Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Piątek
1 maja 2026
Imieniny obchodzą
Aniela, Filip, Jakub, Jeremiasz, Jeremi, Józef, Lubomir
Do końca roku zostało
245 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj329
mod_vvisit_counterWczoraj4030
mod_vvisit_counterW tygodniu23954
mod_vvisit_counterW miesiącu329
mod_vvisit_counterOgółem12274562

Twoje IP: 216.73.217.76
MOZILLA 5.0,

Do wakacji

Miłej nauki :)

konkurs_21.04.2019 o godzinie 10.30 w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach po raz dziewiąty odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej.

Organizatorami konkursu są: Poseł na Sejm RP Ryszard Galla i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Celem konkursu jest:

  • popularyzacja wiedzy o Mniejszości Niemieckiej i naszym regionie oraz o dziedzictwie    kulturowym
  • popularyzacja wybitnych Niemców województwa opolskiego
  • łamanie stereotypów i wychowywanie w tolerancji
  • aktywizacja młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy
  • upowszechnianie wśród uczniów języka niemieckiego
  • kształcenie przyszłych liderów Mniejszości Niemieckiej

W finale udział wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych Natalia Nosol i Wojciech Kubiec oraz w kategorii VII-VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjów Dominka Mutwin i Karolina Schreiber, którzy otrzymali największą ilość punktów w etapie szkolnym.

W kategorii klas IV-VI nasza uczennica Natalia Nosol zdobyła I miejsce.

Otrzymała dyplom, atrakcyjne nagrody oraz weźmie udział w jednodniowym wyjeździe edukacyjnym do Wiednia. Serdecznie gratulujemy!