Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
29 listopada 2021
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało
33 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2120
mod_vvisit_counterWczoraj2680
mod_vvisit_counterW tygodniu2120
mod_vvisit_counterW miesiącu79867
mod_vvisit_counterOgółem5058490

Twoje IP: 3.92.28.52
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

kot_41W dniu 15 listopada 2021r. w przedszkolu w Pokrzywnicy i w Łężcach  głównym bohaterem był CZARNY KOT, a głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na przesądy „Czy Czarny Kot przynosi pecha?”, które wzbudziły zaciekawienie u naszych przedszkolaków. Przedszkolaki wraz z paniami zamieniły się w koty uroczyście obchodząc „Dzień czarnego kota”. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak żyją koty, jakie mają przyzwyczajenia, co lubią jeść oraz jak należy opiekować się nimi. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej polubiły koty. Nie myślcie, że zawsze czarny kot przynosi pecha. Tym razem przyniósł wiele radości zwłaszcza przedszkolakom. Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby poruszania i odżywiania się .Kształtowaliśmy właściwy stosunek wobec zwierząt. Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat CZARNYCH KOTÓW. TAK w tym dniu interesował nas przede wszystkim kolor czarny. Podczas zajęć były zagadki, wierszyki, opowiadania, piosenki a potem zabawy ruchowe m.in. brały udział w poszukiwaniu zagubionego kota., łowienie myszek itp. Utrwalały pojęcia związane z położeniem kotka  w przestrzeni podczas zabawy np. „Kotek siada”. Nie zabrakło również znanej wszystkim zabawy muzyczno – ruchowej: „Uciekaj myszko do dziury”. Na obrazkach dzieci oglądały znane z bajek CZARNE KOTKI tj. Kot Bonifacy, Felix, Sylwester czy Czarny Kot z bajki Miraculum a później aktywnie uczestniczyły w „Kocich Zadaniach” oraz w „Kociej Gimnastyce” wykonując kocie ruchy np.: „Koci grzbiet”, „Kocie skradanie” itp. Na koniec wysłuchały Kocich Ciekawostek i rozwijając małą i dużą motorykę oraz zdolności logicznego myślenia, wykonały indywidualne prace plastyczne oraz karty pracy. Lubimy takie szalone święta, mamy nadzieję, że za rok znów wszystkie przedszkolaki zamienią się w KOTKI a dzisiejsza dobra energia pozostanie z nami jeszcze na długi czas!