Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
27 maja 2019
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało
219 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 4
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj306
mod_vvisit_counterWczoraj1981
mod_vvisit_counterW tygodniu306
mod_vvisit_counterW miesiącu58475
mod_vvisit_counterOgółem2544938

Twoje IP: 34.229.151.87
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-05-26 22:20:20
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

wiosna_1121 marca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Pani dyrektor Joanna Bęben powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości: dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej, pana Bolesława Bezega, fotoreportera, byłego dziennikarza Trybuny Kędzierzyńskich Azotów, pana Bogusława Rogowskiego oraz panią archeolog Aleksandrę Gałkę. Dzień rozpoczął się Międzyklasowym Konkursem Polskiego Tańca Narodowego „Polonez 2018”. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa VII, tańcząc do poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Następnie „Poloneza Warszawskiego” zatańczyła  klasa IV z wychowawcą. Kolejną klasą, która zaprezentowała swoje umiejętności taneczne była klasa V. Swój układ przedstawiła do poloneza J. Elsnera „W starym zamku”. Pokaz zamknęła klasa VI z wychowawczynią, tańcząc poloneza M. Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Najlepsza w tej konkurencji okazała się klasa IV z wychowawcą, panem Mateuszem Fleglem.

wiosna_26Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny były warsztaty muzealne prowadzone przez zaproszonych gości, pracowników Muzeum Ziemi Kozielskiej. Uczniowie obejrzeli wystawę starych aparatów fotograficznych przygotowaną przez pana Leszka Galackiego z jego własnych zbiorów. Pan Bogusław Rogowski podawał ciekawe informacje o przedstawiony sprzęcie. Zwracał uwagę na kolekcję kultowych radzieckich aparatów Smiena i  Zenit. Pan B. Rogowski wykazał się szeroką wiedzą na ten temat, gdyż jest znanym fotografikiem. Następnie pani Aleksandra Gałka opowiadała o pracach Muzeum Ziemi Kozielskiej, znaleziskach archeologicznych w obrębie wzgórza zamkowego. Dzięki temu uczniowie zobaczyli fragmenty kości zwierzęcych, kościane grzebienie, skorupy naczyń glinianych, figurki i przedmioty z krzemienia. Kolejnym punktem warsztatów było spotkanie z panem Bolesławem Bezegiem, który pokazał uczniom dawne kule armatnie, groty strzał do kuszy, fragment toporka sprzed 5 tysięcy lat i piłę należącą do chirurga. Uczniowie dowiedzieli się, że na terenie Wyżyny Głubczyckiej znajduje się bardzo wiele zabytków kultury łużyckiej.

Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było wspólne przygotowywanie drugiego śniadania. Na stołach znalazły się: ogórki, sałata, pomidory, szczypiorek, biały ser, masło, delikatne wędliny i chleb.  Z tych produktów powstały smaczne i zdrowe kanapki. Jednocześnie z okazji przypadającego w marcu Dnia Budyniu samorząd postarał się, aby i ten przysmak zagościł na stołach w celu poprawy humorów.

21 marca to również Dzień Poezji. Z tej okazji uczniowie wysłuchali interpretacji wielu ciekawych wierszy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Następnie każda klasa ułożyła wiersz wzorowany na utworze Wisławy Szymborskiej „Możliwości”. Prace można przeczytać na gazetce samorządu uczniowskiego.

Ukoronowaniem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był spacer uczniów z nauczycielami po Pokrzywnicy.

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code