Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
10 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria, Radzisława
Do końca roku zostało
22 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 3
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1373
mod_vvisit_counterWczoraj2738
mod_vvisit_counterW tygodniu4111
mod_vvisit_counterW miesiącu23966
mod_vvisit_counterOgółem3095862

Twoje IP: 100.26.176.182
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-12-10 10:00:38
Member Joanna Bęben  
2019-12-01 19:32:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Mikolajki_8Na ten dzień wszystkie dzieci czekały z wielką niecierpliwością. 6 grudnia 2019 nasze przedszkole odwiedził gość specjalny – Święty Mikołaj wraz ze swoim towarzyszem Olafem. Każdy przedszkolak w tym dniu ubrał się na czerwono i założył charakterystyczną czapkę. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dookoła. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał specjalnie przygotowanych na tą okazję wierszy, piosenek, obejrzał radosne tańce, w które włączył się nawet Olaf. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. To był prawdziwie radosny dzień. Dziękujemy strażakom z OSP w Pokrzywnicy, którzy zorganizowali naszym wychowankom to niezapomniane wydarzenie.

„Nie liczy się to ile posiadasz,

ale ile dajesz innym

i jak się z nimi dzielisz”

dorosli_4W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Dlatego w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy uczymy dzieci odpowiedzialności nie tylko za siebie, a przede wszystkim za tych najbardziej potrzebujących, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Staramy się uwrażliwiać je nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. Do Przytuliska dla zwierząt w Dębowej każdego roku przybywa wiele zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w Przytulisku. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w naszej akcji. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków i rodziców odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w przedsięwzięciu. Każda puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę. W wyniku przeprowadzonej zbiórki przedszkole uzbierało kilkanaście opakowań karmy suchej dla psów i kotów,  puszki z karmą mokrą oraz przysmaki. W drugim tygodniu listopada wszystkie zgromadzone dary przedstawiciele przedszkolaków wraz z z rodzicami zawieźli do Przytuliska dla Zwierząt do Dębowej. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i Rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

Mały człowiek, duża sprawa.

Mały człowiek ma swe prawa.

Strzegąc praw tych należycie,

układamy dziecku życie.

prawa_2W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.  Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze dla grup przedszkolnych pod hasłem przewodnim „Dla każdego dziecka – dzieciństwo”. Zajęcia miały na celu kształtowanie świadomości dzieci w zakresie znajomości praw dziecka oraz konieczności ich przestrzegania przez dorosłych i dzieci.  Obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka były okazją, aby przypomnieć o zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

jez_8W dniu 12.11. 2019 roku w naszym przedszkolu w Pokrzywnicy i w Łężcach odbył się Dzień Jeża. Te kłujące ssaki towarzyszom dzieciom od najmłodszych lat i występują w różnych bajkach, wierszach czy opowiadaniach, dlatego przedszkolaki z radością obchodziły to święto. Dzieci miały możliwość poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą jeży i ich sposobu życia. Następnie przedszkolaki wesoło się bawiły i tańczyły przy piosenkach o tych małych zwierzakach. Najciekawszym zadaniem dla najmłodszych okazało się zrobienie jeża z masy solnej lub z jajka. Na zakończenie tego świetnego dnia nagrodą dla dzieci były opaski z tym małym ssakiem. To święto na pewno przedszkolaki będą bardzo miło wspominać.

11listopada_511 listopada, to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość i dziś możemy wyrazić swoją radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Wpajamy również szacunek do polskich symboli. Dlatego już w piątek 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klas starszych przygotowali w tym dniu uroczystą akademię. Słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Natomiast o godzinie 11.11 wszyscy zebrani odśpiewali 4 zwrotkowy Hymn Narodowy, włączając się tym samym do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. To był uroczysty i pełen radości dzień, mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci "małych Polaków". Celebrując Święto 101 – lecia Odzyskania Niepodległości wszyscy poczuliśmy radość, wzruszenie i narodową jedność. Byliśmy, jesteśmy i będziemy Polakami. Wolność jest wartością bezcenną. Musimy ją pielęgnować, a idąc w przyszłość z dumą spoglądać w przeszłość i czerpać z niej siłę.

dynia_631.10 przedszkolaki z Pokrzywnicy oraz Łężec obchodziły w przedszkolu Dzień Dyni. Tego dnia w sali gościła dynia w każdej postaci Każdy miał okazję poznać kolor, wielkość kształt oraz smak tego warzywa.. Dekoracje Sali również nawiązywały do tego dnia. Przedszkole w Łężcach obchodziło ten dzień na sportowo. Każdy obecny w tym dniu przedszkolak wziął udział w tzw. wyścigu rzędów (skoki w workach, bieg z dyniami, slalom). Oprócz tego każde dziecko wykonało piękną pracę plastyczną oraz nauczyło się dyniowej rymowanki. W Pokrzywnicy natomiast przedszkolaki zamieniły się w małych kucharzy i przygotowywały dyniowy kompot. Ponadto każdy miał okazję spróbować pestek z dyni oraz wykonać dyniową pracę plastyczną. Aby ten dzień był jeszcze weselszy, każdy przyszedł ubrany na pomarańczowo.

biblioteka_3Bardzo ważną rolę w stymulowaniu rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym odgrywa literatura dziecięca, z którą dzieci powinny mieć jak najczęstszy kontakt. Codzienne czytanie książki razem z rodzicami zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Czytelnictwo to jedno z bardzo ważnych źródeł oddziaływania na osobowość dzieci. Dlatego w naszym przedszkolu powstała biblioteka dla najmłodszych czytelników. Każdy przedszkolak dostał kartę czytelnika i na weekend może wypożyczać różne ciekawe książki z naszej biblioteczki. Dla tych, którzy przeczytają w miesiącu najwięcej książek czekają nagrody. Zachęcamy rodziców i dzieci do wypożyczania książek i wspólnego czytania.

Więcej artykułów…