Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
23 marca 2019
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat, Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Zbysław
Do końca roku zostało
284 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 3
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1688
mod_vvisit_counterWczoraj2670
mod_vvisit_counterW tygodniu14013
mod_vvisit_counterW miesiącu54310
mod_vvisit_counterOgółem2400946

Twoje IP: 54.82.99.169
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-03-18 13:21:56
Member Joanna Bęben  
2019-03-10 16:46:25
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

wegry_43W dniach 19.02. – 23.02. 2019r. odbył się wyjazd uczniów w ramach programu Erasmus +, w której udział brało łącznie z nauczycielami 28 osób.

19 lutego 2019 r. zaraz po rozlokowaniu w pokojach i obiadokolacji udaliśmy się do sali, w której czekali na nas węgierscy uczniowie szkoły podstawowej oraz Panie nauczycielki. Przywitały nas serdecznie oraz rozpoczęły pracę nad integracją grupy. Pomagały nam w tym gry, które pozwalały zbliżyć uczniów do siebie, a co najważniejsze przełamać pierwsze granice i bariery językowe. Już po pierwszym spotkaniu udało się uczniom nawiązać ze sobą pierwsze dialogi. Z początku rozmowy się nie kleiły, ale  szybko okazało się, że mamy  wiele wspólnych tematów.

20 lutego 2019 r. udaliśmy się do szkoły, aby poznać jak funkcjonuje tutejsza placówka. Uczniowie z Polski wraz z uczniami z Węgier zagrali w grę miejską, która pozwoliła poznać im zakątki miejscowości oraz wspomóc odwagę w komunikowaniu się między sobą. Podzieleni na grupy uczniowie w mieszanych składach otrzymali mapy i wskazówki, jak zdobyć potrzebne do odnalezienia odpowiedzi na zagadki. Uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami orientacji w terenie i wspólnymi siłami udało im się odnaleźć wszystkie odpowiedzi. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasteczka Vác. To miasto w północnych Węgrzech, położone w malowniczym zakolu rzeki Dunaj u stóp poprzecinanej licznymi kamieniołomami góry Naszály.

Najważniejsze zabytki, które udało Nam się zwiedzić to m.in monumentalna barokowa katedra w, późnobarokowy okazały łuk triumfalny (jedyna tego typu budowla na Węgrzech), wybudowany w 1750 roku kamienny most nad potokiem Gombás, barokowy ratusz z herbami Węgier i biskupa Migazziego. Wieczorem uczniowie skorzystali z zaproszenia i udali się na powitalną kolację do dzieci z Węgier.

wegry_4621 lutego wybraliśmy się do Budapesztu. Mieliśmy możliwość zwiedzenia miasta z polskim przewodnikiem, który opowiadał Nam różne ciekawostki na temat stolicy. Zwiedziliśmy m.in Górę Gellerta, Zamek Królewski w Budapeszcie, Kościół Macieja i Baszta Rybacka, Most Szechenyego, Parlamentu) i wiele innych. Dzieci miały okazję udać się do Muzem Cudów, a także pobawić się w laser paintball. Podsumowaniem dnia było przedstawienie dzieciom z Polski tańca folklorowego, którego uczniowie z Węgier uczą się na zajęciach. Uczniowie z Pokrzywnicy poznali podstawowe kroki, a także sami próbowali sił w jakże niełatwym tańcu.

22 lutego zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Wyszehradu. Zwiedziliśmy Pałac królewski oraz Zamek Wyszehradzki z piękną panoramą Dunaju. Kolejno udaliśmy się na obiad do restauracji, a po powrocie z miasta na uczniów czekała kolejna atrakcja, bal karnawałowy na sali gimnastycznej w szkole. Dzieci mogły podziwiać barwne i kreatywne stroje uczniów, spędzić czas ze swoimi węgierskimi kolegami - pobawić się z nimi. Pod koniec Pani dyrektor Monika podziękowała za tak wspaniały wspólnie spędzony czas, oraz zostały rozdane drobne upominki.

Przy końcu wymiany dwie różnonarodowe grupy, które poznały się w Szendehely tworzyły jeden zgrany zespół. Żal było się rozstawać i odjeżdżać. Wspomnienia na pewno pozostaną na całe życie. Wszyscy z upragnieniem czekamy na kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Węgier, które liczymy, że odbędzie się jak najszybciej.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Najnowsze zdjęcia


Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code