Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
20 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor
Do końca roku zostało
256 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2484
mod_vvisit_counterWczoraj1894
mod_vvisit_counterW tygodniu13936
mod_vvisit_counterW miesiącu48490
mod_vvisit_counterOgółem2468574

Twoje IP: 18.212.239.56
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-04-17 8:46:33
Member Joanna Bęben  
2019-04-16 4:31:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

biblioteka_6W maju, w całym kraju, obchodzone jest Święto Bibliotek i Bibliotekarzy. Również w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy od wielu lat jest to tradycją i wpisane jest ono w kalendarz uroczystości i imprez szkolnych. W bieżącym roku składało z kilku etapów. Pierwszym był udział uczniów w konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”. Następnym odbyło się spotkanie czytelnicze klas IV-VII WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO BIBLIOTEKI. Uczniowie mieli możliwość poznać nowości literatury dla dzieci i młodzieży zakupione dla szkolnej biblioteki. Jest to bardzo ciekawa oferta współczesnych pisarzy. Następnie dzieci wypowiadały się na temat haseł i cytatów zachęcających do czytania. Potem zagrano w „10 pytań”,   gdzie odgadywano bohaterów lektur szkolnych oraz w „ gdybym mógł być bohaterem książki, byłbym…”. Na końcu podzielono uczniów na pięć grup, które rywalizowały w ciekawych konkurencjach: zagadki i pytania na temat autorów, tytułów, treści książek, rodzajów literatury, poprawianie błędnych tytułów, tworzenie kolorowej laurki dla biblioteki z życzeniami dla niej, opracowanie pytań do wywiadu z dowolnym bohaterem literatury, wyszukiwanie informacji na temat wybranego pisarza literatury dla młodzieży. Zaobserwowano, że uczniowie podzielili zadania tak, aby każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Kolejnym działaniem były wycieczki do Biblioteki Publicznej i Pedagogicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Następnym zadaniem był udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Obchody zakończył udział w akcji „Noc bibliotek”. Mamy nadzieję, że ta ciekawa oferta zajęć zachęci uczniów do częstego sięgania po książkę, która stanie się formą spędzania czasu wolnego.

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code