Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
26 października 2020
Imieniny obchodzą
Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna, Ludmiła, Lutosław, Łucjan
Do końca roku zostało
67 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj659
mod_vvisit_counterWczoraj2974
mod_vvisit_counterW tygodniu659
mod_vvisit_counterW miesiącu92940
mod_vvisit_counterOgółem4099215

Twoje IP: 18.215.62.41
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

kropka_1Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Opowiada o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Z tej okazji 15 września uczniowie szkoły podstawowej  ZSP w Pokrzywnicy wzięli udział  w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Udział szkoły w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. Kropki królowały na ubraniach nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropki i kółka. W tym dniu w każdej klasie odbyły się zajęcia przedmiotowe z kropką w roli głównej ! Wspólnie oglądano film przedstawiający niesamowitą  historię Vashti. Opowieść ta  posłużyła jako temat do rozmów, które miały na celu uzmysłowić uczniom, że każdy z nas posiada jakiś talent. Rozwiązywano zadania matematyczne, śpiewano piosenkę „Dot song” na języku angielskim. Każdy z uczniów miał okazję podzielić się swoim talentem zapisując go na kropce a następnie umieszczając go na drzewie talentów. Dzień Kropki sprawił radość zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.