Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
29 listopada 2021
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało
33 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2169
mod_vvisit_counterWczoraj2680
mod_vvisit_counterW tygodniu2169
mod_vvisit_counterW miesiącu79916
mod_vvisit_counterOgółem5058539

Twoje IP: 3.92.28.52
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

niepodleglosc_310 listopada 2021r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy 7 i 8 zaprezentowali montaż muzyczno-słowny. Treści wierszy i piosenek przekazały informacje o wydarzeniach z lat 1772 – 1918. By młodsi widzowie mogli zrozumieć, co działo się z naszym krajem na przestrzeni wieków, starsi koledzy przedstawili w formie scenki rozbiory Polski oraz walkę żołnierzy o niepodległość. Ważną rolę w szkolnej uroczystości odgrywała scenografia, którą stanowiły trzy krzyże z datami 1830, 1863, 1914. Były to symboliczne mogiły Polaków poległych podczas powstań i I wojny światowej. Celem apelu jest kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń i uświadomienie młodym Polakom roli wartości w życiu narodu.