Najnowsze zdjęcia
Z kalendarza
Dzisiaj jest
Poniedziałek 21 kwietnia 2025 Imieniny obchodzą Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma Do końca roku zostało 255 dni |
QR Code
Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 1749 |
![]() | Wczoraj | 5327 |
![]() | W tygodniu | 1749 |
![]() | W miesiącu | 89146 |
![]() | Ogółem | 9324140 |
MOZILLA 5.0,
Do wakacji
Projekt edukacyjny „Die Osterlieder”
W dniach od 15.03.2016r. do 01.04.2016r. uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy wzięli udział w projekcie edukacyjnym „die Osterlieder” (piosenki wielkanocne).
Celem projektu było poszerzanie wiedzy uczniów o kulturze i tradycjach Świąt w Niemczech, uwrażliwienie na potrzebę kultywowania tradycji, poszerzanie zasobu słownictwa uczniów, poszerzenie repertuaru wokalnego uczniów o wielkanocne piosenki, zachęcanie uczniów do samodzielnego obcowania z tekstami kultury. W ramach projektu zorganizowano konkurs na najpiękniejszy i najpoprawniejszy wielkanocny kolaż. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów. Zwycięzcą okazał się Ksawery Linek z kl.V, drugie miejsce zajęły ex aequo Melianie Kudela oraz Malwina Moszek z kl.V, trzecie miejsce należało do Dominiki Mutwin z kl.V. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Dziękuję wszystkim uczniom za udział w projekcie i zaangażowanie.