Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
26 października 2020
Imieniny obchodzą
Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna, Ludmiła, Lutosław, Łucjan
Do końca roku zostało
67 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj575
mod_vvisit_counterWczoraj2974
mod_vvisit_counterW tygodniu575
mod_vvisit_counterW miesiącu92856
mod_vvisit_counterOgółem4099131

Twoje IP: 18.215.62.41
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

dzien przedszkolaka_28Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku. Założeniem tego święta jest zwrócenie uwagi na wpływ edukacji przedszkolnej na rozwój dziecka oraz popularyzacja wychowania przedszkolnego. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień, a na dzieci czeka moc atrakcji. Tak było również w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy oraz oddziale przedszkolnym w Łężcach. Już od rana w salach rozbrzmiewała wesoła muzyka. Były zabawy integracyjne z chustą animacyjną, kolorowymi balonami. Dzieci wspólnymi siłami, pracując w grupach pokolorowały metrowe kolorowanki, którymi pięknie udekorowały sale przedszkolne. Radość i głośny śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie przedszkolaki obdarowane zostały balonikami i okolicznościowymi medalami. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu Waszemu dniu, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości!

INTERNATIONAL DOT DAY

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku.
Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”.
Opowiada o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła
we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym.

Z tej okazji 15 września uczniowie szkoły podstawowej ZSP w Pokrzywnicy wzięli udział  w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi 
i zabawy.
Udział szkoły w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. Kropki królowały na ubraniach nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropki i kółka.

W tym dniu w każdej klasie odbyły się zajęcia przedmiotowe z kropką w roli głównej ! Wspólnie oglądano film przedstawiający niesamowitą  historię Vashti. Opowieść ta  posłużyła jako temat do rozmów, które miały na celu uzmysłowić uczniom, że każdy z nas posiada
jakiś talent. Rozwiązywano zadania matematyczne, śpiewano piosenkę „Dot song” na języku angielskim. Każdy z uczniów miał okazję podzielić się swoim talentem zapisując go na kropce a następnie umieszczając go na drzewie talentów.

Dzień Kropki sprawił radość zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.