Najnowsze zdjęcia
Z kalendarza
Dzisiaj jest
Poniedziałek 21 kwietnia 2025 Imieniny obchodzą Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma Do końca roku zostało 255 dni |
QR Code
Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 631 |
![]() | Wczoraj | 5327 |
![]() | W tygodniu | 631 |
![]() | W miesiącu | 88028 |
![]() | Ogółem | 9323022 |
MOZILLA 5.0,
Do wakacji
Uczniowie klasy 4 biegli po zdrowie!
Uczniowie klasy czwartej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pokrzywnicy są jedynymi uczniami w gminie Reńska Wieś, którzy wzięli udział w programie profilaktycznym „Bieg po zdrowie”. Program ten to program edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Jest to I edycja programu, która objeła ok. 20% szkół podstawowych w Polsce. Wychowawca klasy przeprowadził wśród uczniów lekcje, które miały na celu zapobieganie inicjacji tytoniowej u dzieci, pokazanie atrakcyjności zdrowego trybu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie zdobyli także umiejętność asertywnego odmawiania w sytuacjach trudnych a nawet niebezpiecznych.
31.05.2017r. Wszyscy uczestnicy programu z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zostali zaproszeni na obchody Światowego Dnia bez Tytoniu do Kłodnicy, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Spotkały się tam cztery zespoły, które ze sobą konkurowały w grze w „dwa ognie”. Uczniowie mile i aktywnie spędzili czas. Dla wszystkich uczestników rozgrywek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie – Koźlu przewidziała medale. Organizatorom dziękujemy za udane spotkanie i dobrą współpracę.