Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
24 lipca 2021
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2574
mod_vvisit_counterWczoraj2674
mod_vvisit_counterW tygodniu13094
mod_vvisit_counterW miesiącu46201
mod_vvisit_counterOgółem4758320

Twoje IP: 35.175.191.36
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

hodujemy_7Szkolna biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy działa zdalnie w czasie przymusowej kwarantanny. Na stronie internetowej szkoły, w zakładce BIBLIOTEKA czytane są kolejne fragmenty książki „Rany Julek. Jak Julian Tuwim został poetą”. Tym razem dotyczył on hodowania przez chłopca różnych zwierząt, głównie jaszczurek, niejadowitych węży. Uczniowie mieli wysłuchać tekstu, a następnie wykonać proste zadania:

  • Klasy I – III: dzieci stworzyły rysunek, w którym przedstawiły hodowlę w domu ciekawych zwierząt. Napisały zdanie lub dwa na ten temat.  Jeżeli nie miały takiej hodowli,  narysowały, jakie są ich marzenia o zwierzętach, które  chciałyby hodować.
  • Klasy IV – VII: uczniowie napisali kilka zdań  o ciekawych zwierzętach, które hodują w domu oraz o tym, dlaczego wybrali takie właśnie zwierzęta, co ich w nich fascynuje, interesuje.

Mamy nadzieję, że zadania te doskonalą potrzebne umiejętności: uważne słuchanie, formułowanie krótkich wypowiedzi pisemnych, estetykę pracy.