Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
10 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria, Radzisława
Do końca roku zostało
22 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 26
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1309
mod_vvisit_counterWczoraj2738
mod_vvisit_counterW tygodniu4047
mod_vvisit_counterW miesiącu23902
mod_vvisit_counterOgółem3095798

Twoje IP: 100.26.176.182
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-12-10 10:00:38
Member Joanna Bęben  
2019-12-01 19:32:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

beranie_710 maja 2019 r. w Izbicku odbył się XXVI Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie beranie”. Patronat honorowy nad konkursem objął Urząd Marszałkowski w Opolu, Kuratorium Oświaty, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich oraz Wójt Gminy Izbicko. Patronat medialny: NTO, Radio Opole, „Strzelec Opolski”, „Gość Niedzielny”, Radio DOXA. W komisji konkursu zasiadały osoby profesjonalnie  związane z kulturą i gwarą Śląska,: prof. Teresa Smolińska, dr hab. Dorota Świtała – Trybek, dr hab. Lidia Przymuszała, ksiądz Manfred Słaboń, Anna Bannert z Muzeum Wsi Opolskiej, Ryszard Lipok pomysłodawca i twórca tego konkursu, Norbert Kleman ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Helga Bieniusa nauczycielka i regionalistka, Maria Lepich nauczycielka i regionalistka, Krystian Czech dyrektor Łubiańskiego Ośrodka Kultury, Urszula Matonóg pracownik UG w Izbicku. Kolejny raz w konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pokrzywnicy. Szkołę reprezentowali uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki. W kategorii solistów klas IV-VI wystąpił Szymon Bich z klasy  V z monologiem „Rodzinnoł tradycja”, opowiadając o swojej rodzinie, w której już trzecie pokolenie gra na instrumentach i w Orkiestrze Dętej w Pokrzywnicy. Uczennice klasy I Milena Linek i Viktoria Niedworok zaprezentowały tekst "Kołocz czy kołacz". Zaś przedszkole reprezentowali: Hanna Friedla z tekstem „Po kurziki na torg” oraz Dawid Pilarz „Chop na zakupach”. W tym roku możemy się pochwalić dwoma osiągnięciami. Wyróżnienie otrzymały przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Łężcach: Jakub Lacheta, Tim i Vivien Drescher za scenkę rodzajową „Wodzionka – zupa z wody”. W kategorii scenki rodzajowe klas VII, VIII i III gimnazjum II miejsce  zajęły nasze uczennice, które w kabaretowej konwencji przedstawiały scenkę „W kolejce do lykarza”. Trzy dziewczyny: Natalia Behr, Natalia Hoerster i Letycja Damrat odgrywały role starszych pań, które spotkały się w kolejce do lekarza. Jak wiadomo, takie rozmowy toczą się wokół  chorób, sposobów leczenia czy spraw rodzinnych. Nasze reprezentantki ubrane były w oryginalne stroje z lat 70. i 80., które skrupulatnie przechowywano w rodzinie Natalii Behr. To dzięki jej rewelacyjnej grze aktorskiej nasze uczennice otrzymały nagrodę, a sama Natalia zastała dostrzeżona przez jury i dodatkowo nagrodzona za talent komediowy. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Dzięki temu kolejne pokolenia  posługują się gwarą, nie wstydzą się swojego pochodzenia i , miejmy nadzieję, przekażą tradycję swoim dzieciom.