obdarowywanie innych może przynieść radość także im samym.

pierniczki_19W okresie przedświątecznym przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału przedszkolnego w Łężcach zamieniły się w małych cukierników i przygotowały świąteczne ciasteczka. Po zgromadzeniu składników potrzebnych do wypieku pierniczków, panie przygotowały miskę do której dzieci włożyły poszczególne produkty potrzebne do wyrobienia ciasta: mąkę, jajka, miód, cukier, troszeczkę masła, sody i przyprawy do pierników. Po żmudnym i wyczerpującym zagniataniu ciasta przyszła kolej na wałkowanie i wycinanie kształtów. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka oraz choinki. Po kwadransie pieczenia, pierniczki były upieczone a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. Największą frajdą było oczywiście lukrowanie i oblizywanie słodkich paluszków. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

mikolaj_36 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły gość. Miał czerwony strój, białą brodę, srebrną laskę, a na plecach bardzo ciężki worek. To nie mógł być nikt inny jak tylko Święty Mikołaj- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie z nim przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Święty Mikołaj obdarował wszystkich przedszkolaków prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci pojawiła się radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

zawody_10W toku realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego coraz częściej podejmowane są działania dotyczące preorientacji zawodowej zgodne z opracowanymi treściami kształcenia w zakresie doradztwa zawodowego. Celem preorientacji zawodowej jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień dzieci oraz zapoznanie ich z wybranymi zawodami. W ramach działań poszerzono wiadomości dzieci na temat wybranych zawodów, uświadomiono znaczenie pracy w życiu człowieka, przybliżono dzieciom pracą zawodową członków rodziny, zachęcano do spontanicznych rozmów oraz zabaw naśladowczych,  zorganizowano wycieczki edukacyjne do ciekawych miejsc oraz spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Przedszkolaki przyjrzały się z bliska pracy policjanta, pielęgniarki, ratownika medycznego, leśniczego, fryzjera oraz sprzedawcy. Podjęte czynności ułatwiły dzieciom zapamiętanie najistotniejszych zagadnień z poznawanej tematyki, a co najważniejsze uatrakcyjniły proces dydaktyczny.

andrzejki_3Dnia 29 listopada 2018 r. Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy oraz oddział przedszkolny w Łężcach zamieniły się w "Krainy Czarodziei i Wróżek". Od samego rana do przedszkola przybywały dzieci w przepięknych strojach oraz zapasem energii na andrzejkowy bal. Zabawy było co niemiara, mali czarodzieje i wróżki odkrywali swoją przyszłość poznając tradycyjne andrzejkowe wróżby. Nie mogło zabraknąć przelewania wosku przez klucz, wróżenia za pomocą butów, odkrywania przyszłych zawodów.  Tańce przy skocznej muzyce oraz zabawy w kole wywołały uśmiechy na buziach naszych podopiecznych. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy. Magiczny dzień za nami.... teraz oczekujemy przyjścia Mikołaja!

mis_725 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszych przedszkolach – w Pokrzywnicy i Łężcach- jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. 23 listopada każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od wycieczki do Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Tam dzieci podczas prowadzonej akcji -  na rzecz chorej dziewczynki uczęszczającej do jednego z przedszkoli w gminie – uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chorymi, na których dzieci ćwiczyły, były oczywiście ulubione misie. Po powrocie do przedszkola bawiliśmy się przy misiowych przebojach, prezentowaliśmy przyniesione misie, wymyślaliśmy wspólną misiową historię, odgadywaliśmy zagadki związane z misiami. Na koniec każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną. Ten dzień wywołał na buziach naszych przedszkolaków wiele uśmiechu, dlatego w przyszłym roku po raz kolejny zaprosimy swoje przytulanki do przedszkola na wspólną zabawę.

Więcej artykułów…

Najnowsze zdjęcia


Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code