Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
26 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir, Wanda
Do końca roku zostało
341 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 5
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2571
mod_vvisit_counterWczoraj3703
mod_vvisit_counterW tygodniu21352
mod_vvisit_counterW miesiącu79001
mod_vvisit_counterOgółem3233358

Twoje IP: 34.204.200.74
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-01-24 12:59:51
Member Joanna Bęben  
2020-01-16 11:53:33
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

„Tydzień dla Ziemi” – pod tym hasłem realizowany był  wśród uczniów klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy projekt ekologiczny. Głównym założeniem tego projektu było wykształcenie w uczniach zachowań i postaw proekologicznych. Projekt rozpoczął się od prezentacji multimedialnej i filmu ekologicznego, który zwracał uwagę na sposoby segregacji śmieci, sposoby dbania o czystość rzek i powietrza. Dużą uwagę poświęcono także pszczołom, które są niezmiernie ważne dla całej przyrody, Uczniowie zapoznali się z informacjami i ciekawostkami o tych owadach. Kolejnego dnia dzieci pracując w grupach przygotowywały plakat ekologiczny „Ziemia za 100 lat”. Grupy wspólnie zdecydowały czy będzie do planeta piękna, zdrowa, czy też zdewastowana. Trzeci dzień projektu poświęcony było sposobom wykorzystania surowców wtórnych. Uczniowie z wykorzystaniem zebranych materiałów wykonywali ekologiczne zabawki. Dzieci wykazały się ogromna kreatywnością, a przygotowane pracy znalazły się na szkolnej wystawie. Ostatni dzień projektu był równie atrakcyjny jak dni poprzednie. Tego dnia uczniowie mogli swoją kreatywność ukazać i przez chwilę zamienić się w projektantów mody. Dzieci pracując w grupach, z zebranych materiałów przygotowywały strój ekologiczny dla jednej osoby. Następnie odbył się ekologiczny pokaz mody. W dalszej części tego dnia uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Arka „Listy dla Ziemi”. Pierwszaki rysowały przesłanie ekologiczne a klasa II i III swoje troski i obawy o naszą planetę wyraziły w formie listu.Na zakończenie realizacji projektu na terenie szkolnym zostało zasadzone symboliczne drzewko, które będzie przypominało wszystkim i każdemu z osobna o konieczności podejmowania działań ekologicznych.