Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
23 maja 2022
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia, Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon
Do końca roku zostało
223 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1954
mod_vvisit_counterWczoraj3340
mod_vvisit_counterW tygodniu1954
mod_vvisit_counterW miesiącu80049
mod_vvisit_counterOgółem5629092

Twoje IP: 3.236.50.79
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

tesco_2

III miejsce w Finale Krajowym w akcji "Tesco dla szkół i środowiska"!

A tak to się zaczęło......

Od września 2008r. w klasie 2 prowadzę innowację ekologiczną. W związku z tym zaplanowałam, że w kwietniu odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy oddział w Łężcach "Tydzień Ziemi". Tydzień ten przebiegał pod hasłem "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od kazdego z nas". Działania w naszej szkole trwały 5 dni, od 20 do 24 kwietnia 2009r. Przygotowałam szereg działań na każdy dzień "Tygodnia...": prezentację multimedialną,gazetki dla dzieci, Turniej Ekologiczny dla uczniów klas I-III,inscenizację w wykonaniu uczniów klasy2, Turniej Ekologiczny dla przedszkolaków z Łężec i Pokrzywnicy ,wykonywanie plakatów, sadzenie krzewów,itp.

tesco_2 W trakcie przygotowań do "Tygodnia Ziemi" dowiedziałam się o akcji "Tesco dla szkół i środowiska". Postanowiłam wykorzystać mój pomysł i wziąć udział w/w konkursie. Po zakończeniu "Tygodnia Ziemi" napisałam raport w formie pisemnej oraz multimedialnej i wysłałam go do Tesco. Okazało się, że moje działania zostały docenione i jako placówka zdobyliśmy I miejsce w woj. opolskim w grupie klas I-III. Na etapie wojewódzkim wygraliśmy kamere cyfrową,  a co najważniejsze awansowaliśmy do Finału Krajowego !
W sobotę 26 wrzesnia w Pałacu Kultury I Nauki w Warszawie odbył sie wielki finał konkursu.Uczniowie klasy 3 w składzie: Dominika Ilnicka, Nicole Torka, Melania Schreier, Denis Behr, Denis Nol, Laura Moszek, Natalia Lacheta, Karol Frai, Paulina Szmidt startowali w kategorii klas I -III. Dzieci podzielone na 3-osobowe zespoły pracowały w 3 komnatach:
- w Komnacie Twórców wykonali plakat nt. "Jak zachęcić kolegów do zdrowego odzywiania się?",
-w Komnacie Uczonych odbył się test wiedzy
- w Komnacie Aktywnych dzieci rozwiazywały rózne zadania umysłowe.

tesco_4 Zdobylismy III miejsce. Wygraliśmy pracownie multimedialną o wartości 15 tys - tablicę multimedialną, laptop, projektor multimedialny oraz programy multimedialne.Dzieci były pod wrazeniem konkursu, a przede wszystkim zorganizowanego dla nich pokazu tancerzy z programu "You can dance". W eliminacjach wzięło udział 500 szkół z całego kraju.

Krystyna Fartuch