Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni

Do wakacji

Miłej nauki :)

lekcja historii_2321 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyła się żywa lekcja historii. Na początku pan prowadzący zajęcia opisał sytuację historyczną na ziemiach śląskich w okresie plebiscytów i powstań śląskich. Następnie rozpoczęła się prezentacja bohaterów historycznych, którzy przyczynili się do budzenia się ducha wolności w Polakach. Uczniowie wcielali się w role  Napoleona, powstańca śląskiego czy niemieckiego żołnierza. Wszystko odbywało się z humorem, ale zawierało historyczne informacje. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć stroje i broń z danej epoki.

W atmosferze zabawy przeplatanej informacjami historycznymi uczniowie poznawali kolejne etapy walki o polskość Śląska.