Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
27 maja 2019
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało
219 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj313
mod_vvisit_counterWczoraj1981
mod_vvisit_counterW tygodniu313
mod_vvisit_counterW miesiącu58482
mod_vvisit_counterOgółem2544945

Twoje IP: 34.229.151.87
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-05-26 22:20:20
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Owocowa Przerwa_1 W czerwcu 2009 roku, po trzech latach starań, otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Przez cały rok szkolny podejmujemy szereg zadań, które promują wśród uczniów zdrowy styl życia. Są to większe akcje, ale także pogadanki, dyskusje, scenki dramowe na lekcjach wychowawczych w każdej klasie oraz na innych przedmiotach. Nasze działania obejmują następujące dziedziny życia dzieci, młodzieży oraz dorosłych:

 

  • Odżywianie
  • Aktywny styl życia
  • Higiena
  • Tolerancja
  • Bezpieczeństwo
  • Ekologia

W każdej klasie przeprowadzono pogadankę na temat zdrowego i właściwego odżywiania się. Na Kółku Przyrodniczym uczniowie tworzyli mapy myśli „Zasady prawidłowego odżywiania się”, pisali rymowanki na temat „ Witaminy kontra chipsy”. Oto najlepsze z nich:

Nie cola, ale niegazowa woda zdrowia Ci doda!

Kto się w rybce rozsmakuje, temu zdrówko nie szwankuje!

Zamiast parówki w cieście, zjedz pomidora wreszcie!

Pij mleko codziennie- wszyscy będą oglądać twoje piękne
i zdrowe zęby chętnie!

Precz zapiekanka- zdrowsza mleka szklanka!

Nie jedz hamburgera, bo będzie brzydka cera!

Świeży i zdrowy owoc, to człowieka super moc!

Owoce i warzywa, to codzienna witamina!

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zawodach sportowych, zajęciach w czasie ferii zimowych, wycieczkach , aktywnie spędzając czas wolny. Sposobem na nudę może być czytanie książek, więc promujemy czytelnictwo poprzez lekcje biblioteczne, konkursy plastyczne, prezentowanie przeczytanych książek na lekcjach wychowawczych.

Ważnym zadaniem jest także promowanie higieny, przede wszystkim dbanie o zęby. Systematycznie przeprowadzana jest wśród uczniów fluoryzacja przez pielęgniarkę szkolną. Uczniowie tworzyli mapę myśli „ Śnieżnobiały uśmiech”. Często tą problematykę porusza się na lekcjach wychowawczych.

Owocowa Przerwa_4 Bardzo ważnym tematem jest tolerancja i poszanowanie ludzi niezależnie od pochodzenia, wyznania, statusu społecznego, a także chorych, niepełnosprawnych. Odbyły się pogadanki i dyskusje na lekcjach wychowawczych. Gościliśmy także na Jasełkach Bożonarodzeniowych i spotkaniu opłatkowym ludzi niepełnosprawnych z Domu Dziennego Pobytu „Promyczek”.

Równie ważnym problemem jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego odbyły się spotkania z policjantami, wycieczki po okolicy, aby przypomnieć zasady poruszania się po drogach, dzieci wykonały modele znaków drogowych. Przed każdą dłuższą przerwą w zajęciach szkolnych, odbywają się pogadanki i dyskusje na temat zachowania bezpieczeństwa w domu, drodze, w czasie zabaw na świeżym powietrzu, bo brawura, to nie odwaga.

W ramach edukacji proekologicznej, uczniowie na lekcjach techniki, wykonali oznaczenia na pojemniki do segregacji odpadów, przede wszystkim plastików. Bardzo dbają o rośliny doniczkowe w klasach oraz czystość i porządek w budynku szkolnym , boisku i otoczeniu szkoły.

Owocowa Przerwa_6 W każdy piątek, na czwartej przerwie, wszyscy uczniowie i nauczyciele zjadają wspólnie owoce lub warzywa w ramach akcji „ Owocowo- warzywna przerwa”, aby dzieci jak najmniej spożywały chipsów, chrupek, batonów, cukierków, a więcej produktów zdrowych.

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code