Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
16 października 2019
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna, Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda, Gerhard, Grzegorz, Radzisław
Do końca roku zostało
77 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1833
mod_vvisit_counterWczoraj2365
mod_vvisit_counterW tygodniu6199
mod_vvisit_counterW miesiącu36655
mod_vvisit_counterOgółem2970716

Twoje IP: 35.175.191.168
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-10-15 8:10:07
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

dzien przedszkolaka_420 września 2019 roku dzieci w przedszkolu w Pokrzywnicy i w Łężcach obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wychowawcy przygotowali dla dzieci wiele różnych i ciekawych atrakcji. Z samego rana przedszkolaki z Pokrzywnicy razem z rodzicami wzięli udział w podchodach. Następnie po śniadaniu dla każdego przedszkolaka czekała słodka niespodzianka-tort, zabawy z chustą animacyjną, czytanie bajki i przygotowanie domków dla Słodziaków, gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz kino. Natomiast do przedszkolaków w Łężcach z okazji ich święta przyszedł list od Krasnoludka, który zostawił dla nich dużo różnych zagadek i zadań. Dzieci były zachwycone i z radością wykonywały wszystkie zadania. Na zakończenie tego wspaniałego dnia każdy przedszkolak dostał dyplom, medal oraz balonik.

urodziny_7 Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. Wszystkie  dzieci marzą o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Czekają na ten moment z niecierpliwością, gdyż jest to okazja do poświętowania i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów. Nasi Jubilaci zajmują honorowe, urodzinowe miejsce, a cała grupa odśpiewuje uroczyste „Sto lat”. Następnie każdy po kolei składa szczere życzenia i wręcza laurki. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy oraz kształcenia umiejętności samodzielnego składania życzeń.

kropka_316 września 2019 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Najpierw wysłuchały opowiadania o zwyczajnej kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia wzbudziła  wśród naszych najmłodszych wiele pozytywnych emocji, a także uświadomiła im, że każdy ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Następnie przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w przygotowanych zadaniach, dostrzegając kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Radości nie było końca podczas wspólnych  gier i zabaw na dywanie. Idąc za przykładem Vashti dzieci stworzyły także galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa. Wszystkie podejmowane tego dnia aktywności miały na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i twórczości.

witamy_7Po letnim odpoczynku rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny 2019/2020. Szkoda, że wakacje się skończyły, ale miło znowu spotkać koleżanki i kolegów.  Szczególnie ciepło przyjęliśmy wszystkie nowe dzieci, które z bijącymi serduszkami przekroczyły próg przedszkola.  Trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpiły miejsca radosnej zabawie. Pierwsze dni w naszym przedszkolu minęły dzieciom wesoło i beztrosko. Przedszkolaki poznały nowych kolegów, swoje kolorowe sale oraz najbliższe otoczenie placówki. Uczestniczyły w zabawach i zajęciach integrujących, zabawach plastycznych, tematycznych, muzycznych i konstrukcyjnych, grach sportowych. Przez najbliższe miesiące będziemy razem bawić się, rozwijać swoje  umiejętności i wzbogacać wiedzę na różne tematy. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie. Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

zegnamy_25W dniach 14 czerwca oraz 17 czerwca 2019 w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy oraz oddziale przedszkolnym w Łężcach odbyło się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego. Pewnie niejedna łezka zakręciła się w oku. Przecież "tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas! Uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Absolwentom życzymy powodzenia na nowej drodze obowiązków szkolnych, a przedszkolakom udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

natura_4Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w realizacji ekologicznego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to program edukacyjny skierowany do przedszkoli w całej Polsce.  Jego celem zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Przez cały rok 2018/2019 podejmowaliśmy szereg działań sprzyjających realizacji programu. Bohaterem programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył jak ją chronić. Dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie warzywa i owoce. Poznały podstawowe pojęcia z zakresu ochrony środowiska typu ekologia, recykling, zanieczyszczenie środowiska. Uświadomiły sobie swoją rolę w dbaniu o środowisko naturalne oraz poznały możliwości jego ochrony poprzez segregację śmieci, zbieranie nakrętek i zużytych baterii. Na zakończenie otrzymaliśmy CERTYFIKAT: „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”. Radość na twarzach dzieci i ogromne zaangażowanie podczas zajęć utwierdziły nas, iż proponowane działania były atrakcyjne, wyzwalały aktywność przedszkolaków, pozwalały poprzez zabawę przemycić trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania.

kreatywnosc_18 Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy jako jedyne na Opolszczyźnie może poszczycić się Krajowym Certyfikatem Przedszkola Promującego Zdrowie. Należąc do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie realizujemy wiele zadań wpływających na podniesienie świadomości całej społeczności przedszkolnej i lokalnej w zakresie bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania się, zdrowia fizycznego, psychicznego, ale również życia w zgodzie z naturą. Staramy się uwrażliwiać dzieci na konieczność dbania o naszą planetę – Ziemię. Dlatego konsekwentnie realizując nasze założenia, placówka w kwietniu wzięła udział w projekcie „Tydzień Kreatywności”. Celem projektu było: promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych, pogłębienie wiedzy przedszkolaków na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie kreatywności dzieci, twórcze działanie, dostrzeganie nowych zastosowań dla przedmiotów wydawałoby się już bezużytecznych, rozwijanie sprawności manualnej dzieci oraz wspieranie współpracy pomiędzy przedszkolem i rodzicami.

Jednym z zadań projektowych był konkurs plastyczno-techniczny. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać w domu, dowolną techniką przestrzenną ekologiczną zabawkę. Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych prac. Wśród nich znalazły się: kuchenki, pociągi, auta, samoloty, gry, farma, czołgi, domki itp. Wszystkie prace spełniły założone wymagania. Komisja Konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzcy. Dlatego poproszono społeczność przedszkolną i szkolną o pomoc. Poprzez stronę internetową można było zagłosować na wybraną pracę. Walka była bardzo wyrównana i w ostateczności zadecydowano, iż wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i nagrody.

Kolejne działania projektowe rozpoczęto tuż po świętach wielkanocnych. Przed dziećmi z naszego przedszkola stanęło nie lada wyzwanie. Z półek zniknęły klocki, lalki, samochody, a na ich miejsce pojawiały się kartony, butelki, papierowe rolki, nakrętki, itp. Dzieci przekonały się, że do dobrej zabawy nie są potrzebne tradycyjne zabawki,
a koledzy, koleżanki i trochę wyobraźni. Przedszkolaki musiały same stworzyć zabawki, którymi przez cały tydzień mogły się bawić. Sale zmieniły się w pracownie pełne pomysłów, gdzie mali wynalazcy i inżynierowie konstruowali coraz to ciekawsze gadżety. Powstawały wspaniałe zabawki, gry, tunele, domy i mnóstwo innych bardzo kreatywnych przedmiotów. Dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, oraz nauczyć się doceniać i szanować pracę innych. Przypomniały sobie zasady dotyczące segregacji odpadów oraz poznały znaczenie słowa recykling nadając drugie życie wydawałoby się bezużytecznym śmieciom. Przekonały się również, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina fantazji. Od teraz wiedzą, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź
z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem. Zabawy bez „prawdziwych”, współczesnych zabawek pobudzają w dzieciach kreatywność, uczą współpracy oraz wywołują mnóstwo radości i wiary we własne możliwości.

Chociaż projekt dobiegł końca, przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że „Tydzień bez tradycyjnych zabawek” mógłby trwać w naszym przedszkolu nawet i miesiąc.

Więcej artykułów…

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code