Z kalendarza

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3815
mod_vvisit_counterWczoraj4048
mod_vvisit_counterW tygodniu16198
mod_vvisit_counterW miesiącu84267
mod_vvisit_counterOgółem2845832

Twoje IP: 3.81.28.94
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-06-27 8:49:46
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

kreatywnosc_18 Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy jako jedyne na Opolszczyźnie może poszczycić się Krajowym Certyfikatem Przedszkola Promującego Zdrowie. Należąc do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie realizujemy wiele zadań wpływających na podniesienie świadomości całej społeczności przedszkolnej i lokalnej w zakresie bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania się, zdrowia fizycznego, psychicznego, ale również życia w zgodzie z naturą. Staramy się uwrażliwiać dzieci na konieczność dbania o naszą planetę – Ziemię. Dlatego konsekwentnie realizując nasze założenia, placówka w kwietniu wzięła udział w projekcie „Tydzień Kreatywności”. Celem projektu było: promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych, pogłębienie wiedzy przedszkolaków na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie kreatywności dzieci, twórcze działanie, dostrzeganie nowych zastosowań dla przedmiotów wydawałoby się już bezużytecznych, rozwijanie sprawności manualnej dzieci oraz wspieranie współpracy pomiędzy przedszkolem i rodzicami.

Jednym z zadań projektowych był konkurs plastyczno-techniczny. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać w domu, dowolną techniką przestrzenną ekologiczną zabawkę. Dzieci wraz z rodzicami wykonały mnóstwo ciekawych prac. Wśród nich znalazły się: kuchenki, pociągi, auta, samoloty, gry, farma, czołgi, domki itp. Wszystkie prace spełniły założone wymagania. Komisja Konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzcy. Dlatego poproszono społeczność przedszkolną i szkolną o pomoc. Poprzez stronę internetową można było zagłosować na wybraną pracę. Walka była bardzo wyrównana i w ostateczności zadecydowano, iż wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i nagrody.

Kolejne działania projektowe rozpoczęto tuż po świętach wielkanocnych. Przed dziećmi z naszego przedszkola stanęło nie lada wyzwanie. Z półek zniknęły klocki, lalki, samochody, a na ich miejsce pojawiały się kartony, butelki, papierowe rolki, nakrętki, itp. Dzieci przekonały się, że do dobrej zabawy nie są potrzebne tradycyjne zabawki,
a koledzy, koleżanki i trochę wyobraźni. Przedszkolaki musiały same stworzyć zabawki, którymi przez cały tydzień mogły się bawić. Sale zmieniły się w pracownie pełne pomysłów, gdzie mali wynalazcy i inżynierowie konstruowali coraz to ciekawsze gadżety. Powstawały wspaniałe zabawki, gry, tunele, domy i mnóstwo innych bardzo kreatywnych przedmiotów. Dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, oraz nauczyć się doceniać i szanować pracę innych. Przypomniały sobie zasady dotyczące segregacji odpadów oraz poznały znaczenie słowa recykling nadając drugie życie wydawałoby się bezużytecznym śmieciom. Przekonały się również, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina fantazji. Od teraz wiedzą, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź
z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem. Zabawy bez „prawdziwych”, współczesnych zabawek pobudzają w dzieciach kreatywność, uczą współpracy oraz wywołują mnóstwo radości i wiary we własne możliwości.

Chociaż projekt dobiegł końca, przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że „Tydzień bez tradycyjnych zabawek” mógłby trwać w naszym przedszkolu nawet i miesiąc.

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code