Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
15 stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Aleksander, Dobrawa, Dąbrówka, Domasław, Domosław, Izydor, Makary, Maur, Paweł
Do końca roku zostało
351 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1756
mod_vvisit_counterWczoraj2996
mod_vvisit_counterW tygodniu14208
mod_vvisit_counterW miesiącu35171
mod_vvisit_counterOgółem4322738

Twoje IP: 3.232.96.22
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

wierszyki_1Rysowanie do wierszyków? Dlaczego nie! Wystarczy kartka papieru i kredki. Dzieci słuchają i rysują według instrukcji. Takie zadanie, zaczerpnięte z serwisu www.domologo.pl , otrzymały dzisiaj dzieci z Publicznego Przedszkola z Pokrzywnicy i Łężec. Jest to doskonały sposób na kształtowanie u najmłodszych uwagi słuchowej, rozumienia poleceń, koncentracji uwagi, a te czynności są również istotnie w procesie nabywania i kształtowania mowy. W propozycji do narysowania dla naszych przedszkolaków znalazł kogucik i świnka:

„Kogucik”

Jajo, szyja, grzebień czerwony,

dziobek i broda, ogon zielony.

Teraz ostrogi u każdej nogi,

Kukuryku! Kukuryku!

Tyle krzyku w tym kurniku!

„Świnka”

To będzie świneczka:

Brzuszek jak beczka.

Ogon zakręcony,

ryjek przytępiony,

ucho, oko, nóżki małe

i zwierzątko już jest całe.

Do tej zabawy można wykorzystać gotowe wierszyki, ale także własne wymyślone instrukcje. Wystarczy je tylko zaplanować wcześniej, a potem fajnie spędzić czas z najmłodszymi. A jeszcze więcej zabawy będzie wtedy, kiedy zamienimy się rolami i to dzieci będą udzielać nam instrukcji do rysowania. Może warto spróbować?