Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
13 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Ernest, Ernestyn, Eugeniusz, Irwin, Jakub, Justyna, Małgorzata, Radomiła
Do końca roku zostało
172 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 2
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj898
mod_vvisit_counterWczoraj1355
mod_vvisit_counterW tygodniu898
mod_vvisit_counterW miesiącu16418
mod_vvisit_counterOgółem3768269

Twoje IP: 3.234.241.200
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-07-08 19:58:23
Member Joanna Bęben  
2020-05-24 10:07:14
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

„Długa szyja, długie nogi,

krótki ogon i dwa rogi,

głową sięga aż do chmur,

powiem Wam co to za stwór!”

praca_2Dzisiaj dzieci z Publicznego Przedszkola z Pokrzywnicy i Łężec zapoznały się z wesołą i rytmiczną piosenką pt.: „Żyrafa fa fa fa” i miały odpowiedzieć na pytania do jej tekstu. Z pewnością każdy z nas lubi nucić ulubioną melodię, lub tę która wpadła nam niedawno w ucho. Śpiewamy podczas porządków domowych, na spacerze, sami lub wspólnie ze swoimi pociechami. Dla nas dorosłych to zwyczajna czynność, a czy tak jest również z dziećmi? Od pierwszych dni nucimy im kołysanki, potem śpiewamy piosenki, które pamiętamy z dzieciństwa, cieszymy się kiedy zaczynają zauważać nasze starania i sami stawiają w tej dziedzinie „pierwsze kroki”. Niedawno była mowa o czytaniu, np. krótkich rymowanych wierszyków, a dziś o nauce wesołych i również szybko wpadających w ucho piosenek. Dzieci lubią ruch. Ruch rozwija, a gdy połączymy go ze śpiewem, muzyką to dzieją się wspaniałe dla nich rzeczy. Rym, rytm, nauka nowych słów, ruch, śpiew – dzięki temu dzieci doskonalą motorykę dużą, rozwijają precyzję swoich ruchów, zwiększają zasób słów a niejednokrotnie sprawiają, że mowa w ogóle zaczyna się rozwijać, uczą skupienia uwagi słuchowej i ćwiczą pamięć poprzez zapamiętywanie krótszych lub dłuższych tekstów. Śpiewanie, taniec, nauka nowych piosenek to także dostarczanie najmłodszym wielu bodźców jednocześnie. Jak widać płyną z tego same korzyści, więc niech z naszych domów słychać będzie wspólne wesołe śpiewy i radosny śmiech dobrej zabawy.