Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
19 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało
196 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1305
mod_vvisit_counterWczoraj4413
mod_vvisit_counterW tygodniu9611
mod_vvisit_counterW miesiącu84099
mod_vvisit_counterOgółem8341883

Twoje IP: 34.239.151.124
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Europejski logopeda_76 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokrzywnicy z oddziałem zamiejscowym w Łężcach obchody tego święta poprowadziła nasza Pani logopeda – mgr Judyta Wójcik. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w grupowych zajęciach,podczas których doskonaliły żucie, gryzienie i prawidłowe połykanie jedząc pyszne i zdrowe jabłuszka i to razem ze skórką! Przy pomocy patyczka laryngologicznego, miękkiego drucika, plakatów logopedycznych z ćwiczeniami usprawniały narządy artykulacyjne, a słodki papier jadalny posłużył do ćwiczeń prawidłowej pozycji spoczynkowej języka. Było przy tym dużo śmiechu i fajnej zabawy. Podobnie w klasach 1 – 3 Szkoły Podstawowej, gdzie uczniowie wysłuchali najpierw ważnych informacji na temat wpływu prawidłowego oddychania, połykania, gryzienia i żucia twardszych pokarmów na prawidłowy rozwój mowy. Zmierzyli się później z łamańcami językowymi, które okazały się nie tak łatwe jakby się mogło wydawać. Starsi koledzy i koleżanki z klas 4 – 8 także próbowali swoich sił w zabawie z łamańcami językowymi. Wszyscy przy tym dobrze się bawili i o to chodziło, aby nabywać nowe umiejętności w radości!