Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
17 września 2019
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław, Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora
Do końca roku zostało
106 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj1928
mod_vvisit_counterW tygodniu4116
mod_vvisit_counterW miesiącu37837
mod_vvisit_counterOgółem2904674

Twoje IP: 3.227.254.12
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-09-13 8:24:19
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

opole_910 maja 2019 r. uczniowie klas I – III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pokrzywnicy oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pokrzywnicy oraz oddziału w Łężcach, które niebawem będą uczniami pierwszej klasy wybrały się na wycieczkę do Opola. Atrakcji nie brakowało. Pierwszą była podróż pociągiem. Dla wielu dzieci była to pierwsza jazda tym środkiem lokomocji. Po przyjeździe do Opola udaliśmy się do Archiwum Państwowego. Tam odbyły się zajęcia mające na celu ukazanie historii oraz dobrodziejstwa wynikającego z obecności rzeki Odry na naszym terenie. Zajęcia nosiły tytuł „Podróż Filipka z biegiem Odry”. Uczniowie poznali losy chłopca żyjącego  w XIX wieku. Filipek miał zostać żeglarzem, więc już jako mały chłopiec uczył się tego zawodu. Dzieci dowiedziały się z jakimi trudnościami musiał zmierzyć się Filipek. Poznały również takie pojęcia jak tratwa, barka, śluza, młyn wodny. Dowiedziały się jakie ssaki, ryby, gady i płazy zamieszkują teren Odry. Wszystkie dzieci dostały kolorową książeczkę, w którą wkleiły poznane elementy. Zajęcia zakończyły się wykonaniem przez dzieci poznanych zwierząt z różnorakich materiałów. Kolejnym miejscem odwiedzonym przez dzieci był Młodzieżowy Dom Kultury. Tam grupa udała się na przedstawienie organizowane w ramach 29. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek pt. „Smacznego proszę wilka…”. Była to opowieść o pięknej przyjaźni wilka z zajączkiem, który stracił swojego tatę. Jak wszystkim wiadomo wilki zjadają zające, ten jednak zmierzył się z trudnym wyborem życiowym. Polubił małego zajączka i postanowił znaleźć dla niego nowy dom. Cała historia zakończyła się oczywiście szczęśliwie. Po przedstawieniu grupa udała się na dworzec PKP aby pociągiem wrócić z powrotem do Kędzierzyna  - Koźla, gdzie na dworcu czekali już stęsknieni rodzice. Wyjazd ten okazał się bardzo wartościowym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Dzięki niemu dzieci lepiej poznały historię regionu oraz zapoznały się z zawodem flisaków, którzy przez wieki związani byli z żeglugą na Odrze. Wizyta w teatrze rozbudziła u uczniów i dzieci zainteresowanie kulturą i sztuką, wywołała wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni będą bardzo pozytywnie wspominać ten wyjazd.

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code