Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
18 maja 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Alicja, Edwin, Eryk, Eryka, Feliks, Irina, Liboriusz, Myślibor, Wenancjusz
Do końca roku zostało
228 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6274
mod_vvisit_counterWczoraj3646
mod_vvisit_counterW tygodniu23583
mod_vvisit_counterW miesiącu74635
mod_vvisit_counterOgółem8206773

Twoje IP: 44.200.86.95
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Europejski logopeda_76 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy z oddziałem zamiejscowym w Łężcach obchody tego święta poprowadziła nasza Pani logopeda – mgr Judyta Wójcik. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w grupowych zajęciach,podczas których doskonaliły żucie, gryzienie i prawidłowe połykanie jedząc pyszne i zdrowe jabłuszka i to razem ze skórką! Przy pomocy patyczka laryngologicznego, miękkiego drucika, plakatów logopedycznych z ćwiczeniami usprawniały narządy artykulacyjne, a słodki papier jadalny posłużył do ćwiczeń prawidłowej pozycji spoczynkowej języka. Było przy tym dużo śmiechu i fajnej zabawy. Podobnie w klasach 1 – 3 Szkoły Podstawowej, gdzie uczniowie wysłuchali najpierw ważnych informacji na temat wpływu prawidłowego oddychania, połykania, gryzienia i żucia twardszych pokarmów na prawidłowy rozwój mowy. Zmierzyli się później z łamańcami językowymi, które okazały się nie tak łatwe jakby się mogło wydawać. Starsi koledzy i koleżanki z klas 4 – 8 także próbowali swoich sił w zabawie z łamańcami językowymi. Wszyscy przy tym dobrze się bawili i o to chodziło, aby nabywać nowe umiejętności w radości!

dzien kobiet_37Dzień kobiet to ważne święto dla wszystkich kobiet. 8 marca ten wyjątkowy dzień był obchodzony również w naszym przedszkolu gdzie wyjątkowa atmosfera panowała już od samego rana. W tym radosnym dniu wszystkie kobietki otrzymały moc życzeń i upominki.

dinozaur_34Cóż to był za niesamowity tydzień. Nasze przedszkolaki przeniosły się w czasy prehistoryczne, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, co przyciąga i interesuje najmłodszych. Dzieci poznały życie tych fascynujących gadów, poszerzyły swoją wiedzę, rozwinęły zainteresowania poprzez zabawy, doświadczenia, eksperymenty.

dzien babci_11Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych świąt, a czas, kiedy nasze przedszkole odwiedzają ukochane Babcie i najwspanialsi Dziadkowie jest dniem długo wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki. Co roku wzruszamy się i cieszymy, bo to wyjątkowy czas dla dzieci, dla Babć i Dziadków, dla całej przedszkolnej społeczności. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i spędzenie z nami przepięknych chwil.

walentynki_12Tradycyjnie 14 lutego wszystkie przedszkolaki świętowały Walentynki. Była to wspaniała okazja do różnorakich pozytywnych wyznań, nie tylko tych miłosnych. Walentynki to już nie tylko dzień miłości romantycznej, ale również przyjaźni, życzliwości i szacunku. Prócz różnorakich zabaw i wspólnych tańców, które pozwoliły na zaciśnięcie jeszcze większych przyjaźni i więzi, zostały rozdane walentynki, które dzieci zrobiły wspólnie z rodzicami. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych przedszkolaków. Każdy mógł poczuć się w tym dniu wyjątkowy. Pamiętajmy, aby nie tylko od święta ale każdego dnia okazywać sobie szacunek i zrozumienie.

ptaki_14Przedszkolaki w okresie zimowym systematycznie przygotowują ptasie smakołyki, które zawieszają na krzewach i drzewach. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

tlusty czwartek_2Czwartek, 8 lutego 2024r., obchodziliśmy Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu.Dziękujemy Radzie Rodziców za dostarczenie przedszkolakom pączków, które znikły w oka mgnieniu. Ten dzień to nie tylko wspomniane pyszne łakocie, ale także mnóstwo zabaw związanych z tematyką pączka w tle. Dzieci kolorowały, dekorowały pączki w formie pracy plastycznej, przeliczały donaty w zabawie klamerkowej, przygotowały pracę na konkurs „Słodki poczęstunek dla Kubusia Puchatka” z okazji jego urodzin. W piątek, 9 lutego, ponownie odbyła się degustacja smakołyku – tym razem była to pyszna pizza z okazji Dnia Pizzy. Dzieci poznały historię pizzy, skąd pochodzi, układały hasła z kawałków pizzy, wcielały się w role małych kucharzy, dostarczały pizzę pokonując slalomem wyznaczoną drogę, powstawały również piękne prace plastyczne – jednym słowem znakomicie uczyły się poprzez zabawę.

Więcej artykułów…